2p
Ahogy közeledik az év vége, úgy kezd el a költségvetésen belül forrásokat átcsoportosítani a kormány. Ezúttal egy rendelettel 64 milliárd forintot mozgattak meg.

Az év végi időszak ma már szinte hagyományosan a költségvetési osztogatások ideje, ilyenkor átcsoportosítások révén pluszforráshoz juthatnak egyes területek, támogatott szervezetek, intézmény. Ezúttal összesen 64 milliárd forint költségvetésen belüli átmozgatásáról rendelkezett a kormány a pénteki Magyar Közlöny alapján. A forrás három sorról került elvonásra:

  • 19 milliárdot az Országvédelmi Alapból vettek el,
  • 9 milliárdot a Központi Maradványelszámolási Alapból,
  • 36 milliárd forintot pedig a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program uniós támogatási sorról.

Nagyon széles skálán mozog azon területek sora, melyek plusz forráshoz jutottak. Több feladatra, területre is jelentős összegű forrás jutott:

  • 16 milliárd ment az autóbusszal végzett személyszállítási közszolgáltatásokra
  • 8 milliárd forint a vasúti személyszállításra
  • 8,5 milliárd az egyetemek, főiskolák dologi kiadásaira ment,
  • 7,4 milliárd jutott a Honvéd Vezérkar közvetlen szervezeteinek dologi kiadásaira,
  • 4,7 milliárd pluszpénzhez jutnak a kiemelt sportegyesületek, melyek működési támogatásként kapják meg ezt az összeget,
  • 4,2 milliárd forint megy a mezőhegyesi Nemzeti Ménesbirtok és Tangazdaság beruházásaira,
  • 3 milliárd a Magyar Falu Prorgam falusi útalapját gyarapítja,
  • 3,4 milliárddal pedig a Televíziós Film Mecenatúrát támogatja kormány.
A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Vége a találgatásnak: Polgár Judit nem vállalja
Privátbankár.hu | 2026. július 20. 19:25
Megszólalt a sakk-királynő. 
Makro / Külgazdaság Nem várt helyről kapott rossz hírt Donald Trump
Privátbankár.hu | 2026. július 20. 18:16
Júniusban két hónap emelkedést követően csökkent az amerikai Conference Board gazdaságkutató intézet összetett teljesítményindexe havi szinten.
Makro / Külgazdaság Mi járhat Varga Mihályék fejében?
Privátbankár.hu | 2026. július 20. 17:44
Ezt találgatja a piac a Magyar Nemzeti Bank (MNB) monetáris tanácsának keddi kamatdöntő ülése előtt. A tippversenybe főszerkesztőnk, Csabai Károly is beszállt, aki a Trend FM hétfő délelőtti adásában nemcsak a biztosra vett monetáris lazításról mondta el a véleményét, hanem arról is, hogy az év végéig hogyan alakulhat a jegybanki alapkamat.
Makro / Külgazdaság Jó hírek érkeztek Kanadából
Privátbankár.hu | 2026. július 20. 16:45
Kanadában az elemzők által vártnál erőteljesebben lassult a fogyasztói árak éves növekedési üteme júniusban a májusi, több mint kétéves csúcsot követően.
Makro / Külgazdaság Esik az arany ára
Privátbankár.hu | 2026. július 20. 16:27
Emelkedéssel nyitottak az amerikai értékpapírpiacok hétfőn.
Makro / Külgazdaság Nem lehet nyugodt Szijjártó Péter a BYD székében?
Privátbankár.hu | 2026. július 20. 14:47
A kormány ki fogja vizsgálni Szijjártó Péter korábbi külgazdasági és külügyminiszter minden, a BYD Magyarország beruházásához kapcsolódó döntését – közölte a miniszterelnök az Országgyűlés ülésén hétfőn napirend előtt.
Makro / Külgazdaság Ennek se fog örülni, ha kedd reggel tankolni megy
Privátbankár.hu | 2026. július 20. 14:09
Az üzemanyagok árai kedd reggeltől tovább drágulnak. 
Makro / Külgazdaság Örülhetnek a sógorok, de még így is csak a hátunkat nézik
Privátbankár.hu | 2026. július 20. 13:11
Jókorát csökkent Ausztriában az infláció.
Makro / Külgazdaság Mivel tárgyalni nem sikerült az új kormánnyal, Győr az Alkotmánybírósághoz fordul
Privátbankár.hu | 2026. július 20. 12:33
Jövőre becsődölne a város, ha maradna a szolidaritási adó jelen formájában.
Makro / Külgazdaság Ezúttal nem Magyarországon bukhat el az új uniós szankciós csomag – de elbukhat
Privátbankár.hu | 2026. július 20. 11:28
Túlságosan húsba vágna egy szankció az egyik tagállamnak, az egész csomag elfogadása is veszélyben.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG