1p
Egy új alkalmazás segítségével kényelmesen kereshetnek lakást az érdeklődők az Otthontérkép segítségével. A program hamarosan bűnözési térképpel egészül majd ki, és a jövőben országossá válik a térkép. A programban számon tartott ingatlanok közül a legdrágább házban a négyzetméter ár magasabb, mint a legolcsóbb lakás.

Már elérhető az Otthontérkép nevű ingatlanpiaci alkalmazás, amelyen nemcsak konkrét lakásajánlatok közül válogathatnak az érdeklődők, de számos hasznos információhoz, például garázsárakhoz, bérleti díjakhoz is hozzáférhetnek a térképen megjelenített adatokon keresztül.

 



A lakáskeresők az Otthontérképnek a már most kipróbálható bétaverziójában is összehasonlíthatják az egyes városrészek átlag eladási és kínálati árait, valamint információkat gyűjthetnek például arról, hogy a kiszemelt környéken mekkora a zöld közterületek aránya. Az alkalmazás fejlesztői azt ígérték, hogy hamarosan bűnözési térképpel kiegészülve, és országos kiterjedésben lehet majd megkeresni az ideális lakóövezetet.

Soroksáron alig, Újbudán sokan keresnek lakást

Az adásvételi áradatok az FHB Lakásárindex adatbázisából származnak. Az Otthontérkép első heti statisztikája alapján a legnépszerűbb fővárosi kerület a lakáskeresők körében a XI., vagyis Újbuda. A több tízezer felhasználó közül minden tizedik keresgélt a dél-budai kerület ingatlanjai között, míg az érdeklődésben a másik végpontra Soroksár került: 150-hez az 1 az Otthontérképen ide látogatók aránya.

Újbuda után a II. kerület, Angyalföld, Zugló és Óbuda voltak a legnépszerűbbek a lakáskeresők körében. Az alkalmazás induláskor mintegy 7000 darab egyedi lakásajánlatot tartalmazott, amely folyamatosan bővül, s további, a lakáskereséshez, vásárláshoz hasznos információkkal is szolgál az oldal.

Az Őzike közben van 3 milliós négyzetméter ár is

Az Otthontérképen megtalálható lakások közül a legdrágább egy, a Hegyvidéken, azon belül is a Svábhegyen található luxusvilla, amit jelenleg mintegy 2,3 milliárd forintért hirdetnek. A két épületből álló ingatlanegyüttes főépülete 3 szintes, és medencés. Nemcsak maga az ingatlan, hanem a négyzetméterára sem mondható átlagosnak, hiszen a környéken mért 395 ezer Ft/m2-es árszinthez viszonyítva igencsak magas, mintegy 3 millió forint a 784 négyzetméteresnek hirdetett épületegyüttes átlagára.

Máshol van lakás 3 milliónál olcsóbban is

A térkép ajánlatai közül a legolcsóbb lakás egyszobás, 10 négyzetméteres józsefvárosi garzon, a Dobozi utcában, amit 2,75 millió forint. Az egészen mini garzonban van egy konyhasarok, a galéria alatt zuhanyzós fürdő-WC; a fekvőgalérián pedig egy dupla matrac is elfér.

A frissen elindult ingyenes ingatlanpiaci alkalmazás tehát azontúl, hogy egyre bővülő számú lakást kínál a költözni, vásárolni vágyók számára, a folyamatos fejlesztéseknek köszönhetően, újabb és újabb, a lakásvásárlási döntést és a szűkebb lakókörnyezetünk minél mélyebb megismerését segítő adatokat, információkat hoz nyilvánosságra, és tesz igazán látványossá és szemléletessé a térképen.

 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Ingatlan Borzalmas állapotban vannak a családi házak, így képtelenség kifűteni őket
Privátbankár.hu | 2026. január 29. 11:02
Magyarország lakóingatlan-állományának jelentős része energetikailag korszerűtlen – derül ki a legújabb MBH Indexből. Az MBH Jelzálogbank elemzése szerint a tanúsított ingatlanok 44 százaléka a három leggyengébb, G–I energiaosztályba tartozik, a két legrosszabb, H és I kategória aránya pedig eléri az egyharmadot.
Ingatlan Mennyit ér az ingatlanom? Röpködnek a százmilliók a XIII. kerületi lakáspiacon
Vámosi Ágoston | 2026. január 28. 19:04
Egyetlen budapesti kerületben összpontosul a magyarországi újlakáspiac ötöde, de hiába: a kínálatnak mindössze a töredéke felel meg az Otthon Start feltételeinek. A Dózsa György úti metrómegállónál négymilliós (!) négyzetméteráron is hirdetnek épülő lakásokat; feljebb, a Forgách és a Gyöngyösi utcánál sem ritka a több száz milliós hirdetés. A befektetőknek gyöngyszem lehet a XIII. kerület. A Mennyit ér az ingatlanom? rovat egy év után visszatér a Privátbankárra, és azt is megmondja, melyik utcában érdemes Otthon Starttal lakást keresni.
Ingatlan Óriási irodaházat vett Bukarestben a Gránit befektetési alapja
Privátbankár.hu | 2026. január 28. 12:52
A Magyar Posta Takarék Ingatlan Befektetési Alaphoz került a teljes észak-bukaresti Equilibrium irodaház. A frissen vásárolt 2-es épületben 20 ezer négyzetméter iroda van, ennek közel felét bérlik.
Ingatlan A havat szeretik az über-gazdagok
Szakonyi Péter | 2026. január 24. 17:31
Két luxustelepülés „küzd” a legdrágább üdülőváros címért az Egyesült Államokban. A floridai Palm Beach és a coloradoi Aspen ingatlanárai már az eget verdesik, és a szupergazdagok – így a magyar származású Thomas Peterfy és  Charles Simonyi is – több mint százmillió dollárt szurkoltak le egy-egy kiválasztott ingatlanért. A verseny nyertese egyelőre Aspen.
Ingatlan Idén szeretne lakást venni? Jó hír jött a piacról
Privátbankár.hu | 2026. január 23. 17:31
A drágulás üteme mérséklődhet. 
Ingatlan Gazdát cserélt a népszerű ingatlanhirdetési portál
Privátbankár.hu | 2026. január 22. 09:18
A CEE Classifields tulajdonába kerül az Ingatlannet.
Ingatlan Újabb fővárosi kerület dönthet az Airbnb betiltásáról
Privátbankár.hu | 2026. január 22. 07:55
Szigorítana az airbnb szabályokon a főváros első kerülete, ahol akár be is tilthatják a rövid távú lakáskiadást. Elsőként a VI. kerületben lépett érvénybe ilyen szigorítás, ahol a kiadó lakások átlagos bérleti díja 1 százalékkal csökkent egy év alatt.
Ingatlan Tőke, karakter, érték, százmilliárdos cél: új korszakot nyit a Realis Wam Alapkezelő
PR | 2026. január 21. 11:17
Nem csak falakat, hanem örökséget épít Dr. Schrancz Mihály csapata.
Ingatlan Felemásan indult 2026 a lakáspiacon
Privátbankár.hu | 2026. január 21. 09:27
Az eladók egy része tudatosan 2026 elejére időzítette a piacra lépést.
Ingatlan Milyen lakást lehet venni 40 millióból a magyar piacon?
Privátbankár.hu | 2026. január 20. 12:58
Budapesten 26 négyzetméterre sem igazán elég ennyi pénz, de Nógrádban hatalmas kínálatból lehet válogatni.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG