2p

Vagy sikerült elfoglalni vagy nem. Háborús hírek.

  • Oroszország szombaton cáfolta azt az ukrán állítást, amely szerint visszafoglalta volna a lepusztult keleti Andriivka falut, amely egy lépcsőfok a Bahmut városa felé vezető úton. „Az ellenség nem hagyta fel a Donyecki Népköztársaság Artyomovszk városának elfoglalásának tervét, és folytatta a rohamműveleteket… sikertelenül próbálta kiszorítani az orosz csapatokat Kliscsiivka és Andriivka lakossági központjaiból” – áll az orosz védelmi minisztérium közleményében.

  • Holttestet találtak Ukrajnában egy brit férfi után kutava, akit egy hónapja jelentettek eltűntnek – jelentette a PA Media. A 36 éves, dél-manchesteri Daniel Burke eltűnését augusztus 16-án jelentették családtagjai, akik nem hallottak róla, hogy azt hitték volna, hogy Ukrajnába utazott. A Burke után kutató tiszteket az ukrán hatóságok arról tájékoztatták, hogy holttestet találtak.

  • Észak-Korea képes lehet növelni Oroszország tüzérségi hadianyag-ellátását az ukrajnai háborúban, de ez nem valószínű, hogy nagy változást fog okozni – mondta a legmagasabb rangú amerikai katonatiszt, amikor Norvégiába érkezett a NATO-találkozókra.

  • Lengyelország vasárnaptól megtiltja az Oroszországban nyilvántartásba vett személygépkocsik behajtását - jelentette a PAP lengyel hírügynökség.

  • Ukrajna több támadást tud majd végrehajtani orosz hajók ellen – mondta a Reutersnek egy ukrán miniszter, aki kulcsszerepet játszott az ország dróniparának felépítésében, miután a közelmúltban tengeri rajtaütéseket hajtottak végre.

The Guardian

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Ha nem lenne védett, akor még drágább lenne a tankolás
Privátbankár.hu | 2026. május 18. 10:50
A piaci ár emelkedik, a védett ár marad.
Makro / Külgazdaság Fontos adatot közölt az MNB az államadósságról
Privátbankár.hu | 2026. május 18. 09:51
Az államháztartás nettó finanszírozási igénye 4964 milliárd forint.
Makro / Külgazdaság Máris a Tisza-kormány köré gyűlnek a kegyetlen ítéletmondók
Privátbankár.hu | 2026. május 17. 15:34
A három nagy szereplő megkezdi az idei minősítéseket Magyarországgal szemben.  
Makro / Külgazdaság Fertőzés: máris ráment Izrael gazdasága az öldöklésre
Privátbankár.hu | 2026. május 17. 14:39
Bezuhant a közel-keleti ország GDP-je az Irán ellen indított háború kezdete óta. 
Makro / Külgazdaság Csak a gyors átállás menthet meg az évszázad energiaválságától?
Szirmai S. Péter | 2026. május 16. 17:01
Az évszázad eddigi legnagyobb energiaválságával néz szembe Európa, ezért fel kell gyorsítani az áttérést a saját megújuló energiákra, figyelmeztet az Európai Akadémiák Tudományos Tanácsadó Testülete (EASAC).
Makro / Külgazdaság Szalay-Berzeviczy Attila: Az orosz imperializmus nemcsak Ukrajnára, hanem egész Európára veszélyes
Izsó Márton - Csabai Károly | 2026. május 16. 11:51
A közgazdász, a Budapesti Értéktőzsde egykori elnöke a május 14-ei élő műsorunk vendége volt. A 6. évfolyamában járó Klasszis Klub Live 97. adását most a Klasszis YouTube-csatornán megnézheti, vagy a Klasszis Podcast-csatornán meghallgathatja.
Makro / Külgazdaság Különleges tárlatvezetést tartott Magyar Péter
Privátbankár.hu | 2026. május 16. 11:08
Személyesen vezette körbe a sajtó munkatársait Magyar Péter kormányfő a Miniszterelnökség volt épületében, a Karmelita kolostorban szombat délelőtt.
Makro / Külgazdaság Erre nem lehet büszke Románia
Privátbankár.hu | 2026. május 16. 09:59
Soron kívül újból megerősítette negatív kilátással keleti szomszédaink államadós-besorolásait az S&P.
Makro / Külgazdaság Kubában megduplázták az üzemanyagok árát
Privátbankár.hu | 2026. május 16. 08:37
Kubában csaknem a duplájára emelték a benzin és a gázolaj árát pénteken, ennek ellenére Havannában csaknem az összes benzinkút zárva volt, mert nem volt mit eladni, ami jól tükrözi az amerikai olajblokád hatékonyságát.
Makro / Külgazdaság Tapasztalt segítőt kaphat maga mellé Kapitány István
Privátbankár.hu | 2026. május 15. 15:50
Az MVM korábbi vezérigazgató-helyettese, Tótth András lehet az energetikai államtitkár a Portfolio szerint. Korábban az EON-nál is szerzett tapasztalatot, most pedig Paks II. ügyével is foglalkoznia kell, ha valóban ő lesz a pozícióban.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG