2p

Miből lesz pénz a választási osztogatásra?
Mit okoz az árrésstop?
Mit kellene tenni a költségvetéssel?

Online Klasszis Klub élőben Békesi Lászlóval!
Vegyen részt és kérdezze Ön is a korábbi pénzügyminisztert!

2025. június 11. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A kormányrendelet nem csak a váltást segíti, de növeli a bankok közötti versenyt is.

A novembertől életbe lépett szabályozás miatt mostantól könnyebb és egyszerűbb lakossági bankszámlát váltani – derült ki a Nemzetgazdasági Minisztérium közleményéből. A szaktárca kiemelte, hogy a jogszabály értelmében a korábbi számlavezető pénzforgalmi szolgáltató nem utasíthatja vissza a fogyasztó számlaváltási meghatalmazását.

Az NGM szerint korábban a fizetésiszámla-váltáskor számos nehézség mutatkozott, egy-egy év alatt alig pár száz számlaváltás történt, miközben mintegy 9 millió lakossági bankszámla van Magyarországon.

A kormányrendelet meghatározza a pénzintézeteknek az egyszerűsített bankszámlaváltás feltételeit és határidőit. Az ügyfél az új számlavezető banknak adott egyszerű meghatalmazással tudja elindítani a folyamatot, amely a korábbi 19-20 helyett immár 12 munkanap alatt véghez vihető.

Sosem volt egyszerűbb!

„Egyszerűbbé és rövidebbé vált a teljes folyamat, ennyi idő alatt teljesen „át lehet mozgatni” egy bankszámlát és az ahhoz kapcsolódó megbízásokat a régi bankból az új bankba. A folyamat során az új bankot lehet ezzel megbízni, amely a régi számlavezetőtől átveszi a fizetési megbízásokat, a régi bank pedig a folyamat végén megszünteti a régi számlát” – magyarázza Sándorfi Balázs, a Bankmonitor.hu ügyvezetője.

Az ügyfélnek innentől kezdve nincs további teendője, a váltással járó adminisztrációt a bankok egymás között intézik. Az új szolgáltató az ügyfél partnereivel és munkáltatójával is felveszi a kapcsolatot és értesíti őket az új számlaszámról.

A Bankmonitor.hu ügyvezetője szerint a változtatással a minisztérium nem csak a bankváltási folyamatot kívánja leegyszerűsíteni, de célja a bankok közötti verseny erősítése is, amely csökkentheti a díjakat és javíthatja a szolgáltatás minőségét azok számára is, akik maradnak eddigi számlavezető pénzintézetüknél. Sándorfi Balázs hozzátette: A résztvevő bankok díjat számíthatnak fel a szolgáltatásért, ám ennek mértékét egyelőre még nem lehet megállapítani.

A kormány elárulta, hogy adózunk jövőre: vannak meglepetések

Ma benyújtotta a gazdasági tárca az őszi adócsomagot az Országgyűlésnek, vannak benne meglepetések: még többen katázhatnak és kivázhatnak, a kamatjövedelem után nem kell eho-t fizetni, és kitolnak néhány határidőt, amit nehezen tartottak volna be a piaci szereplők. Tovább a cikkre >>>

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Pénzügyi szektor Babaváró támogatás: véget ért egy korszak
Herman Bernadett | 2025. június 3. 16:40
  Áprilisban is pörgött a hitelpiac, vitték a személyi hitelt, a lakáshitelt, és a munkáshitel is jól fogyott. Az híres 5 százalékos THM-ű lakáshitelből viszont nem sokat folyósíthattak a bankok.
Pénzügyi szektor Varga Mihály bejelentette: így csap oda a jegybank a csalóknak
Privátbankár.hu | 2025. június 2. 10:58
Kemény intézkedések jönnek.
Pénzügyi szektor Kamatstop-háború: keményen üzent a Nemzetgazdasági Minisztérium
Privátbankár.hu | 2025. június 2. 08:56
Profitéhséget emlegetnek.
Pénzügyi szektor Börtönbe kell vonulnia Töröcskei Istvánnak
Privátbankár.hu | 2025. május 31. 14:59
A Széchenyi István Hitelszövetkezet korábbi elnökét félmilliárdos kárt okozó hűtlen kezelésben találták bűnösnek. A korábbi ügyvezető is letöltendőt kapott, öt vádlottat felfüggesztettre ítéltek.
Pénzügyi szektor Nekimentek a bankok a kamatstopnak – megdöbbentő bejelentés érkezett
Privátbankár.hu | 2025. május 30. 16:47
Alaptörvény-ellenesnek nyilváníttatnák az intézkedést.
Pénzügyi szektor Egy átlagos magyar lakáshitel 5,7 millióval többe kerül, mint a szomszédban
Privátbankár.hu | 2025. május 28. 09:44
Van rá magyarázat.
Pénzügyi szektor Friss tanulmány bizonyítja: Magyarországon csak a leggazdagabbak vagyona növekszik
Herman Bernadett | 2025. május 26. 10:15
Az elmúlt két évtizedben a magyarországi háztartások felső 10 százaléka, különösen a legfelső 1 százalék vagyonos réteg volt az, amelyik kiemelkedő ütemben növelte vagyonát, miközben a lakosság túlnyomó többsége ugyanolyan szegény maradt, mint korábban – írja a Blochamps Capital. 
Pénzügyi szektor Szeretne ingyenes bankszámlát? Most erre is van mód
Privátbankár.hu | 2025. május 26. 08:52
Több bank sem kér havi díjat, bizonyos feltételek megléte esetén.
Pénzügyi szektor Újabb taggal bővült a történelmi összefogás a biztosítási szakmában
Privátbankár.hu | 2025. május 20. 15:44
A magyar biztosítási piac egyik meghatározó szereplője, az UNIQA Biztosító is stratégiai megállapodást kötött a Magyar Biztosítási Tanácsadók Szövetségével (MBTSZ), tovább erősítve a szakma jövőjét formáló, példátlan összefogást.
Pénzügyi szektor Sokat hitelezett és jó sok adót fizetett a K&H
Herman Bernadett | 2025. május 20. 11:33
Megjöttek a K&H csoport első negyedéves számai. A bank 48 milliárd, a biztosító 3,8 milliárd forintnyi különadót fizetett az államnak. Nőtt a hitel- és a betétállomány.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG