3p

Fenntarthatóság: trend, kötelezettség vagy üzleti csodafegyver?

Klasszis Talks&Wine – ahol a fenntarthatóság kézzel fogható üzleti értékké válik.

Jöjjön el, ne maradjon le a versenyben! Early bird jegyek február 16-ig!

Részletek és jelentkezés >>

Hódít az automatizált készpénzforgalom: a K&H Bank pénteken kettővel, 208 egységre duzzadó hálózatában például már ötven fiók kifejezetten erre szakosodott – derült ki a belga tulajdonú hitelintézet mai sajtótájékoztatóján.
Fotó: MTI Fotó, Máthé Zoltán

Öt év alatt megfordult egy trend. Míg 2014-ben a fiókokba még jobbára azzal a céllal mentek be az ügyfelek, hogy a készpénzigényüket orvosolják, addig ma már többségében azért, hogy tanácsot kérjenek. A fél évtizeddel ezelőtti fióklátogatásokból 57 százaléka volt úgymond készpénzes célzatú, az idén viszont már csak 29 százalék.

Nem ragaszkodunk már a pénztároshoz, ha pénzt akarunk tenni a számlánkra

Ennek magyarázata, hogy a készpénzes banki tranzakciók egyre inkább automatákon keresztül történnek, a papíralapú ügyleteket digitálisak váltják fel, miközben a személyes tanácsadásra továbbra is komoly az igény – jelentette ki Rajna Gábor, a K&H lakossági értékesítési igazgatója. Oldódott a banki készpénzfizető ATM-ekkel szembeni idegenkedés, amit a K&H-nál jól mutat, hogy az idei első félévben 36 százalékkal több, 752 ezer „borítékos” tranzakció történt, mint az előző év azonos időszakában, az automatákon keresztül betett teljes összeg pedig 35 százalékkal magasabbra, 236 milliárd forintra rúgott. Az egy befizetésre jutó átlagos összeg 315 ezer forint volt.

Míg az ügyfelek a bankszektorban átlagban a készpénzes befizetéseik mindössze ötödét bonyolították le egy ATM-en keresztül 2019 első negyedévében, addig ez az arány Rajna tájékoztatása szerint a K&H-nál háromszor magasabb, 60 százalékos volt. Hozzátéve: a belga KBC által tulajdonolt hitelintézet részesedése a magyarországi készpénzes automatás befizetések között körülbelül 35 százalékos.

Kétharmados többség az elektronikus bankolás mellett

A bank tapasztalatai szerint az ügyfelei egyre nyitottabbak a digitális, mobil- és e-bankos szolgáltatások iránt. Erre abból következtetnek, hogy az elektronikusan megoldható tranzakcióikat már egyre többen az internetes vagy a mobilbankon keresztül hajtják végre. A digitalizáció előretörését igazolják vissza az adatok is: két év alatt százezerrel, 2019 június végére 430,5 ezerre nőtt a digitálisan aktív ügyfelek száma. Ami azt jelenti, hogy ma már a K&H klienseinek közel kétharmada bankol elektronikusan, szemben a 2017 június végi ötven százalékos aránnyal. A mobilbankot a 2017 első félévi 83 ezerrel szemben már 245 ezren használták, míg online személyi kölcsönt 4,2 milliárd forint értékben igényeltek, ez 1,3 milliárddal több a két évvel korábbinál.

E tendenciára alapozva szeretné a K&H 2020 végére már száz százalékban papírmentessé tenni az ügyfélkiszolgálást. Míg 2018 előtt évente 240 tonna papírt használtak fel, ami számításaik szerint évente 600 ezer kilogramm kivágott fának és körülbelül 11,2 millió liter felhasznált víznek felel meg, addig tavaly és az idén évente tíz-tíz százalékkal kevesebb volt a nyomtatott papír, aminek eredményeként mintegy 20 ezer fát mentettek meg a kivágástól és 1,5 millió liter vizet takarítottak meg.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Sasszemekkel figyelik az amerikai munkaerőpiacot – a vártnál jobb hír jött
Privátbankár.hu | 2026. február 12. 17:25
A vártnál kellemesebb adat érkezett.
Makro / Külgazdaság Kiszámíthatatlan szabályozási környezet? Kiakadt az OKSZ az árrésstop meghosszabbítása miatt
Privátbankár.hu | 2026. február 12. 16:48
A szakmai szervezet elítélte a lépést.
Makro / Külgazdaság Már az lenne meglepő, ha Varga Mihályék nem csökkentenének kamatot februárban
Imre Lőrinc | 2026. február 12. 12:18
A vártnál is kedvezőbben alakult az infláció januárban Magyarországon. A KSH 2,1 százalékos éves áremelkedési ütemet mért a decemberi 3,3 százalék után. Az elemzők egyre biztosabbak abban, hogy a Magyar Nemzeti Bank a február 24-i kamatdöntő ülésén csökkenti a 6,5 százalékon álló irányadó rátát. Kamatvágásra 2024 szeptembere óta nem volt példa.
Makro / Külgazdaság Háborús veszély vagy esély: Törökország és Görögország nehéz döntések előtt áll
Bózsó Péter | 2026. február 12. 10:30
Görögország és Törökország vezetői szerdán Ankarában találkoztak, hogy enyhítsék a két ország közti feszültséget. Ankara háborús fenyegetése egy EU-tagállam ellen továbbra is megakadályozza az ország részvételét az európai védelmi architektúrában és az EU-csatlakozásban.
Makro / Külgazdaság Nagy bejelentés érkezett a 2Connect és a Yettel összefogásáról
Privátbankár.hu | 2026. február 12. 09:52
Ez a piaci modell ösztönzi és hatékonyabbá teszi az infrastruktúra-fejlesztést.
Makro / Külgazdaság Fontos döntést jelentett be az árrésstopról Nagy Márton minisztériuma
Privátbankár.hu | 2026. február 12. 08:58
Február végén lejárt volna az intézkedés határideje.
Makro / Külgazdaság Megjött a friss inflációs adat: közel nyolc éve nem volt ilyenre példa
Privátbankár.hu | 2026. február 12. 08:30
A fogyasztói árak átlagosan 2,1 százalékkal haladták meg 2026 januárjában az egy évvel korábbi értéket, a decemberi 3,3 százalékot követően. Egy hónap alatt átlagosan 0,3 százalékkal emelkedett az infláció az év első hónapjában. 
Makro / Külgazdaság Trump a béke embere? Sosem ment ilyen jól az amerikai hadiiparnak
Imre Lőrinc | 2026. február 12. 05:46
Az elhúzódó orosz-ukrán háború és az októberig tartó gázai konfliktus az egyik, Donald Trump intézkedései a másik oldalon. 2025 folyamán több katalizátora is volt az amerikai védelmi ipar szárnyalásának, ami idén tovább folytatódhat. Európa ugyanis csak most kezd el igazán fegyverkezni, ami vélhetően további nagy megrendelésállomány-növekedést és az árbevételek megugrását jelentheti a világ legnagyobb hadiipari cégei számára.
Makro / Külgazdaság Ez lesz a Budapest-Belgrád vasútvonal első napja
Privátbankár.hu | 2026. február 11. 17:21
Még 31 nap van hátra, és utazhatunk a Budapest-Belgrád gyorsvasúton – jelentette be Szijjártó Péter külügyminiszter. A vonatok 160 kilométeres óránkénti sebességgel fognak közlekedni.
Makro / Külgazdaság Eurostat: Észak-Magyarországnál még sok török vidéki régió is fejlettebb
Privátbankár.hu | 2026. február 11. 16:13
A Miskolc központú Észak-Magyarország fejlettségi szintje nem csak Kelet-Szlovákiáétól marad el, hanem Montenegróétól és sok törökországi vidéki régióétól is. Az Eurostat friss adataiból az is kiderült, hol csökkent a GDP, még ha az országos recessziót el is kerültük. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG