1p

Mi és ki ránthatja ki a gödörből a magyar gazdaságot?
Elkerülhetőek még a megszorítások?
Kik állják a 14. havi nyugdíj cechét?

Online Klasszis Klub élőben Petschnig Mária Zitával!

Vegyen részt és kérdezze Ön is a neves közgazdászt!

2025. november 26. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

KKV
Az utasok száma 9 százalékkal, 45 ezerrel emelkedett, miközben a Malév költségei az első negyedévben 3,3 milliárd forinttal voltak alacsonyabbak az egy évvel korábbinál
Az utasok száma 9 százalékkal, 45 ezerrel emelkedett, miközben a Malév költségei az első negyedévben 3,3 milliárd forinttal voltak alacsonyabbak az egy évvel korábbinál - közölte a Malév az MTI-vel. A Malév 2,16 milliárd forint tulajdonosi kölcsönt kap a likviditási gondjainak enyhítésére a Nemzeti Vagyongazdálkodási Tanács (NVT) döntése alapján, tudtuk meg az NVT közleményéből.

A kormány határozata és a pénzügyminiszter felhatalmazása alapján a Nemzeti Vagyongazdálkodási Tanács úgy döntött, hogy a Kormány által jóváhagyott 8,1 milliárd forint keretösszegű, 3 éves lejáratú, évi 9,97% kamatozású tulajdonosi kölcsönkeret részeként 2,16 mrd Ft kölcsönt nyújt a Malév Zrt. likviditási gondjainak enyhítésére. A tulajdonosi kölcsön célja a nemzeti légitársaság rövidtávú finanszírozási igényének megfelelő forrás biztosítása.

A lépés összhangban van Malév megmentési és szerkezetátalakítási tervével. A légitársaság 2010. I. félévi likviditási tervnek megfelelően, a jóváhagyott keretösszeg részeként folyósítandó 2,16 milliárd összegű  kölcsönhöz a Malév  azonnal hozzájuthat, amennyiben ehhez a Vnesheconombank is hozzájárul - olvasható a közleményben.

A kisebb flotta és kevesebb járat alacsonyabb kerozinköltséget jelentett. Miközben az üzemanyag ára 45 százalékkal emelkedett, a Malév mindössze egy százalékkal költött többet rá. A kapacitásokat 11 százalékkal csökkentette a Malév , miközben a férőhely-kihasználtság 6,1 százalékponttal 58 százalékra emelkedett a légiközlekedésben szezonon kívülinek tekintett első három hónapban.

Az üzemeltetési területen 1,3 milliárd forint volt a megtakarítás az első negyedévben az előző év első három hónapjához képest. Külföldi irodák bezárása és a 2009. évi létszámleépítések további 485 millió forinttal csökkentették a költségeket. Kevesebbet költ a  Malév a repülőgépek bérleti díjára is, miután a flottát öt Fokker 70-es repülőgép kivonásával csökkentették. Az egyszerűbb flottaszerkezet jelentősen mérsékelte a karbantartási  és üzemelési ráfordításokat.

A vulkáni hamu miatt leállt légi forgalom miatti veszteségeket a Malév a következő hetekben összesíti. Az elmúlt hat napban a légitársaság 536 járatát volt kénytelen törölni, ami 38.743 utast érintett.

Minden Malév-gép felszáll
Malév-akták: vizsgálják a szerződéseket


MTI, Privátbankár

Címkék: KKV

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

KKV Gyomrost kaptak a magyar cégek – komoly kellemetlenséget hozott a november
Privátbankár.hu | 2025. november 4. 10:53
Nem elhanyagolható pluszkiadást jelent ez.
KKV Itt van Nagy Mártonék bejelentése, örülhetnek a magyar cégek
Privátbankár.hu | 2025. október 29. 09:41
Jelentős változtatásokat készít elő a kormány.
KKV Aki kkv-nek dolgozik, felejtse el a fizetésemelést?
Privátbankár.hu | 2025. október 16. 14:40
A makrogazdasági mutatókhoz képest meglepően optimista a hazai kkv-k hangulata – olvasható ki a VOSZ Barométer felmérés friss, harmadik negyedévre vonatkozó számaiból. Beruházásokra viszont nem sokan készülnek, a cégek 85 százaléka még fizetésemelést sem tervez.
KKV Indul a pénzeső – tarthatják a markukat a cégek
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 1. 14:05
Szeptember elseje egy új pályázatot is hozott.
KKV Ez jobb az Otthon Startnál? Akár 100 millió juthat a szemfüles cégeknek
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 25. 17:10
Az ingatlanvásárlásra készülő vállalkozóknak jó figyelni.
KKV Elárultak egy kellemes hírt a magyar cégeknek
Privátbankár.hu | 2025. július 30. 16:34
Egyszerűbb lett a feltételek teljesítése. 
KKV Zuhog a pénzeső: még több magyar cégnek jut támogatás
Privátbankár.hu | 2025. július 7. 14:15
Már több mint 1300 cég örülhetett.
KKV Még mindig lehet pályázni elektromos autó vásárlására
Privátbankár.hu | 2025. július 1. 09:55
Több, mint 6 ezer támogatási szerződést írtak alá eddig, a 30 milliárdos keretből 26,8 milliárd forintot ítéltek oda. 
KKV Nagy Mártonék megnyitották a pénzesőt: a cégek sorban állnak
Privátbankár.hu | 2025. június 30. 16:17
Érkeznek a támogatások, tartják a markukat a cégek.
KKV Megnyitották a pénzcsapot, jó hírt kaptak a cégek
Privátbankár.hu | 2025. május 22. 14:21
Megnyílt a lehetőség.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG