| A parlamenti szakbizottság leszavazta az összes módosítót. A fejlesztési minisztériumnak "ideiglenes tárcaálláspontja" van. Részletek >>> |
Talabér Márta (Fidesz) kedden, a Nemzeti Eszközkezelővel (NET) kapcsolatos egyes törvények módosításáról szóló törvényjavaslathoz beterjesztett indítványának indoklásában kifejti: Budapest agglomerációjában - elsősorban a Budapest közelsége miatt – magasak az ingatlanárak, így több egyébként jogosult család/háztartás nem tud élni a Nemzeti Eszközkezelő által biztosított lehetőséggel. A javaslat ezt szeretné orvosolni.
Az Országgyűlés elé a kormány terjesztette be azt a törvényjavaslatot, amely több ponton módosítja az eszközkezelőről szóló törvényt, hogy szélesítse azok körét, akik igénybe vehetik szolgáltatását. Egyebek között 5 millió forinttal, a fővárosban és a megyei jogú városokban 20 millió forintra, máshol pedig 15 millió forintra emeli azt a határt, amekkora összegig a Nemzeti Eszközkezelő segíteni tud a bajba jutott deviza-jelzáloghiteleseken.
Már a tizennegyedik egymást követő hónapban nőttek a globális félvezető-eladások havi szinten.

A magyar eszközök most immunisak a globális válságra – Klasszis Podcast
Uniós pénzek, hozamok és a hatékonyság csapdája – Klasszis Podcast
Így néz ki a kormány célkeresztjébe került bizalmi vagyonkezelői piac
Új korszak a magyar alternatív befektetéseknél, lebomlanak a falak a lakosság előtt – Klasszis Podcast
Vége a korlátoknak: Új korszak indul a magyar alternatív befektetéseknél




