3p

Miközben egy ország feszülten várja a május 4-i különleges érettségit, addig ejtsünk szót arról is, hogy április 30-án, pénteken minden középiskolába felvételizett diák megkapta az értesítést, hogy elért pontjai mire voltak elegek.  

Idén több mint 97 ezer tanuló felvételizett középiskolába - derül ki az Oktatási Hivatal honlapjáról. Közülük 83 775 fő nyolcadik, 7 854 fő hatodik és 5 443 fő negyedik évfolyamos diák felvételizett középfokú nevelési-oktatási intézménybe.

Jó hír, hogy a nyolcadikosok 96,3%-a (80.684 fő) nyert felvételt valamelyik középfokú oktatási intézménybe. A felvettek 75,1%-a (60 560 fő) az első helyen beírt iskolába került be, 92,8%-a (74 878 fő) pedig az első három helyen megjelölt területek egyikén folytathatja tanulmányait. A tanulók 35,8%-a (28 860 fő) gimnáziumi, 42,1%-a (33 971 fő) szakgimnáziumi (technikumi), 20,3%-a (16 409 fő) szakközépiskolai (szakképző iskolai), 1,4%-a (1 157 fő) szakiskolai, 0,4%-a (287 fő) pedig készségfejlesztő iskolai tanulmányi területre jutott be.

Üres tanterem a Miskolci Herman Ottó Gimnáziumban 2020. március 16-án. A következő tanévben remélhetőleg újra tele lesz a terem. MTI/Vajda János
Üres tanterem a Miskolci Herman Ottó Gimnáziumban 2020. március 16-án. A következő tanévben remélhetőleg újra tele lesz a terem. MTI/Vajda János

Szép az arány a gimnáziumba felvételizett és be is került diákoknál is. A 6 évfolyamos gimnáziumba felvételt nyert tanulók száma 4 644, közülük 3 961 főt (85,3%) az általa elsőnek megjelölt helyre vettek fel. 8 évfolyamos gimnáziumba 3 165 fő jutott be, közülük 2 798 fő (88,4%) tanulhat tovább az elsőnek megjelölt helyen.

Azzal, hogy a középiskolák április 30-ig értesítették a tanulókat jelentkezésük elfogadásáról vagy elutasításáról, véget ért a középfokú felvételi eljárás általános szakasza. Mindez azt is jelenti, hogy az iskolák honlapjára is felkerültek a felvett tanulók kódjai, legalábbis az általunk szúrópróbaszerűen megnézett középiskolákén mindenhol megtaláltuk a listát. 

Azok számára, akik az általános felvételi eljárásban esetleg nem jutottak be középfokú iskolába, 2020. május 11-én rendkívüli felvételi kezdődik. Az Oktatási Hivatal várhatóan május első felében teszi közzé honlapján, az oktatas.hu-n a rendkívüli felvételi eljárást megszervező nevelési-oktatási intézmények listáját. Az érintett 3 091 diák (az általános eljárásban résztvevők 3,7%-a) a rendkívüli felvételire közvetlenül a középiskolákban jelentkezhet.

Az eduline.hu utánajárt, és kiderült, a középiskolai felvételinél is lehet fellebbezni, ha nem a kiválasztott iskolába sikerült bekerülnie valakinek. A kérelmet annak a középiskolai fenntartónak kell benyújtani, amelynek a döntésével nem ért egyet a diák. A kérelmeket június 1-jéig elbírálják, s ha a kérvényező tankötles, e döntésről értesíteni kell azt az iskolát, ahová addig járt. 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Közérdekű Bécsben járt Orbán Anita, a C5-találkozóról tárgyalt
Privátbankár.hu | 2026. június 18. 12:35
Elkezdődött a közép-európai országok (C5) magyarországi találkozójának előkészítése – közölte csütörtökön a Facebook-oldalán a külügyminiszter, aki szerdán Bécsben az osztrák külügyminiszterrel egyeztetett az őszre tervezett eseményről.
Közérdekű Levelet címeztek a közlekedési dolgozók Magyar Péternek
Privátbankár.hu | 2026. június 18. 10:10
A korkedvezményes nyugdíjazásról, a Munka törvénykönyvének felülvizsgálatáról, a közlekedési dolgozók erősebb védelméről, valamint a sztrájkjog szabályozásáról tárgyalna az illetékes döntéshozókkal a Közlekedési Dolgozók Magyarországi Uniója. A KDMU a közlekedési ágazat munkavállalóit és a magyar közlekedés jövőjét alapvetően érintő problémák napirendre vételét a miniszterelnöknek írt levélben kezdeményezte – olvasható a szövetség sajtóközleményében. 
Közérdekű Kijött és teljesen átrendeződött a legbefolyásosabb magyarok listája
Privátbankár.hu | 2026. június 18. 09:52
Soha nem látott átalakulást hozott az áprilisi választás eredménye a legbefolyásosabbnak tartott magyarok megítélésében. A listát Magyar Péter vezeti, a Tisza Párt kétharmados győzelmével ellenzékbe szoruló Fidesz–KDNP potentátjainak nagy része hatalmasat zuhant a listán. Az évtizedes bérelt helyek totális összeomlásáról beszélhetünk: a listán Orbán Viktor mellett mindössze egyetlen jobboldali politikus szerepel. Helyükre eddig szinte ismeretlen szereplők kerültek, az igazi verseny most már köztük zajlik. Az első 50 közé 12 topmilliárdos is bekerült.
Közérdekű Már nem Hernádi Zsolt a Corvinus Egyetem alapítványának elnöke
Privátbankár.hu | 2026. június 18. 08:10
Hernádi Zsolt, a Mol Nyrt. elnök-vezérigazgatója június 17-én lemondott a Maecenas Universitatis Corvini, vagyis a Budapesti Corvinus Egyetemet működtető alapítvány kuratóriumában betöltött posztjairól, kuratóriumi tagságáról és elnöki posztjáról.  
Közérdekű Egy félidőt bírtak a horvátok az angolok ellen, bemutatkozott a vb-újonc
Privátbankár.hu | 2026. június 18. 07:20
Anglia 4:2-re legyőzte Horvátországot az L csoport 1. fordulójában. A 6. világbajnokságán szereplő Cristiano Ronaldóval felálló Portugália csak 1:1-es döntetlent játszott a Kongói Demokratikus Köztársasággal. Története első világbajnoki találkozóját vívta Üzbegisztán, míg Ghána egy hosszabbításban szerzett góllal győzött.
Közérdekű Ruff Bálint négyezer kötetes könyvtár tulajdonosa – újabb vagyonnyilatkozatok jöttek ki
Privátbankár.hu | 2026. június 17. 14:05
Közzétették a kormany.hu-n a nem országgyűlési képviselő kormánytagok vagyonnyilatkozatát szerdán; Bóna Szabolcs agrárminiszter jelentős földtulajdonnal rendelkezik, Lannert Judit, az oktatási tárca vezetője értékpapírban több mint 100 millió forintot tart, Vitézy Dávid közlekedési miniszter pedig csökkentette magyarállampapír-állományát.
Közérdekű Magyar Péter: „A közpénz visszakapja közpénz jellegét”
Privátbankár.hu | 2026. június 17. 13:20
A miniszterelnök jövő hétre ígéri a Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatal jogszabályait.
Közérdekű Magyar Péter döntött: belső vizsgálat indul a NAV-nál és a TEK-nél is
Privátbankár.hu | 2026. június 17. 09:06
Ki akarják deríteni, mi történt az ukrán „aranykonvojjal”.
Közérdekű Toroczkai László tényleg vizsgálódhat – itt a papír róla
Privátbankár.hu | 2026. június 16. 08:28
Megjelentek a részletek az üggyel kapcsolatban a Magyar Közlöny hétfői számában.
Közérdekű Új rekord a magyar milliárdoslistán: 12 579 milliárd forint felett a 100 leggazdagabb vagyona
Privátbankár.hu | 2026. június 16. 06:00
A 100 leggazdagabb magyar idei listája új rekordot mutat: az összvagyon 12 579 milliárd forintra nőtt, miközben az élmezőnyben továbbra is stabil a sorrend, és új szereplő is bekerült a top 10-be.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG