2p

Londonban jelentősen javult a levegő minősége annak hatására, hogy megsarcolják a belső városrészbe
behajtani akaró légszennyező autókat. Ezzel egészítik ki a dugódíjat.

London városának vezetősége nyilvánosságra hozott egy felmérést, amely szerint jelentősen javult a levegő minősége a nagyvárosban az ultraalacsony kibocsátási zóna (Ultra Low Emission Zone, ULEZ) létrehozásának hatására – adta hírül az Electrek villanyautós szakportál. Ez gyakorlatilag egy felár, amit a dugódíjon felül kell fizetni London egy részén azoknak a járműveknek, amelyek különösen légszennyezőek. Kivételek a buszok és a szállító járművek.

A tarifa napi 12,50 font (6000 forint), ami 24 órán át érvényben van, tehát éjszaka sem lehet duhajkodni. A díjat Sadiq Khan, London jelenlegi polgármestere irányítása alatt vezették be 2019-ben, majd 2021-ben és 2023-ban emelték. Az ölet eredendően az előző városvezető, a konzervatív Boris Johnson ideje alatt vetődött fel. Ennek tükrében meglepő volt, hogy a szintén konzervatív Rishi Sunak miniszterelnök ellenezte. Ez hozzájárult a bukásához, miközben Khant újraválasztották a brit főváros élére. Az ULEZ jelenleg akkora területre vonatkozik, amelyen kilencmillió ember él. A város megrendelésére készült felmérésből kiderült, hogy a nitrogén-oxidok és a szálló por mennyisége jelentősen csökkent.

London folytatja
London folytatja
Fotó: Transport for London

A nitrogén-dioxid mennyisége 27 százalékkal, a PM2.5 részecskéké 31 százalékkal volt kevesebb, mint az ULEZ bevezetése előtt. A legsűrűbben lakott belvárosi részben a nitrogén-dioxid szintje 54 százalékkal alacsonyabb az ULEZ-nek köszönhetően. A London területén lévő légszennyezettség-mérők 99 százaléka a levegő minőségének javulását jelzi.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Közérdekű Sűrű napja lesz holnap Magyar Péternek, váratlan helyről kapott meghívást
Privátbankár.hu | 2026. április 14. 12:44
A közmédia műsoraiba is meghívták másfél év után Magyar Pétert.
Közérdekű Ezer forint? Ugyan már, tovább csökken az üzemanyagok ára Magyarországon
Privátbankár.hu | 2026. április 14. 11:39
Folytatódik az árcsökkenés a kutakon.
Közérdekű Újraszámlálás lesz Keszthelyen, a sajtót is várják
Privátbankár.hu | 2026. április 14. 06:20
A keszthelyi országgyűlési egyéni választókerületben az újraszámlálás sajtónyilvános esemény, azon a nemzetközi megfigyelők is jelen lehetnek – közölte a Nemzeti Választási Iroda az MTI-vel hétfőn.
Közérdekű Szerdán kérheti fel kormányalakításra Magyar Pétert Sulyok Tamás
Privátbankár.hu | 2026. április 13. 18:45
A köztársasági elnök közösségi oldalán írt arról, hogy személyes találkozóra hívja az új Országgyűlésbe bejutott pártok vezetőit. 
Közérdekű Orbán Viktor jövőjéről, Varga Mihályról, az euró bevezetéséről és Ukrajnáról is beszélt Magyar Péter első nemzetközi sajtótájékoztatóján
Privátbankár.hu | 2026. április 13. 17:20
Magyar Péter a választási győzelem másnapján, hétfő délután válaszolt a hazai és a külföldi sajtó kérdéseire.
Közérdekű Megjött a reakció a Magyar Péter által megszólított állami intézményektől
Privátbankár.hu | 2026. április 13. 15:15
Az Állami Számvevőszék, az Alkotmánybíróság és a Gazdasági Versenyhivatal is válaszoltak arra, hogy Magyar Péter győzelmi beszédében távozásra szólította fel a vezetőit.
Közérdekű Még nem dőlt el mindenhol a választás, mutatjuk, hol lehet izgulni
Privátbankár.hu | 2026. április 13. 13:20
A Nemzeti Választási Iroda hétfő 13 órai adatai szerint 98,94 százalékos feldolgozottság mellett a kétharmados többséget szerző Tisza Párt 138, a Fidesz-KDNP 55, míg a Mi Hazánk 6 képviselői helyre számíthat az új parlamentben. Ez ugyanakkor változhat, hiszen vannak olyan egyéni választókerületek, ahol még mindig nem dőlt el a verseny. Sőt, olyan is akad, ahol újra kell számolni a szavazatokat.
Közérdekű Vége van: 138 képviselőnél tart a Tisza
Privátbankár.hu | 2026. április 13. 06:53
Várhatóan már csak egyszer frissülnek majd az adatok, napok múlva.
Közérdekű Elsöprő győzelem a Tiszától, de mikor alakulhat meg az új kormány?
Imre Lőrinc | 2026. április 13. 06:06
Bár a Tisza az április 12-i országgyűlési választásokon kétharmados többséget szerzett, a kormányalakításra még heteket kell várni. Az Orbán-kormány leköszön, egy ideig ügyvezető funkciót lát el, miközben május 13-ig rendkívüli jogrend van érvényben.
Közérdekű Magyar Péter máris elárult néhány intézkedést, amiket kormányra kerülve azonnal meglépnének
Privátbankár.hu | 2026. április 12. 23:36
Megtartotta győzelmi beszédét Magyar Péter, a választáson kétharmados többséget szerző Tisza Párt elnöke.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG