2p

Gyorsabban drágul az új lakás, mint a használt, ezért sokan inkább a nemrégen felújított otthonok irányába fordulhatnak. Közben számolniuk kell a dráguló hitelekkel is - mondta munkatársunk a Trend FM reggeli adásában.  

Idén továbbra is fennmarad több támogatási forma is, de az év közepén néhány leáll és ezért a lakhatásán javítani akarók jelentős része dönteni kényszerül: növeli önerejét vagy bevállalja a dráguló piaci hiteleket - emelte ki munkatársunk, Mester Nándor a Trend FM Reggeli monitor című adásában.

Idén még a jogosultak közül sokan élhetnek a felújítási kedvezményekkel (fotó: depositphotos.com)
Idén még a jogosultak közül sokan élhetnek a felújítási kedvezményekkel (fotó: depositphotos.com)

A forgalom tovább nőhet 2022-ben, amit az otthonteremtési támogatások jelenleg ismert véghatárideje is előrevetít, vagyis lesznek jó pár ezren, akik előrehozzák vásárlásaikat a kedvezményekért cserébe. Azt, hogy az árak meddig emelkedhetnek még, alapvetően befolyásolja a magyar és a globális gazdaság teljesítménye, hogy tovább fog-e száguldani vagy éppen csökkenni az infláció, és az, hogy folytatódik-e a reáljövedelmek növekedése abban az ütemben, ahogy eddig.

Vitathatatlan kockázat a hitelmoratórium év közbeni megszűnése. Sok ezren most fognak szembesülni a magasabb törlesztőrészletekkel. Az alapkamat növekedése miatt a hiteleket már most átárazták a bankok és mivel további MNB-s emelés várható, ez meg fog jelenni a lakáshiteleknél is - utalt a nyilvánvalóra kollégánk. 

Munkatársunk kiemelte, hogy az új építésű lakások várható 8-10 százalékos drágulása és a rohanó infláció miatt masszív lesz azoknak a csoportja, akik inkább újszerű használt lakást fognak vásárolni vagy a felújítási kedvezményeket használják ki. 

Az alaposabb végiggondolásra az is ösztönöz, hogy 2022 vélhetően az építési telkek éve lesz. Abban az értelemben, hogy az eddigieknál is meghatározóbb lesz az, hogy hol és mekkora, milyen adottságú telket tudunk megvenni egységnyi pénzért, ha családiház építését fontolgatjuk. 

A műsor második felében munkatársunk az agglomerációs lakástrendeket elemezte, illetve szólt a várható budapesti külső kerületekben készülő jelentősebb beruházásokról is.

A teljes beszélgetést az alábbi linken lehet meghallgatni:

 

 

A teljes beszélgetést itt lehet meghallgatni:

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Közérdekű Újabb minisztereket jelent be pénteken Magyar Péter, eldől, kié lesz az oktatási tárca
Privátbankár.hu | 2026. április 23. 19:07
Holnap jelenti be a leendő miniszterelnök, Magyar Péter a Tisza-kormány újabb minisztereit, köztük az oktatási minisztert.
Közérdekű Kiszámoltuk, hogyan adózhat majd a Tisza-kormány alatt
Privátbankár.hu | 2026. április 23. 15:30
Kétkulcsos, 4 millió forintig 9, efölött 20 százalékos, sávosan progresszív személyijövedelemadó-rendszerben gondolkozhat a megalakulás előtt álló Tisza-kormány. Kapitány István leendő gazdasági és energetikai miniszter Facebook-bejegyzés ugyanakkor számos kérdőjelet is meghagy a többi jövedelem adózását illetően. 
Közérdekű Kyiv Post: Ukrajna drónokkal támadta a Barátság kőolajvezeték szivattyúállomását
Privátbankár.hu | 2026. április 23. 14:50
Röviddel azután, hogy Kijev helyreállította az orosz olajtól függő Szlovákia és Magyarország felé irányuló szállításokat a Barátság (Druzsba) vezetéken keresztül, ukrán drónok csütörtökön megtámadták a Druzsba kőolajszállítási hálózat egyik kulcsfontosságú, Oroszország területén található csomópontját, és tüzet okoztak – számolt be róla a Kyiv Post.
Közérdekű A nap képe: lazára vette a figurát Magyarország leendő miniszterelnöke
Privátbankár.hu | 2026. április 23. 10:35
Magyar Péter az edzőteremben kezdte a napot.   
Közérdekű Sulyok Tamás kihirdette a várva várt időpontot
Privátbankár.hu | 2026. április 21. 19:15
Május 9-én, délelőtt 10 órára hívta össze az Országgyűlés alakuló ülését Sulyok Tamás köztársasági elnök.
Közérdekű Őrület, mi történik az üzemanyagok árával
Privátbankár.hu | 2026. április 21. 11:58
Egyre közelebb kerül a piaci ár a védetthez.
Közérdekű Jogsértő a gyerekvédelmi törvény az EUB szerint
Privátbankár.hu | 2026. április 21. 11:57
Jogsértőnek találta a pedofilok ellen és a gyermekek védelmében hozott magyar törvényt az Európai Unió Bírósága, mert az megbélyegzi a szexuális kisebbségekhez tartozó embereket.
Közérdekű Egy mutatóban máris elindult a felzárkózás Európa irányába a választás után
Privátbankár.hu | 2026. április 21. 08:22
A korábbi 14 százalékról 25-re ugrik a nők aránya, de még így is az európai átlag alatt marad. 
Közérdekű Ma is sűrű napjuk lesz Magyar Péteréknek
Privátbankár.hu | 2026. április 21. 06:56
Folytatódnak az Országgyűlés alakuló ülését előkészítő tárgyalások kedden az Országházban.
Közérdekű Magyar Péter a Privátbankárnak: Lengyelországból akár másnap Brüsszelbe utazhatok, „nem luxusgéppel”
Imre Lőrinc | 2026. április 20. 19:32
Hét miniszter kilétét is felfedte Magyar Péter a Tisza Párt első frakcióülését követően. Az már korábban kiderült, hogy Forsthoffer Ágnes lesz az új Országgyűlés elnöke, Bujdosó Andrea pedig a Tisza frakcióvezetői posztját tölti majd be. A Tisza sajtótájékoztatóján jártunk, ahol a Paks II. beruházásról, az állami szerződések felülvizsgálatáról és a leendő miniszterelnök első külföldi útjairól érdeklődtünk.  
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG