1p

Tényleg itt a repülőrajt, jön a gazdasági áttörés?
Mi vár a magyar vállalkozásokra? Mit okoz az árrésstop?

Online Klasszis Klub élőben Oszkó Péterrel!
Vegyen részt és kérdezze Ön is a korábbi pénzügyminisztert!

2025. április 8. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Kiegyezett a Hatok és Irán az atomprogramról szóló tárgyalásokon: folyamatosan feloldják a szankciókat, az ENSZ pedig vizsgálhatja a katonai létesítményeket.
Bécsben tárgyaltak a felek. Fotó: EPA/GEORG HOCHMUTH

Irán és a világ hat nagyhatalma (Nagy-Britannia, Franciaország, Egyesült Államok, Oroszország, Kína és plusz egy tagként Németország) megegyezett kedden az iráni atomprogramról - számol be a Reuters iráni diplomáciai forrásokra hivatkozva.

Az atomprogram ellenőrzéséért cserébe a források szerint a Hatok vállalták, hogy enyhítik az Iránt sújtó szankciókat, így felélénkülhet az ország gazdasága és olajkereskedelme, miközben az ENSZ ellenőrzi nukleáris programokat - akár a katonai bázisokon is. A megegyezés értelmében Irán felülvizsgálhatja az ellenőrzési kérelmeket.

Az EU kommunikációs osztályának közlése alapján később még tartanak egy megbeszélést Bécsben a felek, amelyet sajtótájékoztató követ.


AJÁNLOTT VIDEÓK

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Ennyit jelentettek a nagy állampapírkamat-kifizetések?
Privátbankár.hu | 2025. április 7. 11:16
A januáritól elmaradó februári kiskereskedelmi adatokra reagált a Nemzetgazdasági Minisztérium és az elemzők.
Makro / Külgazdaság Nagy változás jön május 1-jével
Privátbankár.hu | 2025. április 7. 10:48
Emelkednek a környezetvédelmi bírságok.
Makro / Külgazdaság Itt a bizonyíték: ezért is lehetett szükség az árrésstopra
Privátbankár.hu | 2025. április 7. 08:30
A kiskereskedelem a janári emelkedés után februárban megtorpant.
Makro / Külgazdaság A magyar munkaerő az unió legolcsóbbjai közé tartozik
Privátbankár.hu | 2025. április 6. 10:31
Az egy órára jutó munkaerő-költség alapján.
Makro / Külgazdaság Trump vámjai még jól is jöhetnek Magyarországnak — interjú Virovácz Péterrel
Bózsó Péter | 2025. április 6. 06:02
Az ING Bank vezető elemzője fejtette ki véleményét a héten bejelentett vámok hatásáról a forint árfolyamára, hazánk külkereskedelmi és fizetési mérlegére, valamint növekedésére.
Makro / Külgazdaság Van fény az alagút végén – alulértékelt a forint, beindulhatnak a befektetések is?
Privátbankár.hu | 2025. április 5. 15:38
Jöhetnek pozitív fordulatok is idén a hazai gazdaságban? Az OTP elemzői szerint igen, de a kockázatokat sem hallgatják el.
Makro / Külgazdaság Erre költené Donald Trump a vám-dollármilliárdokat? Átcsúszott a szenátuson a javaslata
Privátbankár.hu | 2025. április 5. 14:41
Adók helyett vámok és kiadácsökkentés sok-sok ezermilliárd dolláros értékben. Hiába szavaztak republikánusok is a javaslat ellen, az most a kongresszus elé kerülhet.
Makro / Külgazdaság Két matematikai osztás kellett csak a világ káoszba taszításához
Buksza blog | 2025. április 5. 13:33
Kína a kiszámítható gazdasági partner szerepét veheti fel, Tajvanon megerősödhetnek a Kínához csatlakozást támogató politikai erők, az EU tárgyalna. Jönnek a reakciók Trump vámcunamijára.
Makro / Külgazdaság Valamit nagyon csúnyán elszámoltak Donald Trumpék
Privátbankár.hu | 2025. április 5. 12:23
Utánaszámoltak a bejelentett vámtarifáknak, és sehogy sem jön ki a matek.
Makro / Külgazdaság Tagadja az Európai Bizottság Szijjártó Péter vádjait, neki is tudnia kellene az igazságról
Privátbankár.hu | 2025. április 5. 10:08
Éppenséggel a magyar kormánnyal is jó előre egyeztettek a lehetséges válaszlépésekről.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG