2p

Ezrek vonultak Bréma utcáira vasárnap a Németországban széles körben szélsőjobboldalinak tartott Alternatíva Németországnak (AfD) párt ellen demonstrálva.

A rendőrség 16 500-ra, míg a szervezők 25 ezernél is többre becsülték a résztvevők számát. A megmozdulást baloldali és antifasiszta csoportok szervezték, miután egy héttel korábban 45 ezren tüntettek Brémában.

Szombaton a berlini Reichstag épülete előtt hasonló megmozdulás volt a rendőrség szerint 150 ezer, a szervezők beszámolói szerint 300 ezer résztvevővel. Drezdában és Freiburgban 30-30 ezren, Augsburgban pedig 25 ezren vonultak az utcákra, de más német városokban is többezres demonstrációk voltak. A párt elleni tüntetéshullám már negyedik hete tart országszerte.

Így tüntettek az AfD ellen a német utcákon. Fotó: EPA/CLEMENS BILAN
Így tüntettek az AfD ellen a német utcákon. Fotó: EPA/CLEMENS BILAN

Tömeges deportációs rendezvény

A tiltakozásokat az váltotta ki, hogy januárban kiderült: az AfD két magasrangú képviselője részt vett egy olyan rendezvényen, amelyen egyebek között bevándorló hátterű német állampolgárok tömeges kitoloncolásának tervéről tanácskoztak. Az AfD tagadja, hogy a javaslat megvalósítása a párt elképzelései között szerepelne.

Az INSA közvéleménykutató-vállalat a Bild am Sonntag vasárnapi lap megbízásából elvégzett felmérése szerint a megkérdezettek 55 százaléka támogatja a tüntetéseket, 26 százalék ellenzi, 12 százalék pedig közömbös. A felmérésben a megkérdezetteknek azt a kérdést is feltették, hogy veszélyben látják-e a demokráciát Németországban. Mintegy 61 százalékuk válaszolt igennel, míg egyharmad egyáltalán nem látta veszélyben a német demokráciát.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Ritka kellemetlen hír érkezett Németországból
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 8. 13:13
Ezért vannak bajban a cégek.
Makro / Külgazdaság MNB-botrány: újabb részletek derültek ki
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 8. 12:49
Több ezer német lakást vásárolt a jegybanki alapítvány lengyel cége tavaly.
Makro / Külgazdaság Hihetetlen, hogy mennyit költ a kormány az adósságok kamataira
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 8. 12:05
2726 milliárd forintot fizetett az állam az év első hét hónapjában az adóssága kamataira.
Makro / Külgazdaság Akár olcsóbb is lehetne a tankolás szombattól
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 8. 10:58
A nagykereskedelmi ár biztos csökken.
Makro / Külgazdaság Megígérték a bankok, hogy mindenki visszakapja a pénzét
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 8. 10:09
Hiba volt duplán levonni a pénzt.
Makro / Külgazdaság Sokkoló adat érkezett a magyar inflációról
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 8. 08:30
4 százalék felett maradt az infláció.
Makro / Külgazdaság Türelmetlenek a németek a vámmegállapodás miatt
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 7. 14:16
Az amerikai-európai vámmegállapodás mielőbbi életbe léptetését sürgeti a német autóipar szakmai képviselete.
Makro / Külgazdaság Szomorkodhat a magyar gazdaság: rossz hírek érkeztek
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 7. 13:23
Júniusban csökkent a német ipari termelés.
Makro / Külgazdaság Trump száz százalékos vámot vetne ki a chipekre és félvezetőkre
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 7. 07:22
Donald Trump amerikai elnök szerdán bejelentette, hogy az Egyesült Államok „körülbelül 100 százalékos” vámot vet ki az importált félvezető chipekre, hozzátéve, hogy a chipgyártók elkerülhetik a vámot, ha befektetnek az amerikai gyártásba.
Makro / Külgazdaság Milorad Dodik elhagyta Budapestet, nem maradt itt politikai menekültként – derült ki a Kormányinfón
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 6. 18:01
A boszniai Szerb Köztársaság volt elnöke, Milorad Dodik elhagyta Magyarországot, nem kapott politikai menekült státuszt.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG