2p

Közleményben dicséri a bankok lépését Nagy Márton minisztériuma.

A kormány üdvözli, hogy a kereskedelmi bankok önkéntes alapon vállalják díjaik csökkentését, mérsékelve a lakossági terheket. A pénzintézetek felelős hozzáállása is mutatja, hogy a családok anyagi biztonsága közös cél – olvasható a Nagy Márton vezette Nemzetgazdasági Minisztérium lapunknak küldött közleményében.

Az inflációkövető díjemelések miatt a banki költségek áprilisban 3,7 százalékkal tovább emelkedtek volna, éppen ezért szükség volt a kormány fellépésére. A szolgáltatási díjak további emelését meg kellett akadályozni, illetve a már korábban meglépett emeléseket vissza kellett fordítani, ezért a Nemzetgazdasági Minisztérium önkéntes árkorlátozásra és díjcsökkentésre kérte a kereskedelmi bankokat.

A kormány üdvözli, hogy a kereskedelmi bankok elfogadták a kormány célkitűzését és a családok érdekében részt vesznek az áremelések elleni küzdelemben. A magyar bankszektor stabil alapokon áll, ami lehetővé teszi a banki díjak csökkentését. Bejelentéseik szerint a bankok önkéntes alapon elállnak az áprilisi inflációkövető díjemeléstől, továbbá díjaikat visszaállítják a 2025. januári szintre. Ez jelentős könnyebbséget jelent a lakosság számára.

A kormány célkitűzése világos: a bankolás költségei maradjanak méltányos szinten, a pénzügyi szolgáltatások pedig legyenek széles körben elérhetők és megfizethetők. Ez az emberek mindennapi biztonsága és a nyugdíjasok védelme szempontjából is kiemelt jelentőségű.

A pénzügyi szektoron belüli verseny fenntartása továbbra is prioritás, amelyet a kormány minden eszközével támogat. A verseny biztosítja, hogy a bankok egyéni kedvezményeket biztosítsanak, az ügyfelek pedig szabadon választhassanak pénzintézetet és számlacsomagot, valamint részletes tájékoztatást kapjanak pénzügyi lehetőségeikről. Így kedvező és magas színvonalú szolgáltatáshoz juthatnak hozzá.

A Nemzetgazdasági Minisztérium a jövőben is figyelemmel kíséri az árak és díjak alakulását. Ahol az indokolatlan áremelkedés veszélye fennáll, ott a kormány kész a beavatkozásra, ahogyan azt korábban az élelmiszerárak esetében is megtette – zárul a közlemény.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Mikor lehet magyar euró? Ma délután erről Ön is kérdezheti Bojár Gábort a Klasszis Klub Live-ban
Privátbankár.hu | 2026. július 8. 08:38
A Graphisoft alapítója fél 4-től lesz a vendégünk. Az egyórás élő adást a Klasszis Média YouTube-csatornáján és lapunk Facebook-oldalán közvetítjük.
Makro / Külgazdaság Fed: drágulástól tartanak az amerikaiak
Privátbankár.hu | 2026. július 7. 19:21
Az Egyesült Államokban emelkedtek a fogyasztók inflációs várakozásai júniusban a Federal Reserve (Fed) New York-i részlege által készített Survey Of Consumer Expectations havi felmérésének adatai szerint.
Makro / Külgazdaság Még annál is több kamatcsökkentés jöhet, mint amire eddig számítottunk
Imre Lőrinc | 2026. július 7. 19:01
Pozitívan lepte meg az elemzőket a júniusi inflációs mutató, ami éves alapon 1,7 százalékra csökkent. Az adat ismét felveti az élelmiszerárréstop kivezetésének kérdését, de azt is, hogy a Magyar Nemzeti Bank (MNB) még annál is bátrabb lehet, mint amit Varga Mihály jegybankelnök a „mini kamatcsökkentési ciklus” június 23-i bejelentésekor kommunikált.
Makro / Külgazdaság Újra csúcson a japán gazdaság
Privátbankár.hu | 2026. július 7. 13:46
Májusban sorban a 12. hónapban, 2021 július óta a tényleges szintre emelkedett a japán gazdaság összetett teljesítményindexe.
Makro / Külgazdaság WHO: még mindig felszálló ágban van a kongói járvány
Privátbankár.hu | 2026. július 7. 13:25
Még nem csendesedett le a Kongói Demokratikus Köztársaságban az ebolajárványról, a betegség továbbra is terjed, amit a lakosság mozgása is elősegíti – közölte kedden az Egészségügyi Világszervezet (WHO) egyik tisztségviselője.
Makro / Külgazdaság Nem lesz boldog, aki szerdán tankol
Privátbankár.hu | 2026. július 7. 11:19
Újra jönnek a 600 feletti árak?
Makro / Külgazdaság Kilencszeresen lepődtek meg az elemzők Németországban
Privátbankár.hu | 2026. július 7. 10:26
Az autóipar villantotta a legnagyobbat.
Makro / Külgazdaság Éledezik a brit autópiac is, de mit vettek a vásárlók?
Privátbankár.hu | 2026. július 7. 09:11
Éves szinten és az előző hónaphoz képest is nőttek az eladások – de nem minden hajtásláncot szerettek a britek.
Makro / Külgazdaság Nagy durranással indulhat a NATO-csúcs Ankarában
Privátbankár.hu | 2026. július 7. 08:59
Több tízmilliárd dollárral igyekeznek meglágyítani Trump szívét az európai tagállamok vezetői.
Makro / Külgazdaság Varga Mihályéknak lesz igazuk? Ismét csökkent az infláció Magyarországon
Privátbankár.hu | 2026. július 7. 08:30
A fogyasztói árak átlagosan 1,7 százalékkal haladták meg az előző év azonos hónapi értékeket.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG