3p
A cégbíróság legfrissebb bejegyzése szerint a BB-t tulajdonló Corvinus Nemzetközi Befektetési Zrt. feletti állami tulajdonosi jogok az MFB-től Bártfai-Mager Andrea nemzeti vagyon kezeléséért felelős tárca nélküli miniszterhez kerültek.

A cégközlönyben megjelent tájékoztatásból az is kiderült, hogy a BB-gazda Corvinus feletti állami tulajdonosi jogok gyakorlójának megváltoztatásáról már tavaly december 22-én döntés született, csak annak cégbírósági bejegyzése húzódott közel három hónapig - írja az Mfor.hu. Ez azért érdekes, mert a kormány csak jó egy hónappal később, január 24-én bízta meg Bártfai-Mager Andrea nemzeti vagyon kezeléséért felelős tárca nélküli minisztert, hogy legkésőbb június 30-áig folytasson tárgyalásokat a BB-ben fennálló többségi közvetett állami tulajdon értékesítéséről, minimum 200 milliárd forintért, vagyis amennyit az állam 2015 februárjában fizetett érte.

A vevőként szóba jöhető hazai bankok közül többen is nyilatkoztak az előző éves eredményeikről az elmúlt hetekben tartott sajtótájékoztatóikon. Eszerint a K&H tulajdonosát, a belga KBC-t és az Erste Bankot még nem kereste meg Bártfai-Mager Andrea, noha e hitelintézetek már többször is jelezték az érdeklődésüket.

Erre magyarázat lehet, hogy a nemzeti vagyon kezeléséért felelős tárca nélküli miniszter megvárta, amíg a cégbíróság bejegyzi a tulajdonosi jogait. Ezt a feltételezést látszik megerősíteni, hogy a Takarékbank elnök-vezérigazgatója, Vida József a napokban az Inforádió Aréna című műsorában lehetségesnek tartotta, hogy kérőként megméretik magukat a BB privatizációjakor, ha erre lesz lehetőségük.

Márpedig a Takarékbank szerepvállalása nagyon is elképzelhető, de az mfor.hu korábbi és eddig nem cáfolt értesülései szerint csak a második körben. A BB-t tulajdonló Corvinus megvételének fő esélyesének ugyanis a Mészáros Lőrinc és felesége, valamint tiszakécskei üzlettársa, Szíjj László által együttesen több mint 80 százalékban birtokolt MKB Bank számít. Ha valóban e hitelintézet lesz a befutó, akkor a BB-t magába olvasztó MKB a későbbiekben a Takarékbankkal egyesülhet.

Ez azonban még a jövő zenéje lehet, hiszen egyrészt a Takarékbank most azzal van elfoglalva, hogy – a tavaly november végén meghirdetett stratégiája alapján – 2020. január 1-jével a Takarék Csoportba tartozó takarékszövetkezetek és bankok összeolvadjanak egyetlen univerzális bankká. Másrészt ekkora méretű bankok fúziója általában időigényesebb folyamat, az a nemzetközi tapasztalatok alapján akár évekig is eltarthat.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Pénzügyi szektor Van ilyen is? Rossz napja volt a forintnak
Privátbankár.hu | 2026. július 16. 18:48
Az euró jegyzése napközben 358,92 forint és 363,13 forint között mozgott.
Pénzügyi szektor Jó hangulatban zajlott a kereskedés a Budapesti Értéktőzsdén
Privátbankár.hu | 2026. július 16. 18:10
A részvénypiac forgalma 18,5 milliárd forint volt.
Pénzügyi szektor Vegyesen indítottak a New York-i tőzsdeindexek
Privátbankár.hu | 2026. július 16. 16:07
Brent olajfajta hordónkénti ára 50 centtel (0,59 százalékkal) 85,45 dollárra nőtt.
Pénzügyi szektor 7 százalékkal nőtt az ABB második negyedéves nettó nyeresége
Privátbankár.hu | 2026. július 16. 15:33
A svéd-svájci villamosberendezés-gyártó akvizíciós ajánlatot is tett. 
Pénzügyi szektor Emelkedett a Budapesti Értéktőzsde részvényindexe kora délutánra
Privátbankár.hu | 2026. július 16. 15:00
A Mol kivételével erősödtek a vezető részvények. 
Pénzügyi szektor Sokan örülnek az új angol pénzügyminiszter-jelöltnek
Privátbankár.hu | 2026. július 15. 18:15
Egyéves csúcsra emelkedett a brit font az euróval szemben szerdán, miután piaci várakozások szerint Andy Burnham leendő brit munkáspárti miniszterelnök a költségvetési fegyelem hívének tekintett Shabana Mahmoodot nevezheti ki pénzügyminiszternek.
Pénzügyi szektor Pozitív hangulatban zártak az európai tőzsdék, emelkedett az olaj ára
Privátbankár.hu | 2026. július 14. 18:54
A Brent hordónként 83,90 dolláron állt, ami 0,72 százalékkal magasabban az előző záróértékénél.
Pénzügyi szektor Csak piciket lépegetett ma a forint
Privátbankár.hu | 2026. július 14. 18:34
Az év eleje óta a forint az euróval szemben 6,7 százalékot erősödött a hazai fizetőeszköz. 
Pénzügyi szektor A nap végére a kedvező nemzetközi hangulat miatt emelkedett itthon a tőzsde
Privátbankár.hu | 2026. július 14. 17:38
A részvénypiac forgalma 25,0 milliárd forint volt.
Pénzügyi szektor Jelentős veszteséggel zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék, megugrott az olajár
Privátbankár.hu | 2026. július 8. 19:17
Nagyon rossz nap volt a tőzsdéken. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG