A brit jegybank monetáris tanácsa nem módosította a gazdaságélénkítő célú likviditásinjekció, vagyis a mennyiségi enyhítés jelenlegi 375 milliárd fontos (130 ezer milliárd forintos) keretösszegét sem. Ez megfelel az elemzői várakozásoknak.
| Februárban az angol font csaknem másfél éves mélypontjára jutott az euróval szemben, miután Nagy-Britanniát leminősítette a Moody's. Ráadásul az elemzők további leminősítéseket sem tartottak kizártnak. Devizapiaci kereskedők pedig a Bank of England beavatkozását várják. Részletek>> |
A Bank of England az eddig végrehajtott mennyiségi enyhítéssel a brit hazai össztermék 20 százalékát meghaladó pótlólagos likviditást juttatott a gazdaságba. Az éppen négy éve, 2009 márciusa óta érvényben lévő 0,5 százalékos alapkamat pedig a legalacsonyabb az 1694-ben alapított Bank of England fennállása óta, korábban ugyanis a brit jegybank irányadó kamata soha nem süllyedt 2 százalék alá.
Legalább kilenc halottról szólnak a hírek.

A magyar eszközök most immunisak a globális válságra – Klasszis Podcast
Uniós pénzek, hozamok és a hatékonyság csapdája – Klasszis Podcast
Így néz ki a kormány célkeresztjébe került bizalmi vagyonkezelői piac
Új korszak a magyar alternatív befektetéseknél, lebomlanak a falak a lakosság előtt – Klasszis Podcast
Vége a korlátoknak: Új korszak indul a magyar alternatív befektetéseknél




