3p

Fenntarthatóság: trend, kötelezettség vagy üzleti csodafegyver?

Klasszis Talks&Wine – ahol a fenntarthatóság kézzel fogható üzleti értékké válik.

Jöjjön el, ne maradjon le a versenyben!
Február 26., Budapest - csoportos kedvezménnyel!

Részletek és jelentkezés >>

Bár kevesebb fiatal gondol a nyugdíjas évekre, egyre többen tesznek félre kisebb összegeket.

Emelkedett a megtakarítással rendelkezők száma a 30-59 évesek körében. A K&H Biztosító felmérése alapján az idei második negyedév végére 70 százalékra nőtt az arány a tavalyi év végi 63 százalékról, a megtakarítások átlagos összege 1,2 millió forint volt. A vállalat életbiztosításokért felelős vezetője elmondta: a megkérdezettek többsége szerint minimum havi 243 ezer forintból lehetne kényelmesen megélni, és 100 ezer forintban jelölték meg azt az összeget havonta, amiből egy nyugdíjas már nem tudja fenntartani magát.

Kuruc Péter szerint a jövőbeli egészségügyi állapotukat pozitívan látják a megkérdezettek, 44 százalékuk gondolja úgy, hogy az átlagnál kevesebb gondja lesz, míg a válaszadók 17 százaléka számol azzal, hogy megromlott egészsége miatt kórházi vagy otthoni ápolásra szorul majd. Ennek ellenére a válaszadók csaknem háromnegyede betegen is dolgozik, 55 százalék jár csak szűrővizsgálatokra és még ennél is kevesebben, mindössze 45 százalék sportol rendszeresen.

Nő a fogyasztás, kevesebb marad félretenni

A vizsgált időszakban 42 százalékról 54 százalékra emelkedett azok aránya, akik általános céllal tesznek félre, ennek ellenére csökkent a 30 év felettiek kifejezetten nyugdíjcélú megtakarítási hajlandósága: 2 éve még a válaszadók 39 százaléka jelezte, hogy kifejezetten idős korra is gyűjt pénzt, a mostani felmérés során 29 százalék válaszolta, hogy rendelkezik ilyen célú megtakarítással. Ezt a tendenciát a növekvő lakossági fogyasztás mellett az is befolyásolhatja, hogy az elmúlt hónapokban nem voltak túl vonzóak a megtakarításokkal elérhető hozamok – tették hozzá.

Meghökkentő eredmény: ők már lemondtak a gondtalan nyugdíjas évekről

További részletek >>>

A válaszadók csaknem egyharmada egyáltalán nem rendelkezik megtakarítással, a válaszadók körében egy év alatt 57-ről 67 százalékra nőtt azok aránya, akiknek legfeljebb 1-3 hónapra elegendő megtakarítása van. Azon ügyfelek, akik azt mondták, rendelkeznek nyugdíjcélú megtakarítással, átlagosan 1,8 millió forintot tartanak ilyen céllal.

Emelkedik a nyugdíjkorhatár?

A vizsgált korosztály körében egyöntetű a vélemény, hogy a jelenlegi 65 éves korhatár helyett a nyugdíjba-menetelük idejére 70 év körülire emelkedik a nyugdíjkorhatár. A megkérdezett férfiak 60, míg a nők 55 éves korban szeretnének nyugdíjba menni. A felmérés szerint az öngondolkodás fontosságával 85 százalék ért egyet, ennek ellenére 76 százalékuk szerint most másra kell költenie nyugdíj helyett a félretett pénzt. A megkérdezettek csaknem háromnegyede jobban hisz az öngondoskodásban, mint az államilag biztosított nyugdíjban, de mintegy 30 százalékuk úgy véli, hogy az állam valahogy majd gondoskodni fog a nyugdíjukról.

Félre tudsz tenni a nyugdíjas évekre? Ezzel számolnak a magyarok

A 24-55 év közti magyar lakosság közel felének szerepel pénzügyi tervei között valamilyen nyugdíjcélú megtakarítás, azok körében pedig, akik rendelkeznek ilyen igénnyel, a többség, 61 százalék sikeresen félre is tud tenni nyugdíjcéljaira – derült ki egy kutatásból. Részletek >>>

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Személyes pénzügyek Akkorát mentek a decemberi keresetek, hogy már egy átlagfizetéssel is kijön a legmagasabb személyi hitel
Privátbankár.hu | 2026. február 20. 12:58
Az átlagbér feléből már kijön a havi törlesztő.
Személyes pénzügyek Hoppá, hagytak egy kiskaput a készpénzfelvevős rendeletben?
Privátbankár.hu | 2026. február 20. 08:16
Akár 300 ezer forintnál is többet lehet díjmentesen felvenni, ha ügyes valaki.
Személyes pénzügyek A nulla forint az új kulcsszó a lakossági számlacsomagoknál
Homa Péter | 2026. február 19. 18:29
Az ingyenes dolgokat mindenki szereti, nem csoda, ha mindig is voltak nulla forintos banki szolgáltatások. Egy időben ezek az aranykorukat élték, de a pénzügyi tranzakciós illeték tönkretette ezt a piacot, és csakhamar visszaszállingóztak a banki díjak. Az utóbbi időben azonban újra megjelentek a nulla forintos csomagok, sőt a BiztosDöntés.hu elemzése szerint még díjmentes tranzakciókkal is találkozhatunk.
Személyes pénzügyek Szép hozamot jelentettek a nyugdíjpénztárak
Privátbankár.hu | 2026. február 19. 11:21
Egyre nő a vagyona az egyre több tagnak. Tartósnak bizonyult az önkéntes nyugdíjpénztárak taglétszám-növekedése.
Személyes pénzügyek Durvul a helyzet a hitelpiacon, egyre nagyobb adósságba verik magukat a magyarok
Privátbankár.hu | 2026. február 18. 07:58
A lakáshitelek és a személyi hitelek szerződéses összege is folyamatosan nő, egyre több hitelre van szükségük az embereknek. 
Személyes pénzügyek Lakástulajdonosok figyelmébe: így érdemes jó biztosítást kötni
Herman Bernadett | 2026. február 17. 14:03
Az árnál fontosabb a fedezet, és a többség nem online köti meg az új lakásbiztosítását – derül ki a Groupama felméréséből. 
Személyes pénzügyek Kikerekedik a szeme, ha megnézi, mi várja a benzinkúton
Privátbankár.hu | 2026. február 16. 09:51
Kedden is érdemes lesz a nagy árjelzőkre pillantania annak, aki autózik.
Személyes pénzügyek Megint emelnek a bankok
Privátbankár.hu | 2026. február 16. 08:14
Egyedül egy pénzintézet nem követte automatikusan az inflációt.
Személyes pénzügyek Megéri felkészülni a közelgő lakásbiztosítási kampányra
Privátbankár.hu | 2026. február 15. 10:31
Harmadik alkalommal indul márciusban a biztosítók versengése, amikor az ügyfelek a szerződés évfordulójától függetlenül válthatnak biztosítást.
Személyes pénzügyek Az éles verseny megnyújtja a személyi kölcsönök futamidejét
Privátbankár.hu | 2026. február 15. 09:31
A tíz éves táv egy újabb nagybanknál lett elérhető.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG