2p

Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!

Klasszis Befektetői Klub

2025. május 27. 17:00, Budapest

Részletek és jelentkezés

Az orosz elnök statisztikai adatokkal kezdett, a rubel javulgat a beszéd hatására. Először nem jöttek komoly kérdések, aztán szóba került Ukrajna.

Valahogy a lényegi információk nem jöttek

Azt már régóta tudjuk, hogy Putyin nagyon tehetséges politikus, ezzel jár a mellébeszélés is. Külön érdekes, hogy az újságírókat végig a színpadon üldögélő sajtómunkatárs szólítja, egy előre meghatározott lista szerint, így nem csoda, ha először még nem nagyon voltak kínos kérdések.

Mindenesetre, amit megtudtunk így is az az, hogy az elnök szerint alapvetően jó irányba haladnak a kormányzati és a jegybanki lépések, bár kicsit megkésve, és egy esetleges összeomlás esetén is legfeljebb két év alatt talpra lehetne állítani az országot. Putyin 2015 közepére várja a rubel lényegi javulását. Egyik fő célnak nevezte, hogy a kormány is besegítsen az infláció elleni harcban, illetve a rubel likviditását is növelnék.

Újságírói kérdésre válaszolva elmondta, hogy nem igaz, hogy az orosz bürokrácia akkora akadályt jelentene a helyzet javításában, mert például az Unióban sokkal rosszabb a helyzet. Folyamatosan dolgoznak az üzleti klíma javításán, illetve a reformokat továbbra is nyomni akarják, akár a szociális ellenálláson keresztül is.

Az orosz elnök egyébként kezdetben jó hangulatban volt, viccelődött a hallgatósággal is, de az ukrajnai kérdést fejtegető kérdéseket már nem fogadta ennyire nyugodtan.

Ukrajna, mi lesz veled?

Oroszország továbbra is kész segítséget nyújtani Donbassznak, természetesen csak humanitáriusan. Putyin támogatná a szeptemberi tűzszünetet, de megérti a szeparatistákat is, mondván, hogy ameddig a másik fél nem teszi le a fegyvert, ők sem nagyon tudják.

A legkeményebb kérdés egy ukrán újságírótól jött, aki kereken rákérdezett az országba küldött haderőkre, illetve, hogy mi lesz az ukrán hadifoglyokkal. Itt Putyin nagyon nehezen tért rá a válaszra, de úgy fogalmazott, hogy aki önkéntesen harcol, az nem zsoldos - így lényegében elismerve, hogy harconak orosz katonák.

Kihúznák az orosz medve karmát

Putyin az európai szankciókat egyébként a függetlenség árának tartja, mondván, hogy a krími függetlenséget is az oroszokon verik le. Mint mondta a nyugati országok szeretnék leláncolni az „orosz medvét”, kitépni a fogait, és végül a falra felszögelni trófeaként.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Véget érni látszik a Dacia szárnyalása?
Privátbankár.hu | 2025. május 24. 15:22
A romániai autóipar erőteljesen beletaposott a fékbe. Mindkét ottani márka termelése csökkent.
Makro / Külgazdaság A béna kacsa esete a mestertervvel: van visszaút Oroszországba?
Privátbankár.hu | 2025. május 24. 13:28
Donald Trump amerikai elnök állítólag azt a „rafinált” tervet eszelte ki, hogy „reciprok Nixonként” lehámozza Oroszországot Kínáról. Ennek az lehet az alapja, hogy fogalma sincs a lehetőségekről.
Makro / Külgazdaság Megjött a reakció Donald Trump újabb Európa-ellenes dührohamára
Privátbankár.hu | 2025. május 24. 12:39
Az EU nem megy bele a sárdobálásba. 
Makro / Külgazdaság Örülhetnek a magyar autósok
Privátbankár.hu | 2025. május 24. 10:55
Mit érdemes tudni az üzemanyagárakról? 
Makro / Külgazdaság Hamarosan karnyújtásnyira kerülhetünk Belgrádtól
Privátbankár.hu | 2025. május 23. 16:16
Az idei év végére elkészül a Budapestet Belgráddal összekötő vasútvonal modernizálása, a két ország fővárosa így gyakorlatilag karnyújtásra kerül egymástól – jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter pénteken Belgrádban.
Makro / Külgazdaság Kiderült, mi a legnagyobb természeti veszély az európai gazdaság számára
Privátbankár.hu | 2025. május 23. 15:46
A felszíni vízhiány jelenti a legjelentősebb természeti kockázatot az európai gazdaság számára – közölte az Európai Központi Bank (EKB) és az Oxfordi Egyetem kutatását ismertetve a Luxembourg Times című, angol nyelvű luxemburgi hírportál pénteken.
Makro / Külgazdaság 2027-re ígéri az új kőolajvezetéket Szijjártó Péter
Privátbankár.hu | 2025. május 23. 15:31
A tárcavezető arról számolt be, hogy Európa rendkívül összetett kihívásokkal néz szembe, és ezek közül az egyik az energiaválság, amely az Oroszországgal szembeni szankciók és Ukrajna számlájára írható.
Makro / Külgazdaság 4iG: Technológiai együttműködés Kazahsztánnal
Privátbankár.hu | 2025. május 23. 11:24
A kazah fél megerősítette elkötelezettségét.
Makro / Külgazdaság Kiderült, hogy mennyibe fog kerülni egy liter dízel
Privátbankár.hu | 2025. május 23. 10:42
Szombaton a benzin nagykereskedelmi ára ezúttal sem változik.
Makro / Külgazdaság „Hihetőbb a 382 ezer” – Bod Péter Ákos szerint félrevezető a béradat
Privátbankár.hu | 2025. május 23. 09:10
A minimálbér-emelés belengetése szembemegy a gazdasági realitásokkal.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG