2p

Az illúziók vége – a racionalitás kezdete –
úgy tűnik el az ESG, hogy velünk marad?

Klasszis Fenntarthatóság 2025 konferencia

2025. november 4., Budapest

Jelentkezzen most!

A vártnál nagyobb mértékben javult szeptemberben az euróövezeti BMI, és jobb lett a német adat is.

A vártnál nagyobb mértékben javult szeptemberben az euróövezeti összetett beszerzésimenedzser-index, az előzetes adatok szerint az összetett beszerzésimenedzser-index 27 havi csúcsra, 52,1 pontra emelkedett az előző havi 51,5 pontról. Elemzők 51,9 pontot vártak.

A szolgáltatóipari BMI szeptemberben 52,1 pontra, 27 havi csúcsra emelkedett az előző havi 50,7 pontról, szemben az 51,1 pontos elemzői várakozással - közölte hétfőn a londoni Markit Economics gazdaságkutató intézet. A feldolgozóipari BMI ugyanakkor 51,1 pontra, 2 havi mélypontra csökkent szeptemberben az előzetes adatok szerint az augusztusi 51,4 pontról. Elemzők 51,7 pontot vártak.

A hír  jó hatással lehet az európai, és közvetve a magyar piacokra is.

A BMI 50 pont feletti értéke a vizsgált gazdasági ágazat teljesítményének növekedését, 50 pont alatti értéke pedig csökkenését jelzi.

Az előzetes szeptemberi összetett BMI mutató a legnagyobb havi növekedést érte el 2011 júniusa óta. Az index a hatodik egymást követő hónapban emelkedett és a szeptemberi emelkedés mértéke a gazdasági helyzet javulásának gyorsuló ütemét jelzi.

A német adat is kedvező lett

Nyolchavi csúcsra emelkedett szeptemberben a német összetett beszerzésimenedzser-index (BMI), az alkotóelemek közül a feldolgozóipari mutató kissé csökkent, a szolgáltatóipari emelkedett - közölte hétfőn a londoni Markit Economics gazdaságkutató intézet.

Szeptemberben az előzetes adatok szerint az összetett beszerzésimenedzser-index 53,8 pontra, nyolchavi csúcsra emelkedett az előző havi 53,5 pontról.

A feldolgozóipari BMI szeptemberben 51,3 pontra, kéthavi mélypontra csökkent az előző havi 51,8 pontról, szemben az 52,2 pontos elemzői várakozással. A szolgáltatóipari mutató 54,4 pontra, 7 havi csúcsra emelkedett szeptemberben az előzetes adatok szerint az augusztusi 52,8 pontról. Elemzők 53,1 pontot vártak.

Kínában is jó lett az adat

Ma közölték a kínai szeptemberi előzetes feldolgozóipari beszerzésimenedzser-indexének értékét is, amely 51,2 pontra emelkedett az előző havi 50,1 pontról a piacok által várt 50,9 pont helyett.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Végre nem Magyarország szerepel Ursula von der Leyenék szégyenlistájának elején
Privátbankár.hu | 2025. november 1. 13:56
Az Európai Bizottság statisztikai hivatala, az Eurostat szerint októberben az éves infláció Észtországban, Lettországban, Horvátországban és Ausztriában volt.
Makro / Külgazdaság Véget érhet a dízelesek rémálma a hazai benzinkutakon
Privátbankár.hu | 2025. november 1. 11:06
Néhány nap alatt a gázolaj ára 15 forinttal ugrott meg, de most a drágulás megtorpanhat az Mfor Üzemanyagár-figyelő szerint.
Makro / Külgazdaság Szörnyű hírt kapott Brüsszel Amerikából
Privátbankár.hu | 2025. november 1. 08:47
Negatívra rontotta az EU pénzügyi stabilitási mechanizmusának osztályzati kilátását a Moody's.
Makro / Külgazdaság Miközben a magyar repülőrajt elmaradt, Csehországban kilőtt a GDP
Privátbankár.hu | 2025. október 31. 14:01
Miközben a magyar GDP lényegében stagnál, a cseh 2,7 százalékkal növekszik.
Makro / Külgazdaság A kereskedőket sokkolta a kormány bejelentése
Privátbankár.hu | 2025. október 31. 12:38
Az Országos Kereskedelmi Szövetség értetlenül áll azelőtt, hogy a kormány minden egyeztetés nélkül meghosszabbította az árrésstopot, sőt új terméket vont az árréstop hatálya alá.
Makro / Külgazdaság Jól indul a november az autósoknak
Privátbankár.hu | 2025. október 31. 11:05
November első napján csökkenést tapasztalhatunk a kutak nagykereskedelmi áraiban.
Makro / Külgazdaság Csak 6172 gyerek született  szeptemberben
Privátbankár.hu | 2025. október 31. 08:44
8758 fő halt meg.
Makro / Külgazdaság Gyorsult az áremelkedés az iparban
Privátbankár.hu | 2025. október 31. 08:32
2,4 százalékkal magasabbak az árak az iparban.
Makro / Külgazdaság Döntött a kormány a 14. havi nyugdíjról
Privátbankár.hu | 2025. október 30. 19:57
Orbán Viktor elmondta: lesz 14. havi nyugdíj, de a bevezetési rendjén még dolgoznak. 
Makro / Külgazdaság Magyar Péter elmondta, kit látna szívesen egészségügyi miniszterként
Privátbankár.hu | 2025. október 30. 18:17
Az Egyesült Királyságban és Magyarországon is dolgozó ortopéd főorvos, Hegedűs Zsolt a jelölt.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG