3p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

A Fekete-tenger partján fekvő Szocsi, mint üdülőhely,  mindig nagyon népszerű volt Oroszországban a politikai és gazdasági élet tekintélyes szereplői körében, és most sincs ez másként. 

Az elmúlt év során a luxus apartmanok árai itt több mint 30 százalékkal gyorsabban nőttek, mint Moszkvában. Ez annak is betudható, hogy igyekeznek a pénzüket befektetni Oroszországban az emberek, no meg, nem mindenütt fogadják most szívesen az orosz turistákat. Mindez azt is eredményezheti, hogy a Szocsihoz közeli településeken is kelendők lesznek előbb-utóbb az apartmanok, ami fontos jóslat és nagy lehetőség a beruházók számára – jegyzi meg a Kommerszant cikkírója.

A tengerparti éttermek is várják már a vendégeket. Fotó: depositphotos
A tengerparti éttermek is várják már a vendégeket. Fotó: depositphotos

Az egyik ingatlanfejlesztő és értékesítő cég, az NF Group szakértője, Olga Sirokova megjegyzi, hogy a kedvelt üdülőváros lakáspiacának statisztikáit az oroszországi árfolyamok alakulása is befolyásolta: a városban található egyik nagy lakókomplexumot az év elején még dollárban értékesítették, majd az év végén már minden projektet rubelben adtak el, magasabb áron. (Ehhez tudni kell, hogy már évtizedek óta kétfajta pénzben számolnak Oroszországban: a rubel mellett, főleg a polgárháborús-puccsos-giga inflációs időkben, és ma is, a dollár volt a mindenható pénznem.) 

Nem meglepő, hogy az ingatlanok, mint befektetések iránti kereslet megélénkült a háború óta. A meredek áremelkedés fő oka a kínálat hiánya. Az NF Group adatai szerint 2022 végén mintegy 1,8 ezer luxuslakást és lakosztályt adtak el Moszkvában, ami 42 százalékkal több, mint egy évvel előtte. 

Szocsiban is szinte túlfűtött a piac: itt az elemzők szerint az elegánsabb, eladásra kínált otthonok száma 19 százalékkal csökkent, akkora a kereslet. Természetesen a meredek drágulás egy idő után visszaüt, és negatívan befolyásolhatja a luxusüdülők iránti érdeklődést. Dmitrij Alekszejev, az Avito Nedvizhimost egyik igazgatójának szavait idézi a lap, miszerint Szocsiban továbbra is marad a moratórium a többszintes épületek építésére, ami azt jelenti, hogy korlátozott számú apartman épülhet majd a város központi régióiban.

Lassan tehát ki lehet tenni a Szocsi megtelt táblát, ezért az ingatlanszakértők arra számítanak, hogy a szomszédos települések erőteljesen fejlődnek majd. Várható, hogy a város külső kerületeiben és környékén új, kiváló minőségű apartmanokat húznak majd fel, például Lazarovkában.

Szocsi, a Fekete-tenger partján húzódó település, melynek hossza mintegy 148 km - ezzel a világ második leghosszabb városa Mexikóváros után - a Szovjetunió egykori legnagyobb tengerparti gyógyüdülővárosa volt. Híresek szanatóriumai is. Már az 1930-as években megkezdődött a gyógyászati intézmények kialakítása, az első jelentős beruházás a balneológiai klinika építése volt. Itt rendezték meg a 2014-es téli olimpiát, ami szintén megdobta az árakat, a keresletet. Most már azt is pedzegetik, hogy sor kerülhet a szovjet korszak szanatóriumainak lakásokká történő átalakítására, majd értékesítésére. 
 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Ingatlan Nyeregbe kerültek a vevők a lakáspiacon, de a helyzet most gyorsan megváltozhat
Privátbankár.hu | 2026. március 19. 11:45
Tavaly év végére kifutott a szeptemberben indult Otthon Start hitelprogram első rohama, így kicsit hűlt a lakáspiac. Ezzel párhuzamosan természetes jelenség volt, hogy nőtt az alku tere, átlagosan majdnem 6 százalékot tudtak faragni az irányárból a vásárlók – derül ki az OTP Ingatlanpont friss adataiból. A legkevesebbet továbbra is Budapesten lehetett alkudni. 
Ingatlan 2,6 milliárd forintért eladták a Szőlő utcai javítóintézetet
Privátbankár.hu | 2026. március 19. 11:30
A Magyar Nemzeti Vagyonkezelő villámgyorsan elárverezte az épületet.
Ingatlan Mennyit ér az ingatlanom? Van egy megyeszékhely, ahol bőven megéri felújítani
Vámosi Ágoston | 2026. március 18. 18:59
Hiába csökken Győr népessége, Pécsé gyorsabban fogy: hamarosan a Duna menti megyeszékhely lehet a Dunántúl legnagyobb városa. A déli részen már az agglomeráció is kialakult, a Belvárosban és környékén pedig hangzatos nevű lakóparkokat adnak át a jövő évben. A használt lakásoknál és házaknál is érdemi különbség látható a felújított és a felújítandó ingatlanok árai között: a felújított lakások akár 10-15 millió forinttal is többet érhetnek a piacon.
Ingatlan 30 kilométeres sáv után ér véget az agglomerációs álom
Privátbankár.hu | 2026. március 18. 10:58
A kiköltözési hullám nem állt meg és egyértelműen a nagyvárosok 25-30 kilométeres vonzáskörzetére koncentrálódik.
Ingatlan Mennyit ér az ingatlanom? Soroksáron még a négyszobás családi házak is megfizethetők
Vámosi Ágoston | 2026. március 11. 18:29
Budapest második legnagyobb kerületét a legolcsóbbak között tartják számon, de az újlakás-piacot nézve ez már nem teljesen igaz. Soroksár-Újtelepen több lakópark is épül, ahol a háromszobás lakásokat 100 millió forintért hirdetik. A Budapest-Belgrád vasútvonal ugyan áthalad a kerületen, de a lakók többsége számára ez nem megoldás, inkább a H6-os HÉV felújítása növelhetné az ingatlanok értékét.
Ingatlan Lassulhat az ingatlanok áremelkedése, de vannak kivételek
Vámosi Ágoston | 2026. március 11. 15:54
Jelentősen lassulhat az ingatlanárak emelkedése a következő hónapokban, erről beszéltek a szakértők az OTP Ingatlanpont tájékoztatóján. Az új lakásfejlesztések döntő többsége egyelőre nem fér bele az Otthon Start program kereteibe, de a következő években ez változhat. Az ingatlan-befektetés megtérülése jelenleg nagyon alacsony, ezért inkább a saját részre vásárlók uralják a piacot, de a nagyvárosokban és a kiemelt beruházásoknál nem lehet alkudni a hirdetési árból.
Ingatlan Befékezett a lakáspiac, ennek végre a vevők is örülhetnek
Privátbankár.hu | 2026. március 10. 10:00
Budapesten újra lakásárcsökkenést hozott a február, havi szinten. Országosan pedig mérséklődött a drágulás üteme – közölte az ingatlan.com.
Ingatlan Már egy panellakás is eszméletlen drága lett
Privátbankár.hu | 2026. március 7. 12:16
Drágább egy panellakás, mint az azonos állapotú téglalakás néhány városban.
Ingatlan Itt vannak az első kiemelt beruházások az Otthon Start programhoz
Privátbankár.hu | 2026. március 5. 12:13
Nem csak Budapesten indulnak el nagy fejlesztések.
Ingatlan Mennyit ér az ingatlanom? Felfordult az érdi lakáspiac: a használt többet érhet, mint az új
Vámosi Ágoston | 2026. március 4. 20:43
Érdekes trend bontakozik ki a fővárostól délnyugatra: összeért az új és a használt családi házak ára. Érden a Budapesttel szomszédos városrészben találtuk a legnagyobb szélsőségeket: a megfizethető átlagárak mellett vannak itt kaliforniai stílusú villák is. A lakáspiacon akár még többet is el lehet kérni a használt, jó állapotú ingatlanokért, mint amennyiért az újakat hirdetik. A Mennyit ér az ingatlanom? legújabb részéből kiderül, jobban megéri-e Diósdon, vagy Sóskúton házat venni, és azt is megnéztük, mennyi idő a környékről beérni a Budapestre.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG