Lehet, hogy az omikron a jó forgatókönyv, amely, ha mindenkit megfertőz és csak nátha szerű tüneteket okoz, akár a nyájimmunitást is elhozhatja - mondta Rusvai Miklós víruskutató az RTL Klubnak.
A szakember utalt arra, hogy az új vírusvariáns fertőzőképessége növekszik, de a megbetegítő képessége csökken. Gyors a széterjedése és az eddigi információk szerint vakcina nélkül is immunizál.
Úgy véli, hogy ha a lakosság nem immunizált része megfertőződik is, akkor sem lesz beteg. Ezzel a lakosságra való "ráengedéssel" szerinte csökken az egészségügy terhelése és tényleg létrejön a magas immunitás.
A múlthetihez képest, egyelőre kevésbé tűnik sikeresnek az ukrán művelet.

Lerántotta a leplet: ezzel zsebelte be az idei díjakat az Erste profija
A magyar sztori jó és a forint erősődésén keresztül megfelelő dezinflációs folyamatok indultak el




