Spanyol bankokat minősített le az S&P, recesszióban a gazdaság
Tizenhat spanyol bankot minősített le hétfőn a Standard&Poor's azzal az indoklással, hogy nemzetközi pénzügyi körökben az utóbbi hetekben romlott az ország megítélése. Az ország két legnagyobb bankja - Banco Santander, Banco Bilbao Vizcaya Argentaria - két fokozattal rosszabb minősítést kapott.
A hiteliminősítő néhány napja megvonta Spanyolország elsőrendű adósbesorolását, meredeken rontva egyben a spanyol gazdaságra adott teljesítmény-előrejelzését is. A cég most már két éves recessziót vár Spanyolországban, és arra számít, hogy a spanyol gazdaság teljesítményének visszaesése a spanyol költségvetési helyzet további romlását fogja okozni. Az S&P szerint növekszik annak a kockázata is, hogy a spanyol bankrendszer további kormányzati segítségre szorul.
A hétfőn megjelent makroadatok is ezt támasztják alá: gyakorlatilag recesszióba került a spanyol gazdaság, mert a statisztikai adatok szerint az első negyedévben 0,3 százalékkal csökkent a hazai össztermék (GDP) a tavalyi év utolsó három hónapjához képest, amikor szintén 0,3 százalékkal zsugorodott. Definíció szerint egy gazdaságot akkor tekintenek recesszióban lévőnek, ha két egymást követő negyedévben hanyatlik a teljesítménye.
Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá
havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is,
a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk!
Legyen Ön is előfizetőnk!
A Széchenyi István Hitelszövetkezet korábbi elnökét félmilliárdos kárt okozó hűtlen kezelésben találták bűnösnek. A korábbi ügyvezető is letöltendőt kapott, öt vádlottat felfüggesztettre ítéltek.
Az elmúlt két évtizedben a magyarországi háztartások felső 10 százaléka, különösen a legfelső 1 százalék vagyonos réteg volt az, amelyik kiemelkedő ütemben növelte vagyonát, miközben a lakosság túlnyomó többsége ugyanolyan szegény maradt, mint korábban – írja a Blochamps Capital.
A magyar biztosítási piac egyik meghatározó szereplője, az UNIQA Biztosító is stratégiai megállapodást kötött a Magyar Biztosítási Tanácsadók Szövetségével (MBTSZ), tovább erősítve a szakma jövőjét formáló, példátlan összefogást.
Megjöttek a K&H csoport első negyedéves számai. A bank 48 milliárd, a biztosító 3,8 milliárd forintnyi különadót fizetett az államnak. Nőtt a hitel- és a betétállomány.
Áprilisban erőteljesen, 2023 márciusa óta a legnagyobb mértékben csökkent az amerikai Conference Board gazdaságkutató intézet összetett teljesítményindexe havi szinten.
Akármit mondanak a bankok és az MNB, az ügyben az adósokat képviselő ügyvéd szerint nem egyedi esetről szólt az ítélet, súlyos következmények jöhetnek.