Barbara Kauffmann egy budapesti konferencián újságírók előtt azt mondta: ha a válságadók nem lennének 2011-ben, akkor az idei államháztartási hiány is 3,7 százalék lenne a GDP-hez viszonyítva. Azt mondta, hogy a kormányok felelőtlen politikát folytattak, így kedvező gazdasági klímában a politikai gondolkodásmód határozta meg a gazdaságpolitikát, és nem volt középtávú tervezés. Rossz időkben pedig az utolsó pillanatban léptek és az intézkedések mértéke sem volt elegendő a "összeomlás elkerüléséhez".
Az OTP Budapesti Kutatási Központjának osztályvezetője az ugyanitt elmondta: Magyarországnak rendkívül rossz költségvetési múltja van. Úgy fogalmazott: éveken keresztül a svédországihoz hasonló jóléti rendszerrel, svédországi adózással működött, csak éppen hiányoztak a svéd adófizetők. Tardos Gergely, bár kedvezőnek ítélte a kormány reformjavaslatait, elmondta: nagyobb gazdaságpolitikai kiszámíthatóságra lenne szükség, továbbá bátrabban tanulhatna az ország a környező államok tapasztalataiból, mivel azok előrébb tartanak a fejlődésben. Az elemző úgy fogalmazott: Jobban kellene figyelni a hosszú távú célokra is, és el kell kerülni a következetlen intézkedéseket.
Ugyanezen a budapesti konferencián beszélt az IMF magyarországi delegációvezetője, és az MNB elemzési igazgatója is. További részleteket itt talál.
Ha hívják, akkor mennie kéne vallomást tenni az egykori András hercegnek Keir Starmer szerint.

