5p
Lázár János ismét összegezte a kormány érveit a vasárnapi népszavazás ügyében - szerinte az elmúlt 6 év gazdasági eredményeit veszélyezteti, ha nem nyernek érvényes szavazáson a nemek. Megnézik, miért vannak a lengyelek a versenyképességi listák első harmadában, ha mi mindig az utolsó harmadban végzünk; Orbán azt kérdezi Vargától, mi változik, miután felminősítettek minket.

Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszter és Kovács Zoltán kormányszóvivő sajtótájékoztatót tart Kormányinfó 64 - Mit, miért tesz a kormány? címmel.

Nem derült ki, mi lesz a népszavazás után

A vasárnapi népszavazás eredményeit a jövő héten értékelik ki, az igazságügyminiszter a referendum eredményeinek ismeretében állít össze egy menetrendet a további lépésekről. A kormány mindenkit részvételre és nemmel szavazásra buzdít, miután az Európai Bizottság továbbra sem tett le a kötelező kvóta bevezetéséről. A kormányinfón Lázár sok, már korábban is hangoztatott érvet hozott álláspontja alátámasztása mellett. Ha a betelepítés kötelező lesz, annak szociális kiadási vonzatai lesznek - mondta később Lázár. Ez az elmúlt 6 év gazdasági eredményeit érdemben befolyásolhatja szerinte. 148 ezren regisztráltak Magyarországon a bevándorlók közül, megkezdődtek azok az eljárások, amelyek keretében több ország is visszatoloncolná hozzánk őket - ilyen és ehhez hasonló, a korábbi kommunikációban is szereplő érveket sorolt Lázár.

Álom, álom, édes álom - mondta Lázár János arra a felvetésre, hogy Vona Gábor szerint le kellene mondania Orbán Viktornak, ha eredménytelen lesz a népszavazás.

Lázár szerint nem kampányolnak a közhivatalokban a Fidesznek

Olyan nincs, hogy munkaidőben hivatali dolgozók kampánytevékenységet végezzenek - mondta Lázár János. Bár Kocsis Máté korábban úgy nyilatkozott, hogy ebben nincs semmi kivetnivaló, Lázár határozottan cáfolja még azt is, hogy ilyen történik. (Háttér: a 444.hu információi szerint arra utasítottak minisztériumi hivatalnokokat, hogy külön kiosztott telefonokkal, Kubatov-listával és egy fidesz–KDNP-s logóval ellátott, kétoldalas útmutatóval felfegyverkezve munkaidőben egy-egy vidéki szavazókörzetben hívogassanak szavazókat, és győzködjék őket a népszavazás fontosságáról. A portál később azt írta: önkormányzati hivatalnokoknak és közmunkásoknak is telefonálgatniuk kell. Az mno.hu azt írja: az ATV Egyenes beszéd című műsorában Kocsis Mátét, a Fidesz kommunikációs igazgatója úgy fogalmazott: ha egy kormány intézményesen elkötelezi magát parlamenti felhatalmazással egy népszavazás mellett, akkor a kormány alkalmazottainak lehetőségük van arra, hogy ebben részt vegyenek.)

Az, hogy valaki magánidejében mit csinál, arra nincs ráhatása a kormánynak, nem tiltott, hogy egy kormányhivatali, járási hivatali dolgozónak legyen politikai véleménye. Lázár nem adott olyan utasítást, hogy munkaidőben kampányoljanak a dolgozók. Kovács Zoltán kormányszóvivő szerint nincs is bizonyíték arra, hogy ilyesmi egyáltalán történik a magyar hivatalokban.

Épül az osztrák kerítés, mi nem építünk még Románia felé

Magyarország tudomásul veszi, hogy Ausztria kerítést akar építeni a határra, de inkább azt javasolják, a magyar kerítést erősítsék meg, erről folynak az egyeztetések. A román határra épülő kerítés minden szempontból elő van készítve, ha elkerülhetetlenné válik, csak akkor kezdjük meg az építést. Jelenleg napi szinten néhányan jönnek ebből az irányból.

Megnézik, miért állnak jobban a lengyelek, mint mi

A felminősítést követően Orbán Viktor tervet vár Varga Mihálytól arra, hogyan befolyásolja az állam finanszírozását az, hogy újra a befektetésre ajánlott kategóriába.

Általában az utolsó harmadban vagyunk a versenyképességi felmérésekben, az objektív szempontok közül a bürokrácia az, ami rendszerint előfordul esetünkben. Megvizsgáljuk, Lengyelország miért áll jobban a versenyképességi mutatók tekintetében - kommentálta Lázár a Világgazdasági Fórum minapi jelentését, amit itt elemeztünk. A versenyképességet növelő intézkedések között az adózás egyszerűsítését és a bürokrácia csökkentését ígérte. Lengyelországban átláthatóbbak a törvények, ritkábban változnak - mondta.

Arról, hogy a korábban meghirdetett bürokráciacsökkentő program hol tart, az év végén számolnak be - mindenesetre Lázár nem elégedett.

Az átalakított KLIK-ről is kérdezték Lázárt, azt mondta: az értékeléssel meg kell várni a tanév végét, akkorra derül ki igazán, hogy jobb lett-e a rendszer.

Nem lesz egyhamar felújított 3-as metrónk

Az autóbusztendert azért kellett megsemmisíteni, mert nem volt szabályos - kommentálta a busztender felfüggesztését Lázár János (itt írtunk róla). Ehhez Seszták Miklósnak nem sok köze van - mondta. A tender sok szereplőt automatikusan kizárt, túlságosan szűkítő volt. Az építésre irányuló közbeszerzést pedig még ki sem írták, így a 3-as metró felújításának elkezdését már nem tavaszra, hanem legkorábban jövő nyárra várja Lázár János. Ennél még tovább is csúszhat - a kiírástól számított 6 hónapig biztosan.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Kiderült, hogy olcsóbb lesz-e benzin
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 21. 12:07
Maradunk 600 forint alatt.
Makro / Külgazdaság Szijjártó Péternek egy rossz szava sincs az oroszokra Munkács bombázása után
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 21. 11:39
A külügyminiszter szerint béke kell.
Makro / Külgazdaság MNB-botrány: hihetetlen újabb részletek derültek ki
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 21. 10:05
Nem ért véget az ingatlanos bizniszelés.
Makro / Külgazdaság Előreléptünk egy fontos összehasonlításban, de így sem lehetünk elégedettek
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 20. 11:49
Hiába utasítottunk magunk mögé júliusban a júniusban még előttünk végzett országok közül kettőt, így is a 23. helyen állunk a 27 EU-tagország között az uniós statisztikai hivatal, az Eurostat által számolt harmonizált fogyasztóiár-indexek összevetésében.
Makro / Külgazdaság A kínai jegybank nem változtatott az éves és az ötéves kamatfokon
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 20. 08:40
A kínai központi az elemzői várakozásoknak megfelelően nem változtatott a bank és az ötéves kamat szerdán.
Makro / Külgazdaság Hosszú idő után lehet őszintébb Orbán Viktor mosolya
Csabai Károly | 2025. augusztus 20. 06:11
Az adataikat cikkünk megjelenéséig közlő 40 európai állam éves inflációs rangsorában ugyanis viszonylag nagyobbat lépett előre Magyarország, miután a júniusihoz képest 0,3 százalékponttal lassuló pénzromlás mellett az eddig előttünk lévők közül többen is az előző havinál gyengébb adattal rukkoltak elő. Ennek ellenére az az első ránézésre furcsaság fordult elő, hogy az egyik leghatékonyabb antiinflációs ellenszerrel, a kamatemeléssel egyetlen kontinentális jegybank sem élt, sőt öten még szigorítottak is. Emellett egyéb érdekességek is kiderülnek a legfrissebb Privátbankár Európai Inflációs Körképből.
Makro / Külgazdaság Rémisztő mértékben emelkedik az államadósság
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 19. 14:50
A Magyar Nemzeti Bank adatai szerint a második negyedévben elérte a GDP 76 százalékát.
Makro / Külgazdaság Ősszel lesújt a Fidesz ellehetetlenítési pallosa? Martin József Péter lesz a Klasszis Klub Live vendége
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 19. 13:21
A közgazdász, szociológus, a Transparency International Magyarország ügyvezető igazgatója augusztus 27-én, szerdán délután 15 óra 30 perckor lesz a vendége a Klasszis Média egyórás élő adásának. Amelyben szokás szerint nemcsak mi kérdezünk, hanem ezt olvasóink is megtehetik, akár előzetesen, akár a Klasszis Média YouTube-csatornáján, illetve az Mfor és a Privátbankár Facebook-oldalán közvetített adás során.
Makro / Külgazdaság Trump elégedett lehet: az S&P nem rontott a hitelminősítésen
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 19. 10:21
Az S&P megerősítette az Egyesült Államok „AA plusz” besorolását.
Makro / Külgazdaság Trump: jöhet a béke, hármas találkozó készül Zelenszkijjel és Putyinnal
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 19. 06:24
Elérhetővé vált egy békemegállapodás az ukrajnai háború lezárására – közölte hétfőn Donald Trump amerikai elnök európai vezetőkkel és a NATO főtitkárával tartott megbeszélésének sajtónyilvános részén.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG