2p
Nagyon jól sikerült az easyJet negyedik negyedéve, jócskán megugrottak a számaik.

Az utaslétszám 8,1 százalékkal, 16,1 millióra, a kapacitás 7,3 százalékkal, 17,8 millió ülőhelyre nőtt, a kihasználtság pedig 0,6 százalékponttal, 90,3 százalékra javult.

Érezhetőek a tragédiák

Az egy ülőhelyre jutó októberi árbevételt beárnyékolta az egyiptomi és párizsi tragédiák hatása, így novemberben és decemberben mind a kereslet, mind a hozam alacsonyabb volt a korábbinál. A második negyedévre vonatkozó foglalások azonban jelentős javulást jeleznek a novemberi és decemberi adatokhoz képest. Az egy ülőhelyre jutó árbevétel az első negyedév egészére vetítve és változatlan árfolyamon számolva 3,7 százalékos csökkenést mutatott.

 

 

A teljes árbevétel 930 millió GBP összege 0,1 százalékkal maradt el az előző évitől, mivel az utaslétszám növekedése és a kihasználtság javulása által termelt többletet elvitte az egy ülőhelyre jutó árbevétel csökkenése és a 32 millió GBP összegű árfolyamveszteség.

Az egy ülőhelyre eső költségek összege változatlan árfolyamon számolva 3,7 százalékkal csökkent. Ennek hátterében a vezetőség határozott lépései, a költségcsökkentési tervek megvalósításának felgyorsítása és az alacsony üzemanyagárak álltak. Az egy ülőhelyre jutó, üzemanyagárakat nem tartalmazó költségek változatlan árfolyamon számolva 1,3 százalékkal nőttek, ami jobb eredmény, mint a 2015 novemberében előre jelzett érték.

A rovat támogatója:
A rovat támogatója a Garantiqa.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Megjött a Wizz Air válasza a bedőlésével kapcsolatos nyilatkozatra
Privátbankár.hu | 2026. április 23. 17:30
A fapados társaság ezt nem hagyhatta szó nélkül.
Vállalat Eladási hullám a Wizz Air részvényeinél, miután a versenytárs szerint becsődölhet a cég
Privátbankár.hu | 2026. április 23. 16:30
A Ryanair vezérigazgatója szerint az olajárrobbanás miatt az ír fapados légitársaság több versenytársa, így a Wizz Air is csődöt jelenthet. Michael O’Leary szavait a Wizz Air-részvények rögtön megérezték.
Vállalat Újabb országban nyert el importőri jogokat az AutoWallis
Privátbankár.hu | 2026. április 22. 13:19
Romániában is bevezethetik a kínai márkát.
Vállalat Már a végkielégítésekről tárgyalnak az Electrolux jászberényi gyárában
Privátbankár.hu | 2026. április 22. 11:24
Hatszáz embert küldenek el, 2026 végén bezár a gyár.
Vállalat Már megint miben mesterkedik Elon Musk?
Privátbankár.hu | 2026. április 21. 18:05
Musk 1,4 milliárd dollárért vásárolt SpaceX részvényeket.
Vállalat Újabb rekord a Budapesti Értéktőzsdén jegyzett kibervédelmi cégnél
Privátbankár.hu | 2026. április 21. 17:44
66 százalékos növekedéssel 2,3 milliárd forintra növelte nettó árbevételét a 2025-ös évben a Budapesti Értéktőzsde Xtend piacán jegyzett kibervédelmi cég a 2024-ben elért közel 1,4 milliárd forintról. A ViVeTech Nyrt. adózott eredménye ezzel párhuzamosan a 2025-ös évben mintegy 50 százalékkal, 193,8 millió forintra bővült a 2024. évi 128,8 millió forintos szintről – derül ki a társaság mai napon publikált, magyar számviteli szabályok szerinti nem konszolidált éves beszámolójának közgyűlési előterjesztéséből. 
Vállalat Kétsebességes pályán a hazai ingatlanpiac – interjú Gereben Mátyással
Natív tartalom | 2026. április 21. 17:05
A magyar ingatlanpiac 2025-ben látványosan kettévált: miközben a hotelek és a kiskereskedelmi ingatlanok erős teljesítményt nyújtottak, az irodapiac továbbra is kihívásokkal küzd. A háttérben gazdasági bizonytalanság, átalakuló bérlői igények és a fenntarthatóság felértékelődése áll. Ezekről a trendekről beszélgettünk Gereben Mátyással, a CPI Hungary országmenedzserével.
Vállalat Átadja a stafétát az Apple vezérigazgatója
Privátbankár.hu | 2026. április 21. 08:54
Tim Cook lemond a Steve Jobs-tól 15 éve örökölt vezérigazgatói posztról az Apple-nél. Ez idő alatt az Apple piaci értéke mintegy 3600 milliárd dollárral nőtt.
Vállalat Elköszönt az RTL-től, átalakuló tévézésről ír a vezérigazgató-helyettes
Privátbankár.hu | 2026. április 20. 12:53
Endrei-Kiss Judit, aki LinkedInen hosszabb bejegyzést szentelt a témának. Bejegyzésében az iparág átalakulásáról és a szervezeti változásokról is írt.
Vállalat Csányi Sándor Orbán Viktorról: továbbra is szívesen látja a meccseken, a magángépére is meghívja
Herman Bernadett | 2026. április 17. 17:21
Nagy Márton jó szakember, Varga Mihály kiváló munkát végez, Orbán Viktort pedig szívesen látja a magyar válogatott meccsein továbbra is – mondta az OTP elnöke a közgyűlés után. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG