2p

Tudjon meg mindent az EU vadonatúj Omnibus-csomagjáról, a szabályozás aktualitásairól, az MNB elvárásairól!
Hallgasson meg tapasztalt cégvezetőket az ESG-kihívások leküzdéséről!
Inspirálódjon, networkingeljen és szerezzen versenyelőnyt a fenntarthatóság terén!

Klasszis Talks & Wine Fenntarthatóság2025. február 26. Budapest

Részletek és jelentkezés >>

Valamint háromról hat hónapra nő a TAJ-szám érvényessége - derül ki a jövő évi büdzsét megalapozó törvényjavaslatból.

A kormány már benyújotta a 2021-es költségvetésről szóló törvényjavaslatát, most az ezt megalapozó előterjesztés is a parlament elé került.

A dokumentum bő terjedelemben foglalkozik az egészségügyi szolgáltatási járulékkal, amit azoknak kell fizetniük, akiknek nincs a biztosítási jogviszonyt megalapozó jövedelmük. Ők jelenleg havi 7710 forintért (a napi összeg 257 forint) válthatják meg az egészségügyi ellátásra való jogosultságukat.

Ez az összeg jövőre minden bizonnyal emelkedni fog. A törvényjavaslat ugyanis azt tartalmazza, hogy 2021-ben a 2020. júliusi inflációnak megfelelően emelkedjen az egészségügyi szolgáltatási járulék összege. Onnantól kezdve pedig mindig így történik a valorizáció. A júliusi adatot augusztusban közli a KSH, amennyiben 3 százalék lenne az infláció a nyár középső hónapjában, akkor 2021-ben 7941 forintra emelkedne a járulék havi összege. A tényleges összeget a NAV minden év október végén fogja közzétenni.

Egy másik lényeges módosítás is érinti az érintetteket: egy 2019-es törvény alapján ha meghaladja a három hónapot az elmaradás az egészségügyi szolgáltatási járuléknál, akkor csak térítéssel lehet igénybe venni a továbiakban az egészségügyi ellátást. Az intézkedés a parlamenti tárgyalása során nagy vitát váltott ki, vélhetően ennek betudhatóan - no meg e járványhelyzet következményeként - a kormány hat hónapra emelné a hátralékos időszakot, amit követően csak az ellátás megtérítésével foglalkozhatnának az orvosok az adott beteggel.

A javaslat tartalmazza az egészségügyi szolgáltatási járulékból származó hátralék rendezéséről szóló módosítást, amellyel az indoklás szerint amennyire lehet, elkerülhetővé válik az egészségügyi ellátás térítéskötelessé válásával járó eljárás.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Matolcsy Györgyék miatt lódult meg a forint?
Privátbankár.hu | 2025. február 24. 15:07
Napok óta meglepő erősséget mutat a forint a főbb devizákkal szemben, az euró például tavaly október óta nem volt ilyen olcsó. Vajon ez annak köszönhető-e, hogy a Magyar Nemzeti Bank devizát adott el, szakkifejezéssel: interveniált? Ezzel is szembesítették a Trend FM hétfő reggeli műsorában főszerkesztőnket, Csabai Károlyt. Aki ugyanakkor elemezte Orbán Viktor szombati évértékelőjének két fő gazdasági témájú bejelentését, a két- és háromgyermekes anyák adókedvezményét és a nyugdíjasok élelmiszervásárlásai utáni áfa-visszatérítést.
Makro / Külgazdaság „Lottózóból” érkezik a Monetáris Tanács új tagja
Privátbankár.hu | 2025. február 24. 14:41
Mager Andreát jelöli az Országgyűlés Gazdasági Bizottsága a Monetáris Tanács tagjának. A Szerencsejáték Zrt. jelenlegi vezérigazgatója, nemzeti vagyon kezeléséért felelős korábbi tárca nélküli miniszter Pleschinger Gyulát válthatja, miután utóbbinak március 4-én lejár a mandátuma.
Makro / Külgazdaság Egyelőre nincs áttörés Németországban, az elemzők nem erre számítottak
Privátbankár.hu | 2025. február 24. 12:41
Az aktuális helyzetet ítélik rosszabbnak a gazdaság szereplői, a jövőre némileg optimistábban tekintenek.
Makro / Külgazdaság Kedden kiderül, hogyan búcsúzik Matolcsy György
Privátbankár.hu | 2025. február 24. 11:32
A regnáló MNB-elnök alatt az utolsó kamatdöntés következik.
Makro / Külgazdaság 14,5 milliárdos búcsúajándékot hagy maga után a világ talán leghíresebb befektetési guruja
Privátbankár.hu | 2025. február 24. 11:11
Hamarosan távozik posztjáról Warren Buffet, de még egy kiemelkedő eredményt letett az asztalra.
Makro / Külgazdaság Orbán Viktor ígéretei csak a választások után omlasztják össze a költségvetést
Privátbankár.hu | 2025. február 24. 09:36
Hangzatos ígéreteket kaptunk a miniszterelnök szombati évértékelőjén. Ebből a nyugdíjas áfa-visszatérítés inkább átgondolatlan blöffnek tűnik, a két- és háromgyerekes anyák szja-mentességénél pedig a finanszírozhatóság kérdéses.
Makro / Külgazdaság Itt vannak a részletek a nyugdíjasok áfamentes vásárlásáról
Privátbankár.hu | 2025. február 24. 09:19
Nem a pénztárnál fogják visszakapni a nekik járó összeget a nyugdíjasok, felső határa is lesz a kedvezményes vásárlásnak.
Makro / Külgazdaság Egyenesbe hozhatja a gazdaságot az Orbán-kormány? Klasszis Klub Live Bod Péter Ákossal
Privátbankár.hu | 2025. február 24. 09:03
A volt jegybankelnök, egyetemi tanár, közgazdász, lapcsoportunk állandó szerzője március 5-én, szerdán 15 óra 30 perckor lesz a Klasszis Média szokás szerint egyórásra tervezett élő adásának vendége. Szokás szerint nemcsak mi, hanem Önök is kérdezhetnek, akár előzetesen, akár a Klasszis Média YouTube-csatornáján, illetve az Mfor és a Privátbankár Facebook-oldalán közvetett adás során.
Makro / Külgazdaság Innen szép nyerni Orbán Viktoréknak
Privátbankár.hu | 2025. február 24. 08:31
Újabb lesújtó adat érkezett a magyar gazdaságról, hogy lesz ebből „fantasztikus év”?
Makro / Külgazdaság Orbán Viktor ígérete ennyi pénzt jelent a nyugdíjasoknak
Privátbankár.hu | 2025. február 23. 11:19
A miniszterelnök által bejelentett áfa-visszatérítés havi szinten kevesebb mint kétezer forintot fog jelenteni egy nyugdíjasnak. Cserébe a könyvelők szervezete szerint óriási adminisztrációs terhet ró az ügylet minden szereplőjére. A Nyugdíjas Parlament a bejelentést szándéknyilatkozatnak tartja, amiben kevés a konkrétum.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG