3p

Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!

Klasszis Befektetői Klub

2025. május 27. 17:00, Budapest

Részletek és jelentkezés

Akár 3 millió forintos pénzbírsággal és fél éves üzletbezárással szankcionálhatják azt a kereskedőt, aki nem a most megjelent kormányrendelet szerint viszi vissza a kijelölt termékek élelmiszerek árát a 2021. október 15-ei, vagy azelőtti szintekre.

Két nappal a kormánydöntést és Orbán Viktor bejelentését követően a Magyar Közlönyben megjelent, milyen szabályok alapján kell a kiválasztott termékek árát visszavinni a 2021. október 15-ei szintre.

A kormányrendelet szerint három hónapig, a 2022. február 1. és május 1. közötti időszakban lehet eltérni a hatósági árak megállapításáról szóló 1990. évi LXXXVII. törvény rendelkezéseitől az alábbi termékeknél:

       1. kristálycukor (fehér cukor)

       2. búzafinomliszt BL 55

       3. finomított napraforgó étolaj

       4. házi sertéscomb (ideértve a csontos, bőrös, filézett, darabolt, szeletelt vagy darált formában, akár előrecsomagolva, akár anélkül történő értékesítést is, frissen, hűtve, fagyasztva)

       5. csirkemell, csirkefarhát – hát, egyben vagy külön far és szárnyvég (ideértve a csontos, bőrös, filézett, darabolt, szeletelt vagy darált formában, akár előrecsomagolva, akár anélkül történő értékesítést is, frissen, hűtve, fagyasztva)

       6. ultra magas hőmérsékleten hőkezelt, 2,8 tömegszázalék zsírtartalmú tehéntej

Az üzletben, bevásárlóközpontban, vagy a csomagküldő kereskedelemben értékesített e termékek bruttó kiskereskedelmi ára nem lehet magasabb 2022. február 1. és május 1. között a 2021. október 15-én alkalmazottnál.

A visszaesőket az elsőként kiszabott bírság legalább kétszeresére is büntethetik. Fotó: depositphotos
A visszaesőket az elsőként kiszabott bírság legalább kétszeresére is büntethetik. Fotó: depositphotos

A rendelet arra is kitér, hogy

- amennyiben a 2021. október 15-ei bruttó kiskereskedelmi ár nem áll rendelkezésre, akkor a kereskedőnek az azt megelőző utolsó bruttó kiskereskedelmi árat kell alkalmaznia,

- ha pedig ez sem állapítható meg,m akkor a Központi Statisztikai Hivatal honlapján 2021. októberre vonatkozóan közzétett átlagos fogyasztói árat kell feltüntetni.

Ha a szóban forgó ár kiárusítás, leárazás, akció, szezonális kedvezmény, promóciós értékesítés során alkalmazott lenne, akkor a kedvezményes értékesítés előtti legutolsó nem kedvezményes bruttó kiskereskedelmi árat kell alkalmazni.

Az is a trükközést próbálja kiküszöbölni, hogy a rendelet szerint a kereskedő a kijelölt termékből köteles naponta legalább a hét adott napjára vonatkozó, 2021. évi átlagos napi mennyiséget eladni.

A szabályok betartását a Fogyasztóvédelmi Hatóság ellenőrzi. Arra, aki megszegi az előírásokat:

- 50 ezer forinttól 3 millió forintig terjedő bírságot szabnak ki, vagy

- ismételt jogsértés esetén elrendelhetik, hogy a kereskedő a tevékenységét ideiglenesen, legalább egy napig, legfeljebb azonban fél évig nem folytathatja.

A visszaesőket az elsőként kiszabott bírság legalább kétszeresére is büntethetik.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Közérdekű Adóbevallás: erre figyelmeztet a NAV
Privátbankár.hu | 2025. május 12. 08:50
Fontos tudnivalók!
Közérdekű Gulyás Gergely üzent Magyar Péternek – újabb részletek az árrésstopokról
Privátbankár.hu | 2025. május 8. 12:35
A csütörtöki Kormányinfón több téma is szóba került.
Közérdekű Salman Rushdie késelése óta először jelenik meg nyilvánosan
Privátbankár.hu | 2025. május 6. 13:57
Sir Salman Rushdie először fog személyesen megjelenni az Egyesült Királyságban azóta, hogy egy késelés következtében egyik szemére megvakult.
Közérdekű Megkérdezték a magyarokat a háború lezárásáról, ez lett az eredménye
Privátbankár.hu | 2025. május 6. 10:14
Mikor érhet véget az ukrajnai háború?
Közérdekű Zelenszkij nem garantálja a május 9-i parádén résztvevők biztonságát
Privátbankár.hu | 2025. május 3. 14:59
Volodimir Zelenszkij elutasította Vlagyimir Putyin háromnapos tűzszüneti javaslatát május 9-re, és ragaszkodik egy legalább 30 napos tűzszünethez.
Közérdekű Szombaton temetik Ferenc pápát, ez lesz a forgatókönyv
Privátbankár.hu | 2025. április 26. 08:18
Ferenc pápa temetésén a nemzetközi politikai élet hírességein túl több tízezer katolikus hívő vesz részt. Számos médium élőben közvetít az eseményről.
Közérdekű Látványosan fogy a magyar – szomorú adatok érkeztek
Privátbankár.hu | 2025. április 25. 08:42
A népmozgalom adatai elég borús képet festenek.
Közérdekű Drámai a különbség: az elektromos közlekedés szerzett egy újabb jó pontot
Privátbankár.hu | 2025. április 24. 08:28
Kaliforniában kipróbálták milyen, ha a dízelmozdonyos személyvonatokat egy kísérleti időszakra villanyvonatokkal váltják fel. A légszennyezettségben drámai változást tapasztaltak.
Közérdekű Meghalt Ferenc pápa
Privátbankár.hu | 2025. április 21. 10:40
Ferenc pápa 2025. április 21-én, húsvéthétfőn, 88 éves korában hunyt el a vatikáni Casa Santa Marta-ban lévő rezidenciáján.
Közérdekű Lesz néhány óra, amikor OTP-s ügyfélként sok mindent nem tehet meg
Privátbankár.hu | 2025. április 19. 16:43
De jó előre szólnak, úgyhogy fel lehet rá készülni.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG