2p
A gyógyszergyártó javaslatokat tett a kormánynak a hazai egészségipar fejlesztésére.
(Fotó: Wikimedia Commons)

Jövőre az ideihez képest lassuló bérdinamikával számol a Richter - hangzott el kérdésünlre a tőzsdén jegyzett hazai gyógyszergyár mai tájékoztatóján. Orbán Gábor vezérigazgató háromnegyed éves jelentést bemutató beszédében többször kiemelte, hogy a bérköltségek jelentős mértékben emelkedtek, befolyásolva a Richter idei eredményét. Kérdésünkre elmondta, idén 8 százalékos bérnövekedéssel számolnak, egyben 10 százalékos bértömeg-növekedéssel. Ennek oka, hogy a hatósági előírások - mint a szerializácíó - teljesitése érdekében létszámot kellett növelniük. A jövő évben ehhez képest mérsékeltebb bérmelkedéssel számolnak - tette hozzá.

Elmondta továbbá, hogy a hamarosan a kormány elé kerülő egészségügyi csomag - melynek része a kórházak adósságkonszolidációja, mint arról lapunk érdeklődésére beszámolt a tegnapi Kormányinfón Gulyás Gergely miniszter - alapvetően a kórházak helyzetének rendezéséről szól, míg a Richter szerint az egészségiparral - is - kellene kiemelten foglalkozni. Közölte, hogy javaslatokat tettek a kormány számára, melyek a hazai szerializációs és a Richter működésében kulcsfontosságú k+f szabályokat érintik.

Szóba hoztuk még az Orbán-Putyin találkozót, hogy a vezérigazgató tudomása szerint azon téma volt-e az orosz-magyar kereskedelmi kapcsolatok Richtert érintő piaca, amire az volt a válasz, hogy nem tud legfelső szintű egyeztetésről, de miniszteri szinten folyamatos az egyeztetés az oroszországi piacot meghatározó (a Richter forgalmát befolyásoló) hatósági intézkedésekről.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Lukoil olajfúró tornyokat támadott Ukrajna a Kaszpi-tengeren
Privátbankár.hu | 2026. január 11. 16:31
Az ukrán fegyveres erők három, Oroszország egyik legnagyobb olajvállalatához tartozó fúróplatformot támadtak meg – közölte az ukrán vezérkar vasárnap.
Vállalat A Dar Global és a Trump Organization 10 milliárd dolláros szaúdi fejlesztéseket indít
Privátbankár.hu | 2026. január 11. 15:31
A szaúdi ingatlanfejlesztő két Trump márkájú luxusprojektet indít Rijádban és Dzsiddában, összesen 10 milliárd dollár értékben – jelentette be vasárnap Ziad El Chaar vezérigazgató.
Vállalat Norvégokra és kínaiakra is süt a megújuló nap Egyiptomban
Privátbankár.hu | 2026. január 11. 15:05
Egyiptom összesen 1,8 milliárd dollár értékű megújulóenergia-megállapodást írt alá, jelentette vasárnap az állami televízió.
Vállalat Megtörik a három éves átok? Ez várhat idén a magyar cégekre
Imre Lőrinc | 2026. január 11. 12:01
Tavaly már sorozatban a harmadik évben csökkent a Magyarországon működő társas vállalkozások száma. Ez egybevág a harmadik éve stagnáló gazdasággal. A kilátásokat illetően az áprilisi választásokig nagy változásra nem számíthatunk, azt követően viszont akár pozitív fordulat is elképzelhető.
Vállalat Kilőttek a DH Group hitelközvetítései és a jutalékbevétele
Privátbankár.hu | 2026. január 9. 16:25
Az ingatlanközvetítéssel és pénzügyi szolgáltatásokkal foglalkozó DH Group csaknem 30 százalékkal növelte hitelközvetítéseit és a jutalékbevételeit 2025 utolsó negyedévében.
Vállalat Nagyot robbantott a TSMC a negyedik negyedévben
Privátbankár.hu | 2026. január 9. 15:15
A mesterséges intelligencia térhódítása igen jól jött a tajvani chipgyártó vállalatnak.
Vállalat A Meta az atomerőművek karjaiba szaladt
Privátbankár.hu | 2026. január 9. 14:24
Három atomenergia vállalattal is hosszútávú energiavásárlási megállapodásokat kötött.
Vállalat Kínával is dacolt a BMW, erős napot futnak a németek
Privátbankár.hu | 2026. január 9. 14:05
A BMW Csoport 2025-ben világszerte 2 millió 463 ezer 715 járművet szállított ki, ami 0,5 százalékos növekedés az előző évhez képest – közölte a vállalat a honlapján közzétett jelentésben pénteken. A bővülést elsősorban Európa és az Egyesült Államok, valamint a Mini márka teljesítménye biztosította, miközben a kínai piac jelentősen visszahúzta az összesített számokat.
Vállalat Több száz millió forintos bírságot fújt be a szél a One ablakán
Privátbankár.hu | 2026. január 9. 12:45
A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) 352 millió forint bírságot szabott ki a Vodafone Magyarország Zrt. jogutódjára, a One Magyarország Zrt.-re, mert a Vodafone 2022 októbere és 2024 májusa között nem megfelelően tájékoztatta a fogyasztókat az inflációkövető díjkorrekció alkalmazásáról – közölte a hatóság pénteken az MTI-vel.
Vállalat Óriási, közel egy évtizedes sorozat szakadt meg a technológiai nagyágyúnál
Privátbankár.hu | 2026. január 9. 11:45
Az LG Electronics először jelentett negyedéves veszteséget kilenc év után.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG