A gázvezeték átadása
Az új gázvezeték növeli Magyarország és a régió ellátásbiztonságát, erősíti Magyarország tranzitszerepét, és hozzájárul a hazai gáztárolók előnyösebb kihasználtságához - mondta a beruházó, a Magyar Gáz Tranzit Zrt. Az összesen 111 kilométer hosszú, kétirányú, 75 bar nyomású csővezeték magyarországi szakasza 92 kilométer hosszú, két végpontja Vecsés és Balassagyarmat.
A tervek szerint az új földgázvezeték kapacitása szlovák-magyar irányba 500 ezer köbméter/óra, mintegy 4 milliárd köbméter/év. Magyar-szlovák irányba pedig 200 ezer köbméter/óra, mintegy 1,6 milliárd köbméter/év lesz a kapacitás.
A magyar-szlovák gázvezeték a kelet-közép-európai észak-déli gázfolyosó fontos elemeként összeköttetést biztosít majd a nemzeti földgázvezeték-rendszerek között Lengyelországtól Horvátországig. A gázfolyosó révén új gázforrások is elérhetővé válnak a régió piacai számára.
Kecskemétre is várják Orbánt
Ma adja át új kecskeméti beruházását a Knorr-Bremse Vállalatcsoport is. A Magyarországon egy évszázada jelen lévő német Knorr-Bremse közel hatmilliárd forintból építette fel haszonjármű üzletágának új gyártó- és fejlesztési bázisát Kecskeméten. A 19 ezer négyzetméteres komplexumot közel 9 hektáron, zöldmezős beruházással alakították ki, és összességében 1,4 milliárd forintos uniós és állami támogatást vontak be.
A vasúti és közúti járművek fékrendszereit gyártó cégcsoport az utóbbi 5 évben több mint 100 millió eurót fektetett be Magyarországon. A kormány februárban kötött stratégiai együttműködési megállapodást a Knorr-Bremsével.
A választási kampány véghajrájában a miniszterelnök naponta több beruházás átadásán, felavatásán, alapkő letételén is részt vesz. Ma is van két programja: átadják a Szlovákiát és Magyarországot összekötő földgázvezetéket, és a Knorr-Bremse Vállalatcsoport új kecskeméti beruházását.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!
Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá
havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is,
a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk!
Legyen Ön is előfizetőnk!
Friss
-
Egy súlyos hiba, ami mindenkivel kibabrálhat
3 órája
-
Megvan az elítélt Le Pen lehetséges utódja
4 órája
-
Száz nap alatt nagyot esett Trump népszerűsége
5 órája
-
Luxuspszichiátria havi 243 millió forintért: itt gyógyulnak a leggazdagabbak
6 órája
-
Az izraeli hadsereg 350 zsáknyi azonosítatlan emberi maradványt őriz
7 órája
-
Még mindig lángol Irán legmodernebb kikötője
8 órája
-
Ötven késszúrással öltek meg egy muszlim férfit egy francia mecsetben
9 órája
Mfor.hu Top24
- Ballagási ajándék: virágtól a milliós autókig
- DK: vezessék be az adósságamnesztiát!
- MNB-botrány: a GVH is egyengette a gyanús ingatlanüzleteket
- DK: legyenek szja-mentesek a gyermeküket egyedül nevelő apák is
- Van, aki tudja, mire jó a használt pelenka vagy a kidobott étel
- Már most drága az eper, és még tovább nőhet az ára
- Vitézy Dávid talált egy turistalehúzó helyet Budapesten
KKV
Megnyílt út a magyar cégek előtt: könnyebben elérhetők az uniós hitelek
Privátbankár.hu | 2025. április 14. 17:04
Tovább egyszerűsödött az uniós források elérése a vállalkozások számára, egyre többen használják ki a lehetőséget.
KKV
Milliókat is megspórolhat, aki jókor észbe kap
Privátbankár.hu | 2025. március 22. 10:08
A Széchenyi Kártya Program államilag támogatott beruházási hiteleinek kamata február 17-től további fél százalékponttal csökkent, így ezek már 3 százalékos kamatozással elérhetőek. Ennek köszönhetően egy százmillió forintos beruházási kölcsön hitelterhe több millió forinttal csökkenhet.
KKV
Pénzeső vár a kkv-kra
Privátbankár.hu | 2024. december 4. 16:49
A hazai kkv-k eddigi legszélesebb köre juthat tőkefinanszírozáshoz a Demján Sándor Tőkeprogram segítségével.
KKV
Már néhány perc alatt megtudhatja, vállalkozása megfelel-e a pályázati feltételeknek
Natív tartalom | 2024. november 13. 11:21
A pályázási folyamatot megkönnyítő, új digitális előszűrő szolgáltatás érhető el októbertől az MBH Csoport mikro-, kis- és középvállalatoknak szóló BUPA platformján. A cégek azonban nemcsak a pályázatokhoz, hanem teljes életútjuk során asszisztenciát kaphatnak a digitális felületen.
KKV
Hogyan lett kis garázscégből milliárdos vállalkozás?
Privátbankár.hu | 2023. december 19. 11:41
Állócsillagok és újhullámos trónkövetelők.
KKV
Itt a Cégépítők társasjáték: most eldől, ki kaszál az üzleti évben!
Natív tartalom | 2023. december 4. 10:26
Piaci rést betöltő társasjáték jelent meg október 25-én: a Cégépítők társasjáték megszületéséről és játékmenetéről Egerszegi Krisztiánnal, a MiniCRM tulajdonosával, a Cégépítők alapítójával beszélgettünk.
KKV
Széchenyi Kártya Program: megduplázták a hitelkereteket
Privátbankár.hu | 2023. augusztus 1. 11:18
Sokkal nagyobb hitelkeretet kapnak a kkv-k a Széchenyi Kártya Program keretében. A kamat a futamidő végéig 5 százalék.
KKV
Kezdj újult erővel a nyári szabadság után!
Márkázott tartalom | 2023. június 27. 11:32
Ha még most vagy csak a hosszabb lélegzetvételű nyaralás előtt, akkor minden bizonnyal minden munkával kapcsolatos témától a falnak mennél. Teljesen érthető módon érzed azt, hogy telítődtél, hiszen már javában az év második felében járunk, és a megfeszített munkatempóból még nem is igazán tudtál alább engedni.
KKV
Vigye sikerre vállalkozását, alkalmazzon business mentort!
Natív tartalom | 2023. június 8. 10:01
A business mentor nem varázsló, ám mégis rendkívül fontos szerepet játszhat több, a hazai kkv-szektort rendkívüli mértékben érintő konfliktushelyzet kezelésében. Közreműködésével a vállalatok tulajdonosai és vezetői olyan külső támogatást kaphatnak, amely segíti őket a tudatosabb vállalatvezetésben és előmozdítja üzleti és személyes fejlődésüket. A Budapesti Gazdasági Egyetem rendhagyó szakirányú továbbképzéséről annak vezetőjével és egyik hallgatójával beszélgettünk.
KKV
A K&H szerint az uniós pályázatok körüli zűrzavar nem ártott
Privátbankár.hu | 2023. május 24. 14:14
Az uniós pályázatok körüli bizonytalanság csak kismértékben vetette vissza a cégek bizakodását, mintegy felük továbbra is reálisnak tartja, hogy ilyen forráshoz juthat - közölte a K&H magyarországi mikro, kis- és középvállalkozások (kkv) bizalmi indexe első negyedévi eredménye alapján.
Heti top
- Visszavonta Ferenc pápa halála miatti részvétnyilvánításait az izraeli kormány 2025. április 25. 17:31
- Mintha hirtelen 450 forint fölé ugrana az euró: küszöbön a devizaháború? 2025. április 23. 17:07
- Örömtáncot járnak a lengyelek, van rá okuk 2025. április 26. 12:38
- Kínos percek is várhatnak Donald Trumpra és Orbán Viktorra Rómában 2025. április 26. 10:11
Havi top
- Zelenszkij az asztalra csapott, visszaszólt az Egyesült Államoknak 2025. március 29. 13:34
- Visszavonta Ferenc pápa halála miatti részvétnyilvánításait az izraeli kormány 2025. április 25. 17:31
- „Matolcsy György nagyon-nagyon sok mindent tud” – még visszaszállhat a kormányra az MNB-botrány 2025. március 30. 15:19
- Bokros Lajos: Magyarországon államcsőd nem fenyeget – de a növekedés sem, az infláció viszont igen 2025. április 19. 17:28
A privátbankár ajánlja
Friss
Nemzetközi
Megvan az elítélt Le Pen lehetséges utódja
Jordan Bardella vállalná a jelöltséget.
4 órája
Nemzetközi
Száz nap alatt nagyot esett Trump népszerűsége
Egyetlen vizsgált politikai intézkedését sem támogatja a többség.
5 órája
MBH Bank elemzés
-
Lassan újra mernek vásárolni a magyarok?2025. január 9. 13:18
-
Visszaesett az építőipari termelés volumene 2024 augusztusában2024. október 16. 11:55
-
Az MBH Bank jövőre a növekedés jelentős gyorsulását várja2024. október 15. 16:58
-
MBH Bank: év végére 4,5 százalékra is nőhet a pénzromlás üteme2024. szeptember 10. 13:59
-
MBH Bank: Kellemetlen meglepetés a júliusi pénzromlási adat2024. augusztus 8. 10:42
-
A biztató munkaerőpiaci adatok mellett inflációs veszélyre figyelmeztet az MBH Bank2024. június 28. 10:16
-
Innentől kezdve kivárnak Matolcsy Györgyék2024. június 18. 19:27
Piac&Profit cikkei
-
A prémium ingatlanok ára elérte a fájdalomküszöböt
16:04
-
Állítólag Veszprém megye összes védőnőjétől megvonták a költségtérítési támogatást
15:03
-
Több mint 140 millió forintot adtak egyetlen levélért
13:01
-
Nem a magyar a leglustább, de azért nem állunk rossz helyen ebben a versenyben
11:11
-
Nő az ukrajnai turizmus
10:10
Turizmus Online cikkei
-
Tizenhét tonna kőolaj a tengerben a horvát partoknál
20:08
-
Róma városára kitehetnék a táblát: Megtelt!
08:08
-
Újra nyitva a családok és a wellness rajongók kedvence: a Hunguest Flóra
15:03
-
A Singapore Airlines összebútoroztt az OpenAI-val
14:02
-
Körkép Budapest gyógyfürdőiről – ez várható 2025-ben
11:11
A vidék hírei
legolvasottabb
-
Zelenszkij az asztalra csapott, visszaszólt az Egyesült Államoknak
2025. március 29. 13:34
-
Visszavonta Ferenc pápa halála miatti részvétnyilvánításait az izraeli kormány
2025. április 25. 17:31
-
„Matolcsy György nagyon-nagyon sok mindent tud” – még visszaszállhat a kormányra az MNB-botrány
2025. március 30. 15:19
-
Bokros Lajos: Magyarországon államcsőd nem fenyeget – de a növekedés sem, az infláció viszont igen
2025. április 19. 17:28
-
Nem áprilisi tréfa: háborognak a szlovákok
2025. április 12. 14:52
top 24
-
Egy gyilkos támadás, amely atomháborút szabadíthat el
2025. április 27. 09:58
-
Luxuspszichiátria havi 243 millió forintért: itt gyógyulnak a leggazdagabbak
2025. április 27. 14:53
-
A mikrohullám ölni tanul – tesztüzemben a jövő légvédelme
2025. április 27. 05:47
-
Még mindig lángol Irán legmodernebb kikötője
2025. április 27. 12:51
-
Megvan az elítélt Le Pen lehetséges utódja
2025. április 27. 16:50
