2p

Kedden kezdődnek az újabb béketárgyalások Törökországban.

Az AP információi szerint Volodimir Zelenszkij a béketárgyalások előestjén megerősítette azokat a követeléseket, amelyeket a független orosz újságíróknak adott vasárnap interjújában már ismertetett. Ennek alapján Ukrajna kész a semlegességről és a biztonsági garanciákról tárgyalni, de a demilitarizálásról és „nácitlanitásról”, valamint az orosz nyelv védelméről nem.

Az elnök szintén kijelentette, hogy a legfontosabb pontban, a biztonsági garanciák, a semlegesség, és a nem-nukleáris státus kérdésében Kijev készen áll a megegyezésre, ugyanakkor a megszülető egyezményt parlamenti ratifikációhoz kötnék. Az ukrán kormány emellett néhány hónapon belül referendumot is tartana a lakosság körében.

Nem adnának fel ukrán területet

A Guardian cikke szerint Alekszandr Rodnyanszkij, ukrán elnöki tanácsadó a BBC Radio 4 World at One műsorában arról beszélt, hogy Ukrajna ragaszkodik a területi integritásához, mivel véleményük szerint az „ezeken a területen élő emberek sem akarnak oroszok lenni”.

Zelenszkij a német kancellárral telefonált hétfő este

Az ukrán elnök Twitteren közzétett üzenete szerint az egyeztetések állásáról, és az orosz offenzíva elleni védekezésről tájékoztatta Olaf Scholzot.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Újra csúcson a japán gazdaság
Privátbankár.hu | 2026. július 7. 13:46
Májusban sorban a 12. hónapban, 2021 július óta a tényleges szintre emelkedett a japán gazdaság összetett teljesítményindexe.
Makro / Külgazdaság WHO: még mindig felszálló ágban van a kongói járvány
Privátbankár.hu | 2026. július 7. 13:25
Még nem csendesedett le a Kongói Demokratikus Köztársaságban az ebolajárványról, a betegség továbbra is terjed, amit a lakosság mozgása is elősegíti – közölte kedden az Egészségügyi Világszervezet (WHO) egyik tisztségviselője.
Makro / Külgazdaság Nem lesz boldog, aki szerdán tankol
Privátbankár.hu | 2026. július 7. 11:19
Újra jönnek a 600 feletti árak?
Makro / Külgazdaság Kilencszeresen lepődtek meg az elemzők Németországban
Privátbankár.hu | 2026. július 7. 10:26
Az autóipar villantotta a legnagyobbat.
Makro / Külgazdaság Éledezik a brit autópiac is, de mit vettek a vásárlók?
Privátbankár.hu | 2026. július 7. 09:11
Éves szinten és az előző hónaphoz képest is nőttek az eladások – de nem minden hajtásláncot szerettek a britek.
Makro / Külgazdaság Nagy durranással indulhat a NATO-csúcs Ankarában
Privátbankár.hu | 2026. július 7. 08:59
Több tízmilliárd dollárral igyekeznek meglágyítani Trump szívét az európai tagállamok vezetői.
Makro / Külgazdaság Varga Mihályéknak lesz igazuk? Ismét csökkent az infláció Magyarországon
Privátbankár.hu | 2026. július 7. 08:30
A fogyasztói árak átlagosan 1,7 százalékkal haladták meg az előző év azonos hónapi értékeket.
Makro / Külgazdaság Ömleni fognak az uniós milliárdok, de készen állnak a cégek rá?
Privátbankár.hu | 2026. július 7. 07:11
Nagy lehetőségek az építőiparban, de ki is kellene használni ezeket.
Makro / Külgazdaság Vitték a Tisza-kormány első devizakötvényét, mint a cukrot, 3 milliárd euró a zsákban
Privátbankár.hu | 2026. július 7. 06:56
2032-ben és 2037-ben fizetjük vissza.
Makro / Külgazdaság Rengeteg tennivalója lesz a kormánynak az MNB-s alapítványokkal: itt a friss konvergenciajelentés 
Herman Bernadett | 2026. július 7. 05:43
Az Európai Bizottság legfrissebb, 2026-os konvergenciajelentése szerint édeskevés volt az a néhány jogszabályváltozás, amelyet az év elején elfogadtak a Magyar Nemzeti Bankkal (MNB) kapcsolatban. Az új kormánynak és azon belül a Pénzügyminisztériumnak sürgős törvényalkotási feladatai lesznek ezen a területen is.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG