3p
Az előrelépést hozó tavalyi év után tovább terjeszkedne az Erste Bank Hungary Zrt., akár a Budapest Bank megvételével, de ehhez az kell, hogy kérjen tőlük vételi ajánlatot a kormány.

Nemcsak a hitelállománya, hanem a bevételei és az eredményessége is javult a hazai Erstének. Működési bevételei tíz százalékkal gyarapodtak, miközben a költségeit sikerült szinten tartania, aminek következtében a működési eredménye tavaly 22 százalékkal lett magasabb, mint 2017-ben.

Az Erste AG 70, az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank és a magyar kormány 15-15 százalékos tulajdonában lévő hitelintézet költség-bevétel aránya jelentősen, az év végére 48,8 százalékra csökkent. Adózás előtti eredménye enyhén, valamivel több mint 2 százalékkal, 61 milliárd forintra nőtt, úgy, hogy közben 10 milliárddal kevesebbet szabadított fel a kockázati tartalékából. A 74,5 százalékos hitel/betét aránya az egyik legalacsonyabb a hazai bankok között, ami azt jelenti, hogy bőven van lehetősége a banknak növelni a kihelyezéseit. Már csak azért is, mert a nem teljesítő hiteleinek aránya alacsony, 3,6 százalék.

Míg a bank a hitelezését 2018-ban közel 15 százalékkal gyarapította, ügyfelei vagyona is két számjeggyel nőtt. Az pedig az alacsony kamatkörnyezetnek tudható be, hogy a friss pénzek nagyobb arányban vándoroltak befektetésekbe, mint betétekbe. Az Erste a nála elhelyezett megtakarítások növekedési ütemét az idén is tartani véli, noha vezetői elismerték, az állam elképzelései – az állampapír-állomány duplázódása és az államadósság devizamentesítése – kihívást jelentenek a bankszektornak.

Ráadásul masszív a konkurencia a piacon, nagyon nehéz ügyfelet szeretni, a hitelpiacon az ár az igazi versenytényező – jegyezte meg Harmati László, az Erste vezérigazgató-helyettese. Az árat ugyanakkor az MNB kedvezményes programjai is nyomottá teszik, jelesül az idén bevezetett NHP Fix. Ennek ezermilliárdos keretének egytizedét szeretné kihelyezni az Erste.

A tranzakciós költségek, a hitelezési marzsok csak az azokra rakódó közterhek miatt magasak, azoktól megszűrve a bankokról egyáltalán nem mondható el, hogy drágán dolgoznának – reagált Harmati László a Magyar Nemzeti Bank versenyképességi programjában a szektort érintő kritikára. Egy másik kifogás kapcsán pedig elmondta, az Erstének is lesznek digitális termékcsomagjai, arra törekednek, hogy minden típusú ügyféligényt kiszolgáljanak, méghozzá a legmodernebb technikai eszközökkel. Meglévő klienseiknek már most is személyes jelenlét nélkül, teljesen digitálisan nyújtanak személyi kölcsönt és ezt a leendő ügyfeleik számára is biztosítani tervezik. Jelzáloghitelt pedig előreláthatólag a jövő év elején lehet majd távolról igényelni az Ersténél. Amely idei tervei között szerepel még a videoazonosítás bevezetése és az érintéses mobiltelefonos fizetés lehetővé tétele.

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 46920 46700 46970 +0,45% 0 0 10 397 770 940 HUF 2026-07-03 17:08:42
MOL 3910 3820 3918 +2,89% 0 0 2 808 960 828 HUF 2026-07-03 17:05:23
MTELEKOM 2670 2650 2694 +0,38% 0 0 438 635 596 HUF 2026-07-03 17:05:01
RICHTER 12190 12060 12220 +0,66% 0 0 791 966 800 HUF 2026-07-03 17:10:36
OPUS 366 355 366 +0,27% 0 0 16 492 829 HUF 2026-07-03 17:05:01
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru Szilvásat játszottak a forinttal – ennyit ér
Privátbankár.hu | 2026. július 4. 11:47
Nem akármilyen fordulatot vett a kereskedés a pénteki nap végén.
Részvény / Deviza / Áru Megint történelmi csúcsra pörgött a pesti tőzsde és az OTP
Privátbankár.hu | 2026. július 3. 19:31
A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX 1330,64 pontos, 0,94 százalékos emelkedéssel 143 072,29 pontos történelmi csúcson zárt pénteken.
Részvény / Deviza / Áru Most érdemes szaladni a váltókhoz, ha külföldre megy nyaralni
Privátbankár.hu | 2026. július 3. 18:41
Enyhe erősödést ért el pénteken a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon.
Részvény / Deviza / Áru Elismerést érdemel a magyar tőzsde
Privátbankár.hu | 2026. július 3. 12:15
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a mínusz 0,28 pontos nyitás után kissé emelkedett péntek délelőtt.
Részvény / Deviza / Áru Európa felforr, de vannak, akik egy rakás pénzt keresnek ezen
Czwick Dávid | 2026. július 3. 10:34
Izzasztó, sőt inkább elviselhetetlen, embert próbáló hőkupola alatt szenvedett Európa az elmúlt napokban. Lényegében tehetetlenül nézi a lakosság, hogy érkezik-e az újabb, ehhez hasonló extrém periódus. Van azonban egy nemzetközi kör, amelyik nem pusztán passzívan szemléli a folyamatokat, hanem sok pénzt keres a forró európai hőhullámokon, jól irányzott, stratégiai ágazatok képviselőinek értékpapírjaiba forgatva a tőkéjét.  
Részvény / Deviza / Áru Nem tartanak ivószünetet az európai tőzsdék
Privátbankár.hu | 2026. július 3. 09:28
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe 0,3 százalékos pluszban nyitott. Nyugat-Európa is emelkedik.
Részvény / Deviza / Áru Örülni fog, ha meglátja a forint pénteki kezdését: így adják most az eurót
Privátbankár.hu | 2026. július 3. 07:35
Minimálisan drágult a forint a főbb devizákkal szemben péntek reggel a csütörtök esti jegyzésekhez képest a nemzetközi bankközi devizapiacon.
Részvény / Deviza / Áru Hetek óta nem látott formát mutat az arany
Privátbankár.hu | 2026. július 3. 06:58
Vegyesen zártak csütörtökön a New York-i értéktőzsde irányadó mutatói. Az árzsiai börzék is felemásan teljesítenek, enyhén emelkednek az olajárak. Az arany hetek óta nem látott bombaformában.
Részvény / Deviza / Áru Felcsillanhat a szeme – ezt mutatta csütörtökön a forint
Privátbankár.hu | 2026. július 2. 18:38
Erősödött a forint a főbb devizákkal szemben csütörtök kora estére a bankközi devizapiacon reggelhez képest.
Részvény / Deviza / Áru Mennybe ment a Mol csütörtökön
Privátbankár.hu | 2026. július 2. 18:13
  A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 2273,58 pontos, 1,63 százalékos emelkedéssel, 141 741,65 ponton, történelmi csúcson zárt csütörtökön.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG