4p
A főpróba nem sikerült: a rendőröknek kellett az éjjel intézkedniük a foci-ultrákkal szemben a Belvárosban. Ha attrocitás lesz a mai EB-sejeltezőn, hosszú időre zárt kapuk mögé kényszerülhet a válogatott.

Az éjszaka futball-huligánok garázdálkodtak a Belvárosban. Az Index tudósítása szerint a magyar ultrák a labdarúgó Európa-bajnoki selejtezőre a fővárosba érkezett román szurkolókkal futhattak össze.

A Police.hu jelentése szerint éjfél körül a Dob utca irányából az Erzsébet tér felé tartva egy mintegy 100-120 főből álló csoport tagjai randalírozni kezdtek, hanggránátokkal zajt okoztak. A csoport tagjai közül többen a kiérkező rendőri egységek felé utcai szemetes edényeket, székeket, italos üvegeket dobáltak, több rendőrautóban anyagi kárt okoztak.

A garázdákat a rendőrök megfékezték. Tizenhat főt fogtak el és állítottak elő garázdaság bűntett elkövetése miatt és további két személyt, akik egy intézkedő rendőrt is fellöktek. A hivatalos személy ellen elkövetett erőszak bűntett ügyében keletkezett iratokat a rendőrség az illetékes ügyészség felé továbbítja.

Budapest rendőrfőkapitánya a garázdaság körülményeinek teljes körű tisztázása érdekében nyomozócsoport felállításáról döntött, amely megkezdte az összes rendelkezésre álló kamerafelvétel beszerzését, valamint azok elemzését, értékelését.

Az Index helyszíni tudósítása szerint komoly rendőri erő érkezett a randalírozók megfékezésére, akiket utána a Lánchídig kergettek.

Komoly szankciókat kockáztatunk

Az éjszaka tehát már forró volt a hangulat. A Nemzeti Sport mai számában a kulcsfontosságú, ráadásul politikai töltetű mérkőzés előtt, a korábbi válogatott játékos, ma UEFA-ellenőr, Esterházy Márton figyelmeztet arra, hogy a korábbi szurkolói viselkedés miatt Magyarország „próbaidőn van”, azaz, ha 5 éven belül újra valami történik a stadionon belül, vagy közvetlen környezetében, az európai szövetség újra bezárathatja a stadiont.

Emlékezetes, 2013. március 22-én zártkapus meccsen fogadtuk a román válogatottat világbajnoki selejtezőn. A mérkőzés döntetlen lett, holott győzelem esetén a magyar csapatnak jó esélye lett volna legalább a pótselejtezőt érő 2. hely megszerzésére a csoportban. A mérkőzés és a döntetlen az addig emelkedő formát mutató, Egervári Sándor által vezetett csapat morális széteséséhez vezetett, amely ősszel a bukaresti 0-3-mal csúcsosodott ki.

Az akkori stadionbezárás közvetlen oka a 2012. augusztus 15-i Magyarország-Izrael mérkőzés volt, ahol a magyar ultrák táborában izraeli zászlót égettek. Múlt év ősszel a magyar csapat Romániában 1-1-es döntetlentz ért el, s habár az ottani román szurkolók (és a mérkőzés előtt több sajtótermék) is meg nem engedhető, uszító rigmusokat, transzparenseket – egyebek mellett az Erdély Romániához csatlakozásáról (Magyarországtól való elszakadásról) döntő Gyulafehérvári román naggyűlésre emlékeztető 1918.12.01. dátumot tarttalmazó táblákat – mutattak fel, az európai szövetség a magyar szurkolókat is megbüntette.

Visszaesők” vagyunk

Mivel visszaesőnek minősülünk, most semmiféle agressziót, rasszista, kirekesztő megnyilvánulást nem tűr majd el az UEFA, amely kiemelt kockázatúnak minősítette a mai meccset. Esterházy Márton szerint nem érdemes az ellenőrök jóindulatában bízni, mert kötelességük, hogy mindenről feljegyzést készítsenek, így nem hunyhatnak szemet afelett sem, ha az óriási tömegben mondjuk csak 10-20 magáról megfeledkező „szurkoló” csinálja a fesztivált.

Aligha véletlen, hogy a mérkőzés előtt a magyar válogatott játékosai hirdetésekben kérték am szurkolókat, hogy sportszerűen biztassák őket a meccsen. A hírek szerint a stadionon kívül is többezren szurkolnak majd a Népligetben.

Címkék: Vásárló Foci-Eb UEFA

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vásárló Jó hírt közölt az Aldi, itt egy újabb árcsökkentés
Privátbankár.hu | 2026. január 28. 17:23
A csokoládé árához nyúlnak hozzá.
Vásárló Tovább halogathatja a tankolást
Privátbankár.hu | 2026. január 27. 17:00
A nagykereskedelmi üzemanyagárak nem változnak szerdától.
Vásárló Kellemes meglepetés a Lidltől: 50 ezer forintot spórolhatnak a legügyesebb vásárlók
Privátbankár.hu | 2026. január 22. 11:03
Már a Lidl vásárlóinak több, mint fele használja a piacvezető áruházlánc digitális hűségprogramját, a Lidl Plus-t, amelynek segítségével a tavalyi évben 22,7 milliárd forint maradt a magyar háztartásoknál. Az adatokból jól látható, hogy azon felhasználók, akik rendszeresen használták vásárlásaik során a Lidl Plus applikációt, 2025-ben éves szinten akár egy-két bevásárlás árát is megspórolhatták.
Vásárló Dízelesek, kútra fel! – csütörtökön még megéri
Privátbankár.hu | 2026. január 15. 10:45
Az autósok egy részének nem kell aggódnia.
Vásárló A tetőablak gondos kiválasztása pénzügyi szempontból is lényeges
Márkázott tartalom | 2026. január 14. 16:36
Egy tetőtéri felújítás vagy beépítés során a tetőablak kiválasztása jóval több, mint esztétikai kérdés. A döntés közvetlen hatással lehet ugyanis az ingatlan értékére, az energiafelhasználásra és a hosszú távú fenntartási költségekre is.
Vásárló Csapatépítés az irodában: remek ötletek, amik tényleg működnek
Márkázott tartalom | 2026. január 12. 07:44
Nem kell, hogy a dolgos hétköznapok csak a feladatokról szóljanak, hiszen az irodai lét sokkal több puszta munkavégzésnél. Egy jó közösségben az idő is gyorsabban repül, a feladatok pedig valahogy könnyebben megoldódnak, ha érezzük a kollégák támogatását. Az alábbi néhány egyszerű, mégis nagyszerű módszerrel könnyedén feldobhatjuk az irodai légkört, és kellemesebbé tehetjük az együtt töltött órákat.
Vásárló Megint drágább lett a családi nagybevásárlás – de ne sírjuk vissza a tavaly januári árakat
Gáspár András, Valkai Nikoletta | 2026. január 12. 05:49
Az árrésstopnak az inflációs mutatókra gyakorolt kedvező hatása épp a választások környékén tűnik majd el – addig azonban segít a bázishatás, a Privátbankár Árkosár idén januárban még az előző hónaphoz képest mért drágulás ellenére is kevesebbe kerül, mint egy éve. Nagyot emelkedett a csokoládé ára, de a narancsléé kezd visszatérni a normális tartomány felé.
Vásárló Tudatos befektetés az egészségbe minden nap
Márkázott tartalom | 2026. január 10. 10:03
A pénzügyi tudatosság ma már nem csupán a megtakarításokról, befektetésekről és költségtervezésről szól. Egyre többen ismerik fel, hogy az egyik legfontosabb hosszú távú befektetés saját egészségünk megőrzése. Ha a szervezet folyamatos túlterhelés alatt áll, annak előbb-utóbb anyagi következményei is lehetnek: csökkenő teljesítmény, gyakoribb kiesések, kevesebb energia a munkára és a fejlődésre. A tudatos életmód ezért ma már ugyanúgy része a felelős tervezésnek, mint egy stabil pénzügyi stratégia.
Vásárló Téli hajápolás luxuskivitelben – megéri a prémium sampon és a gőzölős hajvasaló?
PR | 2026. január 6. 16:29
Ahogy beköszönt a fűtési szezon, nemcsak a bőr, hanem a haj is fokozottan igénybe vetté válik. A száraz levegő, a sapkák, a hideg szél és a gyakori hajformázás együttesen tompítják a haj fényét és rugalmasságát. Egyre több az olyan high-end hajápoló márka, amelyek az egészséges hajkoronát a tudatos életmód részévé emelik. De vajon tényleg megéri többet fizetni egy samponért vagy egy gőzölős hajvasalóért?
Vásárló Környezetbarát csomagolás: marketingeszköz az éttermek kezében
Márkázott tartalom | 2026. január 5. 17:59
Tudtad, hogy amikor egy étterem kínálatával találkozol, gyakran a csomagolás kelti az első benyomást, nem az étel íze vagy illata? Egy esztétikus, környezetbarát csomagolás nemcsak hasznos, hanem segíti a márka imázsának erősítését is. Még azelőtt megtapasztalhatod az étterem értékeit, hogy megkóstolnád az ételt.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG