3p

Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!

Klasszis Befektetői Klub

2025. május 27. 17:00, Budapest

Részletek és jelentkezés

Orbán Viktor Brüsszelből adott interjút a Kossuth Rádiónak, amelyben hangsúlyosan foglalkozott Ukrajna támogatásával és uniós csatlakozásának következményeivel.

 

Orbán Viktor Brüsszelből adott interjút a Kossuth Rádiónak, erről a Klasszis Médiához tartozó Mfor írt részletesen. A miniszterelnök megerősítette, hogy Magyarország nem támogatta az uniós csúcstalálkozó záródokumentumának Ukrajnára vonatkozó részét.

Orbán szerint nem csupán Magyarország álláspontja tér el az Európai Unió 26 tagállamáétól, hanem egy szélesebb nemzetközi törésvonal is megfigyelhető. Állítása szerint a megosztottság az Egyesült Államok vezette tábor és a 26 európai uniós tagállam között feszül. Kifejtette: ha az elmúlt három évben Ukrajna széleskörű támogatást kapott, és ennek ellenére az orosz haderő dominál a frontvonalon, akkor szerinte az amerikai visszalépés után az európai államoknak sem lesz több esélyük a sikerre.

A miniszterelnök rámutatott, hogy Ukrajna támogatása jelentős pénzügyi terhet jelentene az Európai Unió számára. Az uniós forrásokból az ukrán hadsereg fenntartását, az ukrán állam működését és az európai védelmi képességek erősítését kellene finanszírozni, miközben Ukrajna uniós csatlakozása további jelentős forrásigényt támasztana.

  • Gazdasági hatások: Az ukrán-európai kereskedelem megnyitása szerinte súlyosan érintette a magyar, lengyel és román gazdákat, mivel az ukrán mezőgazdasági termelés lazább szabályozás mellett folyik, gyakran génmódosított technológiát alkalmazva, ami lenyomná az európai árakat.
  • Biztonsági kérdések: Ukrajnában jelenleg 800 ezer fő áll fegyverben, ami szerinte jelentős kockázatot jelentene az uniós tagállamok számára, ha az ukrán állampolgárok szabad mozgást kapnának.
  • Munkaerőpiaci következmények: Orbán szerint a magyar gazdaság képtelen lenne kezelni egy nagymértékű munkaerőbeáramlást, mivel Magyarország évente 30-50 ezer vendégmunkást tud befogadni, de szerinte százezreket nem.

A miniszterelnök szerint ezek a kérdések egy véleménynyilvánító szavazás keretében kerülhetnének a nyilvánosság elé. Hozzátette, hogy szerinte a következő hetekben és hónapokban érdemes alaposan kielemezni a lehetséges következményeket.

Az interjúban kitért arra is, hogy szerinte Magyarországnak fel kell készülnie az ukrajnai helyzettel kapcsolatos döntések következményeire. Hangsúlyozta, hogy Magyarországnak nem érdeke minden forrását Ukrajna finanszírozására fordítani, mivel az Európai Unió tagjainak gazdasági stabilitását is figyelembe kell venni.

További részleteket az Mfor cikkében talál. 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Közérdekű Gulyás Gergely üzent Magyar Péternek – újabb részletek az árrésstopokról
Privátbankár.hu | 2025. május 8. 12:35
A csütörtöki Kormányinfón több téma is szóba került.
Közérdekű Salman Rushdie késelése óta először jelenik meg nyilvánosan
Privátbankár.hu | 2025. május 6. 13:57
Sir Salman Rushdie először fog személyesen megjelenni az Egyesült Királyságban azóta, hogy egy késelés következtében egyik szemére megvakult.
Közérdekű Megkérdezték a magyarokat a háború lezárásáról, ez lett az eredménye
Privátbankár.hu | 2025. május 6. 10:14
Mikor érhet véget az ukrajnai háború?
Közérdekű Zelenszkij nem garantálja a május 9-i parádén résztvevők biztonságát
Privátbankár.hu | 2025. május 3. 14:59
Volodimir Zelenszkij elutasította Vlagyimir Putyin háromnapos tűzszüneti javaslatát május 9-re, és ragaszkodik egy legalább 30 napos tűzszünethez.
Közérdekű Szombaton temetik Ferenc pápát, ez lesz a forgatókönyv
Privátbankár.hu | 2025. április 26. 08:18
Ferenc pápa temetésén a nemzetközi politikai élet hírességein túl több tízezer katolikus hívő vesz részt. Számos médium élőben közvetít az eseményről.
Közérdekű Látványosan fogy a magyar – szomorú adatok érkeztek
Privátbankár.hu | 2025. április 25. 08:42
A népmozgalom adatai elég borús képet festenek.
Közérdekű Drámai a különbség: az elektromos közlekedés szerzett egy újabb jó pontot
Privátbankár.hu | 2025. április 24. 08:28
Kaliforniában kipróbálták milyen, ha a dízelmozdonyos személyvonatokat egy kísérleti időszakra villanyvonatokkal váltják fel. A légszennyezettségben drámai változást tapasztaltak.
Közérdekű Meghalt Ferenc pápa
Privátbankár.hu | 2025. április 21. 10:40
Ferenc pápa 2025. április 21-én, húsvéthétfőn, 88 éves korában hunyt el a vatikáni Casa Santa Marta-ban lévő rezidenciáján.
Közérdekű Lesz néhány óra, amikor OTP-s ügyfélként sok mindent nem tehet meg
Privátbankár.hu | 2025. április 19. 16:43
De jó előre szólnak, úgyhogy fel lehet rá készülni.
Közérdekű Tízből egy hamis – illegális nikotintermékek lepték el a piacot
Privátbankár.hu | 2025. április 18. 10:13
Patkányürülék, nehézfémek, rejtett nikotin – illegális nikotintermékek veszélyeztetik a fiatalokat és a felnőtteket is.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG