3p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

Orbán Viktor szerint Brüsszelt markában tartja egy oligarcha. 

444.hu beszámolója szerint Orbán Viktor Donald Trump megválasztott amerikai elnök beiktatása helyett a magyar uniós elnökséget értékelő budapesti konferenciát választotta. A miniszterelnök Szalai Zoltánnal, a Fidesz káderkeltetőjeként emlegetett Mathias Corvinus Collegium főigazgatójával és a XXI. Század Intézetet vezető Schmidt Máriával mondott köszöntőt a rendezvényen.

Orbán elmondta, hogy állítólag rengeteget dolgoztak a magyar elnökség sikerein. De voltak, akik az elnökség sikere ellen dolgoztak:

 „A külföldieket vigye el az ördög, a magyarokat pedig dugja a pokol legmélyebb bugyrába!”

Orbán Viktor miniszterelnök beszédet mond a XXI. Század Intézet és a Mathias Corvinus Collegium Sikeres magyar elnökség 2024 - Esély az Európai Uniónak című budapesti konferenciáján 2025. január 20-án
Orbán Viktor miniszterelnök beszédet mond a XXI. Század Intézet és a Mathias Corvinus Collegium Sikeres magyar elnökség 2024 - Esély az Európai Uniónak című budapesti konferenciáján 2025. január 20-án
Fotó: Máthé Zoltán / MTI

Orbán szerint az elnökség egy új korszak kezdete, a történelemkönyvekben úgy szerepel majd, mint az időszak, amikor Trump és a Patrióták elkezdték a nyugati világ átalakítását.

Orbán szerint Ázsia felemelkedésének éveit éljük, az angolszászok által dominált világrend véget ért. Az új hatalmi központok most alakítják ki az új kulturális, gazdasági kereteket, amik között majd évtizedekig élünk. „A nagyfiúk gőzerővel dolgoznak az új geopolitikai renden, ezért áll az orosz-ukrán háború középpontjában Ukrajna NATO-tagsága. Amit Oroszország meg akar és meg is fog akadályozni.”

A gazdaságban az új technológiák területén folyik a legnagyobb csata, mint az elektronika, az űrkutatás és a mesterséges intelligencia. Orbán szerint a nyugati liberálisok felépítették a woke-kapitalizmust, amely a versenyképesség elé helyezte az erkölcsi szempontokat.

„Beszédes példa erre a zöld átmenet, ami éppen most teszi tönkre az európai ipart. Jó hír viszont, hogy Amerikában felébredtek.”

Orbán szerint a nyugati liberális államszervezési modell megbukott. „Így pedig kinyílt a lehetőség más modellekre, jön az amerikai-brüsszeli szkander.”

A magyar miniszterelnök azon a véleményen van, hogy a magyar elnökség felemelte a béke zászlaját, és kinyitotta a tűzszüneti tárgyalások ajtaját.

„Ha nem hisszük, hogy európai katonák majd a moszkvai Vörös téren masíroznak, akkor szükség van a diplomáciára.”

Orbán azt mondta, „büszkén adjuk át a békestafétát az amerikai kormánynak”, mert a békéhez erő kell. A magyar elnökség sikerének nevezte Bulgária és Románia schengeni csatlakozását, valamint a balkáni országok az Európai Unióhoz való közeledését.

Orbán az uniót betegnek nevezte, amely nem képes biztosítani a régió biztonságát, jólétét, nem állítja meg a migrációt, és nem képviseli a gazdák érdekeit. „Brüsszelben egy baloldali, transzatlanti oligarchia tartja megszállás alatt az Uniót.”

 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Közérdekű A nap képe: az áramhiány Budapest szíve közepébe is behatolt
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 2. 15:15
Az ország egyik legfontosabb, szimbolikus helyszíne sem menekülhetett.
Közérdekű Kapitány István kimondta: ekkor kell az utolsó gépet is leállítani Pakson
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 2. 13:33
A miniszter is ráerősített, hogy még vasárnap teljesen megszűnhet a villamosenergia-termelés Pakson.
Közérdekű Nyugtat a minisztérium – lesz mit inni ezután is
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 2. 12:56
Nyilatkozatot adott a szaktárca illetékese az extrém helyzetben az ivóvízellátásról.
Közérdekű Magyar Péter: Egy teljes paksi blokk energiatermelését sikerült megspórolni
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 2. 12:29
Vannak biztató fejlemények, de minden eddiginél keményebb napok jönnek az enregiakrízisben a kormányfő szerint.
Közérdekű Forsthoffer Ágnes megszólalt – mindenkit cselekvésre hívott
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 2. 10:22
Rendkívüli időkben intézett beszédet minden magyarhoz.
Közérdekű Hivatalos: módosították a villamoshálózat lekapcsolási rendjét
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 2. 09:01
Aki nem engedelmeskedik, azt egyszerűen levágják az elektromos hálózatról az ipari szereplők közül.
Közérdekű Itt a vége: teljesen leáll Paks, nincs tovább
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 2. 08:27
44 éve nem volt példa ilyenre, de vasárnap megtörténik.
Közérdekű Magyar Péter bejelentette, hogy mikor állhat le teljesen Paks, összeül a Védelmi Munkacsoport
Privátbankár.hu | 2026. július 31. 16:49
Kedden vagy szerdán jöhet el az a pillanat, amikor a 4. blokk termelése is leáll a Duna alacsony vízszintje miatt.
Közérdekű Megszólalt Paks, a német helyzet sem kecsegtet semmi jóval
Privátbankár.hu | 2026. július 31. 14:10
A paksi atomerőmű jelenleg a névleges teljesítményének közel felén, 960 megawatton (MW) üzemel a Duna vízállásának alacsony szintje miatt – közölte az MVM Energetika Zrt. pénteken kora délután a Budapesti Értéktőzsde honlapján.
Közérdekű Égett a Visegrádi-hegység egy része
Privátbankár.hu | 2026. július 31. 10:13
Tegnap késő délután kigyulladt a Visegrádi-hegység Sikárosi erdészház feletti része.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG