Itt van minden, amit az Otthon Start programról tudni kell, mielőtt belevágna

Szeptembertől indul az Otthon Start Program, amely akár 50 millió forintos, fix 3 százalékos, államilag támogatott kamatozású hitellel segíti a lakást vásárlókat, építőket – családi állapottól és gyermekszámtól függetlenül, gyermekvállalási kötelezettség nélkül. Összeszedtük a legfontosabb tudnivalókat az igénylés feltételeiről.
Itt van minden, amit az Otthon Start  programról tudni kell, mielőtt  belevágna
2p
Vezető német közgazdászok elkerülhetetlennek tartják a görög adósság egy jelentős részének elengedését annak érdekében, hogy a krízissel sújtott euróövezeti ország ismét saját lábára állhasson.
Ahogy arról a Privátbankár beszámolt, a Nemzetközi Valutaalap szerint Görögország jó úton halad, de még lehetnek gondok. Részletek >>

"Elkerülhetetlen a görög adósság egy részének elengedése. A kérdés csak az, hogy mikor és hogyan kerüljön rá sor" - idézi Focus Online hírportál Marcel Fratzschert, a német DIW Berlin (Deutsches Institut für Wirtschaftsforschung e.V.) gazdaságkutató intézet vezetőjét. "A fenntartható törlesztéshez az államadósságnak legalább a felét el kell engedni" - mondta Marcel Fratzscher.

Hasonló véleményen van Jörg Rocholl, az ESMT főiskola elnöke és a német szövetségi pénzügyminisztérium tudományos tanácsadói testületének tagja. "Adósságának csökkentése nélkül Görögország nem lesz képes saját lábára állni. Adósságának mintegy felét el kell engedni" - mondta.

A politikusok máshogy gondolják

Wolfgang Schäuble pénzügyminiszter és Angela Merkel kancellár kizárta egy újabb görög adósságelengedés lehetőségét.

Az SPD attól tart, hogy a görög szuverén adósságszolgálati válság újabb terheket ró a német adófizetőkre. "Most azonban már nem egy újabb hitelről, hanem az adósság elengedéséről lenne szó, ami közvetlen veszteséget jelentene a német költségvetésnek" - hangsúlyozta nemrégiben a Focusnak adott interjúban Carsten Schneider, az SPD parlamenti frakciójának költségvetési ügyekért felelős szóvivője.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Otthon Start: Még egy nagy változást jelentettek be
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 2. 12:53
Az MNB is beállt az Otthon Start program mögé.
Makro / Külgazdaság Romlást várnak a magyar nyugdíjasok az anyagi helyzetükben
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 2. 09:55
Borúsan látja a saját pénzügyeit a lakosság, különösen a nyugdíjasok számítanak nagy arányban arra, hogy romlani fog az anyagi helyzetük. Az inflációt is kétszer akkorának érzik, mint amit a KSH mér, a családi adókedvezmény emelése pedig elmegy a napi kiadásokra – írja a laptársunk, az Mfor.hu.
Makro / Külgazdaság Robotol az ország, mégis nullán a magyar gazdaság
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 2. 08:32
A GDP második negyedéves adatát közölte a Központi Statisztikai Hivatal.
Makro / Külgazdaság Ettől az adattól aligha lesz népszerűbb a kormány
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 2. 06:33
Érkezik a bizonyíték a gazdaság állapotáról.
Makro / Külgazdaság Trump szerint India elengedné a vámokat, de már késő
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 1. 19:55
Az amerikai elnök szerint az ország elkésett.
Makro / Külgazdaság Mit nekünk Barátság vezeték? Szijjártó Péter nagy bejelentést tett
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 1. 13:22
2027 végéig elkészül egy hazai vezetékszakasz.
Makro / Külgazdaság Tovább közelíti a 600 forintos szintet a dízel ára
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 1. 12:09
Keddtől bruttó 2 forinttal emelkedhet a gázolaj nagykereskedelmi ára, amit a kutak beépíthetnek az árazásukba. A városi és az autópálya szélén lévő benzinkutak között óriási árkülönbség lehet.
Makro / Külgazdaság Nem Trump, hanem a Legfelsőbb Bíróság dönt a vámokról
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 1. 10:47
Egyelőre 7-4 arányban vesztésre áll Donald Trump vámjainak ügye a kerületi bíróságon, az elnöknek hat hete maradt a fellebbezésre.
Makro / Külgazdaság Éves mélyponton az ipari termelői árak emelkedése
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 1. 08:35
A termelői árak 4,5 százalékos éves emelkedése jobban néz ki a januári 9,1 százaléknál. Az energiaipari export azonban felfele húzza a számokat.
Makro / Külgazdaság A tévénézők leválnának az orosz kőolajról, Hernádi Zsolt nem
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 1. 08:06
A százhalombattai finomítót csak katasztrófa esetére teszik képessé más típusú olaj feldolgozására. Ha leállna a Barátság kőolajvezeték, napi 170 tartálykocsi üzemanyagot kellene máshonnan beszerezni.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG