2p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

A magyar miniszterelnök ezúttal is külföldre utazott egy futballmérkőzésre.
Jüri Ratas észt kormányfő (fent) és Orbán Viktor az észt-magyaron. EPA/VALDA KALNINA

A helyszínen tekintette meg Orbán Viktor a tegnap esti Észtország-Magyarország Nemzetek Ligája mérkőzést Tallinnban. Az EPA hírügynökség közzétett egy képet, amelyen a magyar miniszterelnök az észt kormányfővel, Jüri Ratasszal látható a lelátón – a hangulat a jelek szerint kiváló volt.

A magyar kormányfő társaságában volt Csányi Sándor, a Magyar Labdarúgó Szövetség elnöke is. A 444 szerint most az a luxusgép nem emelkedett a levegőbe, amellyel Orbán Viktor július végén a Mol-Vidi bulgáriai meccsén volt, Csányi Sándor magánrepülőgépe viszont igen.

A Chelsea-meccsen is ott volt

A magyar kormányfő a helyszínen nézte végig az október 4-i Chelsea-Mol-Vidi Európa Liga csoportmeccset is.

Felső sor: Csányi Sándor, Orbán Viktor, Adnan Polat. Alsó sor: Csányi Péter, Schmidt Mária, Világi Oszkár. Forrás: Streamable

Akkor Csányi Sándor mellett ott volt vele a lelátón Adnan Polat török milliárdos, Schmidt Mária magyar milliárdos, a Terror Háza Múzeum főigazgatója, Csányi Sándor egyik fia, Péter, valamint Világi Oszkár milliárdos felvidéki vállalkozó is.

Havasi Bertalan kormányszóvivő korábban azt közölte, hogy a miniszterelnök a MOL-Vidi FC minden mérkőzésére el szokott menni, és az utazások során a focicsapat tulajdonosának (Garancsi István milliárdos vállalkozó – a szerk.) a vendége.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Kiesett egy elnökjelölt a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal castingjából
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 24. 19:29
Jancsics Dávid visszalép az elnökjelöltségtől. 
Makro / Külgazdaság Kihasználják Varga Mihályék a kedvező csillagállást?
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 24. 18:31
Vagyis mernek-e a még június végén előrejelzett 25 bázispontnál nagyobbat vágni a Monetáris Tanács keddi ülésén a most még 5,75 százalékpontos jegybanki alapkamaton? Erről is beszélt főszerkesztőnk, Csabai Károly a Trend FM hétfő délelőtti műsorában. Melynek második részében az e héten esedékes pótköltségvetés, valamint az októberre várható 2027-es büdzsétervezet is terítékre került.
Makro / Külgazdaság Nyugodt szívvel mehetünk holnap tankolni
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 24. 18:20
Keddre nem változnak a nagykereskedelmi üzemanyagárak, így a benzin és a gázolaj beszerzési ára is változatlan marad.
Makro / Külgazdaság Donald Trump akarata győzött Kanada felett
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 24. 17:15
Az Egyesült Államok ötvenszázalékos vámot vezet be minden Kanadából származó járműre és acéltermékre – jelentette be Donald Trump amerikai elnök hétfőn.
Makro / Külgazdaság Részleteket árult el a mai Gripen-balesetről a honvédelmi miniszter (frissítve)
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 24. 16:25
Leszállás után gyulladt ki a Gripen repülőgép hétfőn Szolnokon – derült ki a vezérkari főnök nyilatkozatából, amelyet Ruszin-Szendi Romulusz honvédelmi miniszter Facebook-oldalára töltöttek fel.
Makro / Külgazdaság Itt vannak a számok: így korrigálja a kormány a költségvetést
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 24. 15:39
A kormány módosítja a 2026. évi költségvetést. A módosítás célja, hogy a költségvetési törvény a tényleges gazdasági és államháztartási folyamatokat tükrözze, és egyúttal erősítse a közpénzügyi gazdálkodás átláthatóságát, kiszámíthatóságát és hitelességét. A módosítástervezetet a Pénzügyminisztérium augusztus 17-én átadta a Költségvetési Tanácsnak előzetes véleményezésre, és legkésőbb augusztus 31-én tervezi benyújtani a Parlamentnek.
Makro / Külgazdaság Egy ciklus határához érhetnek Varga Mihályék
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 24. 13:30
A nyár elején meghirdetett „mini” kamatcsökkentési ciklus részeként kedden még várhatóan kamatot vág a Magyar Nemzeti Bank. Ebben egységesek az elemzők, de az nagy kérdés, hogy mi lesz szeptembertől. Miként az is, hogy a Szabadság téren felülvizsgálják-e a középtávú inflációs célt.
Makro / Külgazdaság Vitézy Dávid aláírta: nagyon fontos beruházás indulhat el
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 24. 11:19
Aláírta a Gubacsi híd új hídszerkezetének és a csatlakozó vágányhálózatnak a megépítésére vonatkozó kivitelezési szerződést, így megkezdődhet a híd újjáépítése – jelentette be a közlekedési és beruházási miniszter hétfőn a Facebook-oldalán.
Makro / Külgazdaság Fittyet hány az Európai Unió álláspontjára Norvégia
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 24. 09:57
Norvégia folytatni fogja az olaj- és földgázkészletek feltárását és kitermelését a Barents-tengeren függetlenül attól, hogy az Európai Unió támogatja-e a sarkvidéki szénhidrogén-kitermelés moratóriumát – jelentette ki Terje Aasland norvég energiaügyi miniszter a Reuters hírügynökségnek adott interjúban.
Makro / Külgazdaság Nálunk élőben kérdezhet is Palócz Évától – ma délután, a Klasszis Klub Live-ban
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 24. 07:47
A Kopint-Tárki vezérigazgatója fél 4-től lesz a vendégünk. Az egyórás élő adást a Klasszis Média YouTube-csatornáján és lapunk Facebook-oldalán közvetítjük.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG