4p

Elmossa az árrésstopot a recesszió?
Mekkora sebeket ejt rajtunk Donald Trump vámháborúja?

Online Klasszis Klub élőben Jaksity Györggyel!
Vegyen részt és kérdezze Ön is a neves közgazdászt!

2025. április 22. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Az európai tőzsdék ismét mínuszban jártak a nap nagy részében és az USA-ban is rossz a hangulat, főleg az amerikai elnökválasztás jelentette kockázat miatt. Nálunk viszont szépen emelkedett a BUX index, jól sikerült a Richter-gyorsjelenés és az euró olcsóbb lett, 307 forint alatt is előfordult. Tovább esik az olaj, fordulat állt be Brexit-fronton.

A Budapesti Értéktőzsde indexe ma 1,3 százalékkal feljebb zárt, szépen lekörözve ezzel az európai mutatókat, de például a lengyel indexet is. A Richter kedvező gyorsjelentést tett közzé a brókercégek elemzői szerint, így érthető módon vezette a mezőnyt, 2,1 százalékkal 6048 forintra drágult. Az OTP is kilőtt, 1,7 százalékkal 7871 forintra ment fel.

A Mol, amely holnap teszi közzé gyorsjelentését, 0,1 százalékkal 18 310 forintra süllyedt, a Telekom pedig 1,3 forinttal 467 forintra kapaszkodott. Az euró ma 306,80-308,70 forint között ingadozott, este 307,10 volt az ára, ami 1,2 forinttal alacsonyabb a szerda estinél.

Az európai tőzsdei hangulat megint nem volt túl jó, a Stoxx 600 index stagnált, a német DAX 0,4, a francia CAC 0,1, a brit FTSE 100 pedig 0,8 százalékkal esett. A rosszkedv egyik okozója az amerikai elnökválasztás lehetett, de az olajár esése és egyes gyorsjelentések is hozzájárulhattak.

Az USA-ban ugyan szerény pluszban nyitottak az indexek, de hamar esni kezdtek. Lehet, hogy hét napig tartó lassú lecsorgás után a nyolcadikon is esés lesz a vége. Az S&P 500 index 0,2, a Nasdaq 0,5 százalékos mínuszban járt hat órakor. A félelemindexnek is nevezett VIX (az S&P 500 index határidős árainak volatilitását mérő mutató) elérte a 20 pontot, amire az idén még nem sokszor volt példa (szeptemberben egyszer napon belül, júniusban a Brexit-népszavazáskor és az év eleji nagy esések idején).

Az amerikai piacot a Facebook is elkedvetleníthette, amely jó számokat közölt ugyan, de borúlátó lett a további kilátásokkal kapcsolatban. A részvény 5,5 százalékkal esett. A Lufthansa viszont hat százalékos emelkedést ért el, igaz, az előző két napban meg hasonlóképpen esett. A többi légitársaság is javult a Brexit-hírek hatására.

A kőolaj nap közben egy százalékos pluszban is járt, de ebből 1,3-1,6 százalékos mínuszba ment át. A WTI 44,60, a Brent 46,30 dollár. Az arany 1300 dollár körül keresi az irányt.

A briteknél a jegybank nem változtatott a kamaton, egy felső bíróság viszont úgy döntött, a parlamentnek is kell szavaznia a Brexitről. Ez egyelőre eléggé kétségessé teszi a Brexit további menetrendjét, bár még decemberben a legfelsőbb bíróság is dönthet ugyanerről. Az angol font nagyot erősödött a hírre, a brit részvények viszont estek.

A brókercégek duplázódó profitot emlegetnek a Richternél. A KBC Equitas szerint a gyógyszercég stabil bevételnövekedésről és nagyot ugró nettó profitról számolt be, ráadásul az Esmya és a Vraylar értékesítések is jól alakulnak, az újonnan szerzett Bemfola is hozta az előzetesen várt számokat. „Egyelőre nem változtatunk vételi ajánlásunkon és 6300 forintos fair értékbecslésünkön, de számításainkat frissítjük a jelentés után” - írják.

Az Erste hírlevele is duplázást emleget, aminek fő oka, hogy a tavalyi évvel ellentétben idén nem keletkezett masszív veszteség a devizahatások miatt a pénzügyi eredménysoron, mindössze minimális mínusz volt látható. „A Richter annak ellenére felülmúlta a konszenzust, hogy a Lisvy visszahívásához kapcsolódóan váratlanul összesen 3,2 milliárd forint értékű költség merült fel” - írják. Az éves eredményvárakozások közel 90%-át már teljesítette a Richter

A Facebook a legtöbb, felhasználószámmal és monetizálási mutatóval kapcsolatban jobban teljesített az elemzői várakozásoknál. A „negyedév során felhasználónként 4,01 dolláros árbevételt érve el, ez 35 százalékos bővülésnek felel meg” - írja a Concorde Trading blogja. A piaci reakció azonban negatív, mivel a jövőbeni növekedést tekintve jóval kevésbé optimista.

Nem kell félni a Mol-os profiteséstől – írja a KBC Equitas. Igen jelentős profitcsökkenést hoz majd holnap hajnalban a Mol harmadik negyedéves gyorsjelentése, ez viszont nem kell, hogy megijesszen bárkit. Ez beleillik abba a képbe, amit a menedzsment korábban előrevetített, és amivel a brókercég korábban is számolt. A hétfői stratégiai bemutatóig nem terveznek változtatni 18 900 forintos reális érték becslésükön.

Az Adidas befektetői profitot realizáltak, mert a várakozásokkal megegyező számokon túl nem tartalmazott egyéb kellemes meglepetést a gyorsjelentés - írta az Equilor blogja.

A rovat támogatója a 4iG

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 24400 24100 24490 +0,54% 0 0 5 627 968 010 HUF 2025-04-17 17:09:59
MOL 2856 2854 2894 -0,49% 0 0 725 555 982 HUF 2025-04-17 17:05:09
MTELEKOM 1620 1606 1628 +0,87% 0 0 382 092 388 HUF 2025-04-17 17:06:13
RICHTER 10280 10280 10480 -0,96% 0 0 720 296 160 HUF 2025-04-17 17:11:53
OPUS 530 527 540 +0,38% 0 0 89 390 360 HUF 2025-04-17 17:08:09
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru Még csak most jön a vihar – öt jel figyelmeztet a közelgő összeomlásra
Privátbankár.hu | 2025. április 20. 14:41
A piacok átmeneti nyugalma csalóka lehet.
Részvény / Deviza / Áru Meglódult a forint, érdemes lesz szombaton euróból vagy dollárból is bevásárolni
Privátbankár.hu | 2025. április 18. 17:32
Mivel az ünnepnapnak számító nagypéntek miatt idehaza zárva tartott a bankközi devizapiac, alacsonyabb forgalomban ugyan, de a forint külföldön hasított.
Részvény / Deviza / Áru Tovább rontották az egyik lakossági állampapír feltételeit
Eidenpenz József | 2025. április 18. 11:19
Több új lakossági állampapírt kínálnak április 23-tól, egy részük kamatozása változatlan, csak a futamidőket hosszabbítják. A magyarok egyik kedvenc állampapírjánál azonban ismét kurtítottak a kamatprémiumon, ami mostanában nem ritkaság. Így is megveszik?
Részvény / Deviza / Áru Nagyobb kedve lesz húsvétolni, ha meglátja, mennyibe kerül egy euró
Privátbankár.hu | 2025. április 18. 09:37
A forint erősebben áll, mint ahogyan a hetet kezdte.
Részvény / Deviza / Áru Az OTP és a Telekom pezsgőzhetett a pesti tőzsdén
Privátbankár.hu | 2025. április 17. 19:46
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX minimális, 44,94 pontos, 0,05 százalékos csökkenéssel 87 062,04 ponton zárta a csütörtököt. A vezető részvények közül csak az OTP és a Telekom erősödött az előző napi záráshoz képest.
Részvény / Deviza / Áru Gyengülő forintot hozott a nyuszi
Privátbankár.hu | 2025. április 17. 19:16
Gyengült a magyar fizetőeszköz árfolyama az euróval szemben csütörtök estére a reggeli szinthez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.  
Részvény / Deviza / Áru Bejelentést tett a BÉT egy magyar gyógyszeripari cégről
Privátbankár.hu | 2025. április 17. 17:31
A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) fölveszi a terméklistájára a Goodwill Pharma Orvos- és Gyógyszertudományi Nyrt. törzsrészvényeit jövő pénteken.
Részvény / Deviza / Áru Fontos figyelmeztetés jött, egekben az arany ára
Eidenpenz József | 2025. április 17. 12:40
A részvénypiacok vegyesen teljesítettek ma, a rövid hét utolsó napján, a BUX pluszban áll, a forint kissé gyengül. Az arany viszont újabb rekordot döntött, és szépen tartja magát a bitcoin is. Nyugalomra vágynak a befektetők, jól fogynak a mikrochipek.
Részvény / Deviza / Áru Szemtelenül sokat kell fizetni egy euróért
Privátbankár.hu | 2025. április 17. 08:46
Nem túl acélos a magyar fizetőeszköz.
Részvény / Deviza / Áru Itt a rekord, ide menekülnek a befektetők
Privátbankár.hu | 2025. április 17. 06:36
Nagy a bizonytalanság.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG