3p

Az illúziók vége – a racionalitás kezdete –
úgy tűnik el az ESG, hogy velünk marad?

Klasszis Fenntarthatóság 2025 konferencia

2025. november 4., Budapest

Jelentkezzen most!

A bíróság nem engedélyezi a fiatalkorúak hosszútávú elzárva tartását.

Az egyik szövetségi bíró megvétózta Trump egyik indítványát, amely engedélyezte volna az Egyesült Államokban illegálisan tartózkodó gyerekek hosszútávú elzárását, a lépés egyértelműen visszaveti az amerikai elnök megfogalmazott terveit, hogy az illegális bevándorló családokat elzárhassák a mexikói határnál – írja a Reuters.

Trump örülhet? Undorító pereskedésbe fog több amerikai állam

Enyhén gyomorforgató a hat állam által a „dreamerek” ellen indított perkereset. Részletek >>>

Dolly Gee szövetségi bíró gyanúsnak és elfogadhatatlannak titulálta a tervezetet, amely módosítani az 1997-ben alkotott Flores Egyezményt – ez kimondja, hogy fiatalkorúakat nem lehet hosszú időn keresztül elzárva tartani. A kormány júniusban állt elő a tervezettel, a nagy felháborodát keltő dreamer generáció körüli intézkedéseket követően – erről korábban már részletesen írtunk a Privátbankár.hu-n. A bíró egy másik esetben arra utasította a kormányt, hogy egyesítse a szétválasztott családokat San Diegoban.

Cinikus próbálkozás

A kormány szerint a san diegoi döntés is rávilágít, hogy a Flores egyezmény szükségessé teszi a fiatalkorúan hosszabb távú elzárását, hiszen így biztosítható egyszerre a családegyesítés és a illegálisan ott lévő szülők bezárása a jogi procedúrák idejére. A bíró szerint azonban a kormány kiforgatja az egyezményt, hogy kibújhasson jogi keretei közül. Korábbi adminisztrációk gyakran szabadon engedték a határon elfogott családokat, hogy bevándorlással kapcsolatos követeléseikkel az Egyesült Államokon belül élhessenek, az amerikai elnök azonban meg akarja szüntetni ezt a „macska-egér játékot”.

Az Amerikai Igazságügyi Minisztérium szóvivője szerint a kormány nem ért egyet a döntéssel, némi mozgásterük azonban még így is maradt: A szülőknek választaniuk kell, hogy a családjukkal maradnak gyermekük jogi elbírálásáig, vagy elválasztják őket, így a gyerekek ideiglenes gondozókhoz kerülnek. A szövetségi bíró szerint a Trump-adminisztráció javaslata csupán cinikus próbálkozás, hogy a bírói testületre hárítsa a felelősséget egy már több mint 20 éve elmaradt kongresszusi döntéssel kapcsolatban.

Betelt a pohár: Trump ellen fordult saját országa

Finoman szólva is ellentmondásos rendeletet hozott az amerikai elnök a bevándorló családok szétválasztásának ratifikálásával. Trumpot számos állam egyszerre perelte be a kegyetlen és törvényellenes hozzáállásáért, a fiatalokat ugynis nem tarthatják fogva pár napnál tovább. Az elnök kitart a zéró tolerancia mellett és továbbra is hangsúlyozza: senkit nem fogadnak be, aki illegálisan érkezett az USA-ba. További részletek a Privátbankár.hu-n. >>>

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Végre nem Magyarország szerepel Ursula von der Leyenék szégyenlistájának elején
Privátbankár.hu | 2025. november 1. 13:56
Az Európai Bizottság statisztikai hivatala, az Eurostat szerint októberben az éves infláció Észtországban, Lettországban, Horvátországban és Ausztriában volt.
Makro / Külgazdaság Véget érhet a dízelesek rémálma a hazai benzinkutakon
Privátbankár.hu | 2025. november 1. 11:06
Néhány nap alatt a gázolaj ára 15 forinttal ugrott meg, de most a drágulás megtorpanhat az Mfor Üzemanyagár-figyelő szerint.
Makro / Külgazdaság Szörnyű hírt kapott Brüsszel Amerikából
Privátbankár.hu | 2025. november 1. 08:47
Negatívra rontotta az EU pénzügyi stabilitási mechanizmusának osztályzati kilátását a Moody's.
Makro / Külgazdaság Miközben a magyar repülőrajt elmaradt, Csehországban kilőtt a GDP
Privátbankár.hu | 2025. október 31. 14:01
Miközben a magyar GDP lényegében stagnál, a cseh 2,7 százalékkal növekszik.
Makro / Külgazdaság A kereskedőket sokkolta a kormány bejelentése
Privátbankár.hu | 2025. október 31. 12:38
Az Országos Kereskedelmi Szövetség értetlenül áll azelőtt, hogy a kormány minden egyeztetés nélkül meghosszabbította az árrésstopot, sőt új terméket vont az árréstop hatálya alá.
Makro / Külgazdaság Jól indul a november az autósoknak
Privátbankár.hu | 2025. október 31. 11:05
November első napján csökkenést tapasztalhatunk a kutak nagykereskedelmi áraiban.
Makro / Külgazdaság Csak 6172 gyerek született  szeptemberben
Privátbankár.hu | 2025. október 31. 08:44
8758 fő halt meg.
Makro / Külgazdaság Gyorsult az áremelkedés az iparban
Privátbankár.hu | 2025. október 31. 08:32
2,4 százalékkal magasabbak az árak az iparban.
Makro / Külgazdaság Döntött a kormány a 14. havi nyugdíjról
Privátbankár.hu | 2025. október 30. 19:57
Orbán Viktor elmondta: lesz 14. havi nyugdíj, de a bevezetési rendjén még dolgoznak. 
Makro / Külgazdaság Magyar Péter elmondta, kit látna szívesen egészségügyi miniszterként
Privátbankár.hu | 2025. október 30. 18:17
Az Egyesült Királyságban és Magyarországon is dolgozó ortopéd főorvos, Hegedűs Zsolt a jelölt.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG