2p

Mi jön az Orbán-korszak után?
Mit tud tenni a gazdasággal a Magyar-kormány?

Online Klasszis Klub élőben Pogátsa Zoltánnal!

Vegyen részt és kérdezze Ön is az ismert közgazdászt, szociológust!

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt! >>

Az Egyesült Államok és Izrael partnersége erősebb mint valaha, és ezen nem változtatnak az amerikai adminisztráció és a leendő új izraeli kormány közötti erős véleménykülönbségek Palesztina és Irán tekintetében - hangsúlyozta Anthony Blinken amerikai külügyminiszter vasárnap egy konferencián Washingtonban.

A külügyminiszter kijelentette, hogy "az Egyesült Államok elszánt barátként marad meg Izrael mellett, akkor is, ha olyan célokat követ, amelyeket Benjamin Netanjahu megválasztott izraeli miniszterelnök ellenez". Ide sorolta az izraeli-palesztin konfliktust illetően a kétállami megoldást, valamint a 2015-ös iráni atomalku felélesztését. 

Antony Blinken amerikai külügyminiszter a NATO tagállamainak külügyminiszteri tanácskozásán Bukarestben 2022. november 29-én. Fotó: MTI/EPA/Robert Ghement
Antony Blinken amerikai külügyminiszter a NATO tagállamainak külügyminiszteri tanácskozásán Bukarestben 2022. november 29-én. Fotó: MTI/EPA/Robert Ghement

A tárcavezető egyben figyelmeztette a leendő izraeli kormány vezetőjét, hogy az Egyesült Államok szembe fog helyezkedni minden olyan politikai lépéssel, amely kiszorítaná a palesztinokat, vagy még jobban megnehezítené a kétállami megoldás kivitelezését és, ami "végzetes lehet Izrael hosszú távú biztonságára és jövőjére, mint demokratikus zsidó állam". Blinken mindenek előtt a telepespolitika kiterjesztésére, illetve "Ciszjordánia annexiója irányába tett lépésekre" utalt.

Hangsúlyozta, hogy Joe Biden amerikai elnök kormányzata az új izraeli kormányt a politikája, nem pedig "az egyes személyek" alapján fogja megítélni. Blinken ezzel két olyan kijelölt miniszterre utalt, akivel kapcsolatban az Egyesült Államok korábban kifejezte aggályait, hogy határozottan palesztin- és arabellenes nézeteket hangoztattak.

(MTI)
 

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Magyar Péter bejelentette: ő lehet a Tisza Párt frakcióvezetője
Privátbankár.hu | 2026. április 18. 09:47
Eddig a fővárosi frakciót vezette.
Makro / Külgazdaság Tovább emelkedett a Tisza Párt mandátumainak száma, megfordult az állás
Privátbankár.hu | 2026. április 18. 09:11
A külképviseleti és átjelentkező választókon múlt az eredmény.
Makro / Külgazdaság Döntött az Orbán-kormány a védett üzemanyagárról, de azt már az új parlamentnek kell jóváhagynia
Privátbankár.hu | 2026. április 17. 17:01
A kormány döntött a védett üzemanyagár fenntartásáról szerdai ülésén, az erről szóló rendeletet a miniszterelnök aláírta – jelentette be a Miniszterelnökséget vezető miniszter pénteki Facebook-bejegyzésében.
Makro / Külgazdaság Brüsszel már készül arra, ha hiány lesz repülőgép-üzemanyagokból
Privátbankár.hu | 2026. április 17. 15:46
Jelenleg nincs üzemanyaghiány az Európai Unióban, az Európai Bizottság azonban felkészül a repülőgép-üzemanyagok esetleges, továbbra is aggodalomra okot adó ellátási hiányára – jelentette ki Anna-Kaisa Itkonen, a brüsszeli testület illetékes szóvivője Brüsszelben pénteken.
Makro / Külgazdaság Az AstraZeneca Magyarországon is jó partnerekre lelt
Kormos Olga | 2026. április 17. 15:01
A világ egyik legnagyobb gyógyszergyártó vállalata támogatja az egészségügy átalakítását és kiterjeszti a valós adatokon alapuló kutatásait és döntéseit – erről is beszélt Dr. Szabó Lilla, az AstraZeneca Közép-európai Evidence Generation vezetője a Klasszis egészségkonferencián, mely a longevity és az egészséggazdaság témakörében zajlott nemrégiben.
Makro / Külgazdaság Rögtön sorsdöntő csata vár a Tisza-kormányra – ettől függ Magyarország leminősítése
Privátbankár.hu | 2026. április 17. 13:55
A hitelminősítők várhatóan csak ősszel vizsgálják felül Magyarország adósságbesorolását, amelynek alakulásában az európai uniós pénzek felszabadítása döntő tényező lehet – közölte a GKI Gazdaságkutató Zrt. pénteken.
Makro / Külgazdaság Május 11-től lehet új kormánya az országnak
Privátbankár.hu | 2026. április 17. 12:45
Nagy beiktatási rendezvény lehet előtte a Kossuth téren.
Makro / Külgazdaság Bod Péter Ákos: Az új miniszterelnök a minisztereknek jelentős autonómiát szán
Privátbankár.hu | 2026. április 17. 11:10
A közgazdász a Költségvetési Tanács összetételét is megváltoztatná.
Makro / Külgazdaság Nagy Márton elbúcsúzott a politikától
Privátbankár.hu | 2026. április 17. 10:48
A közösségi médiában is törölték az oldalát.
Makro / Külgazdaság Még olcsóbb lesz a tankolás szombattól
Privátbankár.hu | 2026. április 17. 09:53
A védett ár továbbra is marad.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG