1p
Megkezdi az Országos Betétbiztosítási Alap (OBA) a Soltvadkert és Vidéke Takarékszövetkezet több mint 15 ezer betétesének járó kártalanítás kifizetését. Valamennyi jogosultsággal rendelkező betétes péntekig megkapja a kifizetési elszámolást. A kártalanítás teljes összege meghaladja a 33 milliárd forintot, az ügyfelek 7 ország állampolgárai közül kerültek ki, köztük 5 hónapos és 101 éves betétes is van. Van, aki 1982 óta tartotta pénzét a takarékban.

5 hónapostól a 101 évesig

Az OTP Bank közreműködésével folyósított kártalanítási összegeket várhatóan július 17-ig minden érintett megkapja.

Részletek >>

A Soltvadkert és Vidéke Takarékszövetkezet 15 332 betétesének 33,2 milliárd forint kártalanítást fizet az OBA. A betétesek 90%-a magánszemély, a takarékszövetkezetben tartott betétek átlagos nagysága meghaladta az országos átlagot: 2,4 millió forint. A kártalanítás hét ország állampolgárait érinti - közölte szerkesztőségünkkel az OBA.

A 15 332 biztosított és kártalanításra jogosult betétes között 13 724 magánszemély van, 1376 vállalkozás, társadalmi szervezet (kft., bt., egyesület, egyéni vállalkozó, egyház stb.), és 232 tulajdonközösség.

A legidősebb OBA kártalanított betétes 1911-es születésű (idén 101 éves), a legfiatalabb 5 hónapos. A legrégebben elhelyezett betét 1982-ből való.

A Takarékszövetkezet betéteseinek OBA kártalanítása (Magyarországon kívül) 6 különböző ország állampolgárait érinti, ezek: Ausztria, Németország, Románia, Nagy-Britannia, Svájc, Svédország. A külföldi állampolgárok közötti legnagyobb betétnagyság 17 millió forint.

149 millió volt a legnagyobb összegű magánbetét

Mi a teendő, ha a soltvadkerti takarékban tartotta a pénzét? Kell-e törleszteni a hiteleket? Mit tegyen az, akinek 28,9 millió forint fölötti betétösszege "bent ragadt"? Megtudhatja korábbi összeállításunkból >>

540 darab betét nem éri el a kifizetési határt (500 forintot). 101 esetben viszont az OBA kártalanítási értékhatárát, azaz 28 962 000 forintösszeget is  meghaladja a betétek összege (összesen 3,7 milliárd forint értékben). A legnagyobb, OBA kártalanítási összeghatár feletti egyéni betétösszeg magánszemély esetén 149 millió forint, egy vállalkozásnál pedig 870 millió forint.

Az OBA által nem biztosított betétesek között 9 önkormányzat szerepel összesen 270 millió forinttal, valamint 2 hitelintézet 42 millió forinttal. Ebbe a körbe tartoznak a tulajdonosok, vezető állásúak és velük egy háztartásban élők betétjei - ebből 16 darab van, összesen 328 millió forinttal.

Az 1993. július 1. (az OBA biztosítás hatályba lépése) előtt elhelyezett betétekre az 1993 előtti állami garancia vonatkozik: ebből 276 darab (összesen 15,8 millió forint) van a takarékszövetkezetnél - közölte az OBA.

A hatályos törvényi előírások szerint a magánszemélyeknek járó kamat után az OBA levonja a kamatjövedelem-adót és befizeti az adóhivatalnak. A 13 724 fő kártalanításra jogosult magánszemély után levont kamatjövedelem-adó összesen 66,4 millió forint.

 

Kifizetési módok június 26-án (magán- és jogi személyek együtt)

 

ügyfél (fő, db)

volumen (milliárd forint)

1 millió forintig (Postán keresztül)

6 958

1,8

1-5 millió forint (OBA Betétbiztosítási Kártyával)

3 939

8,9

5 millió felett (OTP Bankon keresztül)

3 125

19,4

Összesen:

14 022

30,2

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Pénzügyi szektor A kamatvágás sem rázta meg a forintot, alig változott az árfolyam
Privátbankár.hu | 2026. július 21. 18:26
Az eurót délután hat órakor 361,77 forinton jegyezték a reggel hét órai 361,87 forint után.
Pénzügyi szektor Történelmi csúcson zárt kedden a Budapesti Értéktőzsde részvényindexe
Privátbankár.hu | 2026. július 21. 17:54
A részvénypiac forgalma 31,8 milliárd forint volt.
Pénzügyi szektor Jelentős átalakulás: 80 ezer kriptós tűnt el a hazai piacról – hoz változást a Tisza?
Sipos Ildikó | 2026. július 20. 10:42
A Revolut kivonulása és a 2025-ös szigorú szabályozás felgyorsította a lemorzsolódást.
Pénzügyi szektor Van ilyen is? Rossz napja volt a forintnak
Privátbankár.hu | 2026. július 16. 18:48
Az euró jegyzése napközben 358,92 forint és 363,13 forint között mozgott.
Pénzügyi szektor Jó hangulatban zajlott a kereskedés a Budapesti Értéktőzsdén
Privátbankár.hu | 2026. július 16. 18:10
A részvénypiac forgalma 18,5 milliárd forint volt.
Pénzügyi szektor Vegyesen indítottak a New York-i tőzsdeindexek
Privátbankár.hu | 2026. július 16. 16:07
Brent olajfajta hordónkénti ára 50 centtel (0,59 százalékkal) 85,45 dollárra nőtt.
Pénzügyi szektor 7 százalékkal nőtt az ABB második negyedéves nettó nyeresége
Privátbankár.hu | 2026. július 16. 15:33
A svéd-svájci villamosberendezés-gyártó akvizíciós ajánlatot is tett. 
Pénzügyi szektor Emelkedett a Budapesti Értéktőzsde részvényindexe kora délutánra
Privátbankár.hu | 2026. július 16. 15:00
A Mol kivételével erősödtek a vezető részvények. 
Pénzügyi szektor Sokan örülnek az új angol pénzügyminiszter-jelöltnek
Privátbankár.hu | 2026. július 15. 18:15
Egyéves csúcsra emelkedett a brit font az euróval szemben szerdán, miután piaci várakozások szerint Andy Burnham leendő brit munkáspárti miniszterelnök a költségvetési fegyelem hívének tekintett Shabana Mahmoodot nevezheti ki pénzügyminiszternek.
Pénzügyi szektor Pozitív hangulatban zártak az európai tőzsdék, emelkedett az olaj ára
Privátbankár.hu | 2026. július 14. 18:54
A Brent hordónként 83,90 dolláron állt, ami 0,72 százalékkal magasabban az előző záróértékénél.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG