1p
Az olaszokat még a szupermarketben és az autóikban is ellenőrzik - derült ki az adatvédelmi biztos jelentéséből.

Az olaszok személyes adatainak védelme is veszélyben forog az olasz adatvédelmi biztos most közölt jelentése szerint, melyet az amerikai adatgyűjtési botrányt követően hoztak nyilvánosságra.

"Olaszországban még nincsen Nagy Testvér, de az amerikai internetes óriásvállalatok hatalmát nem szabad alábecsülni. Európának nemet kell mondania az amerikai modellre. Az Európai Uniónak megfelelő adatvédelmet kell biztosítani polgárai számára" - hangsúlyozta Antonello Soro az olasz adatvédelemért felelős ombudsman. A római parlamentben bemutatott jelentése szerint tavaly megsokszorozódtak az adatvédelem megsértésére vonatkozó állampolgári panaszok. Több mint négyezer jelentés érkezett, ebből a biztos 578 esetben szabott ki szankciót összesen 3,8 millió euró értékben. 2011-ben 358 eset végződött büntetéssel.

"Az olaszok folyamatos ellenőrzés alatt vannak: interneten, telefonon, a bankban, a szupermarketban és az utcán is" - mondta Soro. Hozzátette, hogy a telefonos marketing-szolgáltatások sorra megszegik az állampolgárok telefonszámainak használatára vonatkozó előírásokat. Bizonyos termékek megvásárlásakor a fogyasztó tudta és belegyezése nélkül szerzik meg adatait. A munkahelyeken biztonsági okokból felállított videokamerákkal a dolgozókat is ellenőrzik megsértve személyiségi jogaikat. A gépjárművekbe szerelt fekete dobozok által gyűjtött adatok is sértik a törvényeket. Az ombudsman szerint nincsen biztosítva a személyi adatvédelem az olasz börtönök és a bevándorlótáborok lakói számára sem.

Soro a legsúlyosabbnak a hatósági telefonlehallgatások kiszivárogtatását találta, melyek szövege folyamatosan megjelenik az olasz sajtóban. A biztos bejelentette, hogy még a nyáron intézkedést ad ki az adatvédelmi előírások szigorítására.

Strasbourgban is robbant az adatvédelmi a bomba

Az Európai Parlamentben Tonio Borg fogyasztóvédelmi biztos az Európai Bizottság részéről elmondta, hogy a brüsszeli testületet aggasztják azok a hírek, melyek szerint az amerikai hatóságok amerikai internetes szolgáltató cégeken keresztül európai uniós, így magyar állampolgárok adataihoz is hozzáférhetnek.

Az Európai Parlamentben helyet foglaló frakciók részéről felszólaló politikusok többsége felháborítónak, elfogadhatatlannak nevezte, hogy az amerikai hírszerzés tömegével hozzáférjen európai polgárok személyes adataihoz.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Ez is az iráni háború hatása: nagy fordulat készül Németországban
Privátbankár.hu | 2026. április 1. 10:45
Németország gazdasági minisztere az atomenergia szerepének újragondolását sürgeti az ország energiaellátásában.
Makro / Külgazdaság A boltokban is visszaköszönhet Donald Trump háborújának hatása
Privátbankár.hu | 2026. április 1. 10:30
Az iráni háború nemcsak az energiaárakat, hanem a mezőgazdaságot is súlyosan érintheti, ami világszerte élelmiszerinflációhoz vezethet. Erről a magyar vásárlóknak még viszonylag friss élményei lehetnek, hiszen a 2022-23-as időszakban az EU-ban nálunk volt a legjelentősebb az élelmiszerek drágulása.
Makro / Külgazdaság Javítási munkák indulnak a Barátság kőolajvezetéken
Privátbankár.hu | 2026. április 1. 10:15
Megindulhat a Barátság kőolajvezeték kulcselemének helyreállítása: Ukrajna tendert írt ki a brodi szivattyúállomás felújítására, ami az első konkrét lépés a januári leállás óta.
Makro / Külgazdaság Nagyon törékeny maradt a bizalom a magyar kulcságazatban
Privátbankár.hu | 2026. április 1. 09:00
A 2026 márciusi BMI index 50,4 pontra csökkent a februári (51,2) értékhez képest. Március átlag alatti hónapnak számít: az 1995 óta mért hosszútávú átlag értéke 52,6; a márciusi értékeké 51,8. A most mért, szezonálisan kiigazított BMI index a nyolcadik legalacsonyabb e havi érték.
Makro / Külgazdaság Nem túl fényes helyzetet örököl az április 12-én győztes párt által megalakítandó kormány
Privátbankár.hu | 2026. április 1. 08:30
A Központi Statisztikai Hivatal szerda reggeli közlése szerint 2025-ben a költségvetés hiánya GDP-arányosan 4,7, az államadósság pedig 74,.6 százalék lett.
Makro / Külgazdaság Újabb tartályhajót támadtak meg a Perzsa-öbölben, orosz szállítmány érkezett Kubába
Privátbankár.hu | 2026. április 1. 07:55
Újabb olajszállító hajót ért találat szerda hajnalban a Perzsa-öbölben; 24 órán belül ez a harmadik hajó, amit megtámadtak, köztük a második tartályhajó – közölte a brit UKMTO tengerbiztonsági hivatal.
Makro / Külgazdaság Nem sokat várt a kormány, tényleg megemelik a biztonsági tartalékot
Privátbankár.hu | 2026. április 1. 07:40
A Magyar Közlönyben is megjelent a rendelet arról, hogy a kormány a nemzetközi energiabiztonsági válsághelyzetre tekintettel megemelte a földgáz biztonsági készletének mértékét.
Makro / Külgazdaság Az EU az iráni háború miatt újraélesztheti a 2022-es energiaválság-intézkedéseket
Privátbankár.hu | 2026. március 31. 19:55
Az Európai Unió fontolgatja a 2022-ben – amikor Oroszország csökkentette a gázszállításokat – alkalmazott energiaválság-intézkedések újraélesztését, hogy kezelje az iráni háború okozta energiapiacokon kialakuló zavarokat – mondta kedden az unió energiaügyi biztosa.
Makro / Külgazdaság A háború ellenére töretlen a fogyasztói bizalom az Egyesült Államokban
Privátbankár.hu | 2026. március 31. 19:20
Márciusban sorban a második hónapban emelkedett az amerikai Conference Board gazdaságkutató intézet fogyasztói hangulatindexe.
Makro / Külgazdaság Az orosz olaj ára az európai fölé szökött a háború hatására
Privátbankár.hu | 2026. március 31. 19:00
A szokatlan helyzetre Bendarzsevszkij Anton elemző írása hívja fel a figyelmet.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG