1p
Az MDF EP választási kampánystartjára érkező Bokros Lajos nem állt szóba először az újságírókkal. Aztán bejelentette: nem vállalja a miniszterelnök-jelöltséget. Megsértődött?
Az MDF EP választási kampánystartjára érkező Bokros Lajos nem állt szóba először az újságírókkal. Aztán bejelentette: nem vállalja a miniszterelnök-jelöltséget

Nem vállalja a miniszterelnök-jelöltséget Bokros Lajos. A Horn-kormány pénzügyminisztere, akit az SZDSZ javasolt kormányfőjelöltnek, ezt szombaton Budapesten jelentette be.

 Szóba sem kerül még annak a megfontolása sem, hogy én ezt az ajánlatot elfogadjam - mondta Bokros Lajos, hozzátéve: "sértő még a gondolata is annak, hogy a hírnevemet, hitelességemet odaadjam egy olyan programhoz, amelynek a sikerében nem bízom". Márpedig a szocialista párt mereven elzárkózik az én programomtól - állapította meg.

A "hajónak fordulnia kell"
- mondta Bokros Lajos, az MDF EP-listavezetője szombaton Budapesten a párt kampánynyitó rendezvényén - a jó irányba: el az üres, populista ígéretektől, a hiteles, eredményekkel bizonyított politizálás irányába. Nagyon fontos, hogy az MDF a magyarországi válságkezelésben olyan programot állítson a választók elé, amely a siker lehetőségével kecsegtet, s ellentmondások nem nagyon hemzsegnek benne - hangsúlyozta Bokros Lajos az egyik dunai rendezvényhajón megrendezett kampánynyitón.

Az MDF programja hiteles, a párt nem váltogatja elképzeléseinket naponta. Az MDF nem tagadja, hogy a gazdasági válság megdobálja a magyar gazdaság törékeny csónakját - tette hozzá.

Fellélegezhetnek az ifjú demokraták, későn borultak ki

Abszolutista diktátorok programjához hasonlította Bokros Lajos, az MDF európai parlamenti listavezetőjének válságkezelő elképzeléseit az Ifjúsági Demokrata Fórum országos választmányának elnöke szombaton a fővárosban.

Bokros Lajos sokszor hangoztatja, hogy egyedül neki van programja, de ha valaki elolvassa a nyilatkozatait, azt találja bennük, hogy minden felnőttnek 10 ezer forintos egészségügyi hozzájárulást kellene fizetnie, vagy hogy jogutód nélkül megszüntetne 50 felsőoktatási intézményt.

Ez nem egy olyan program, amit egy demokratikus piacgazdaságban megszoktak, hanem egy olyan, amit egy "abszolutista diktátortól szokott meg az ember" - mondta Huber Szebasztián az MDF kampánynyitó rendezvényével egyidőben tartott sajtótájékoztatón.


Ön kit látna szívesen a miniszterelnöki székben? Szavazzon!

A Bokros-kormányba három párt is beleférne
Londonból Bokrost kiabálnak
Az egész ország ki van borulva
Orbán: teremtsünk egy új világot!
Orbán: mekkmestert keresnek, nem miniszterelnököt
Az SZDSZ Bokrost akarja!
Az SZDSZ besokallt: kiszállnak

MTI, Privátbankár

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Osztogat vagy fosztogat a kormány? Jégkockaként olvadt el a GDP-növekedés – Ez Viszont Privát Extra
Havas Gábor – Herman Bernadett – Izsó Márton | 2026. február 6. 18:41
Különleges adással érkezik a héten az Ez Viszont Privát. Gyükeri Mercédesszel és Tóth Leventével beszélget a gazdaság és közélet aktuális témáiról Herman Bernadett főmunkatársunk. 
Makro / Külgazdaság Kiderült, hogy milyen árakon tankolhatunk a hétvégén
Privátbankár.hu | 2026. február 6. 10:53
Nem lesz árváltozás. 
Makro / Külgazdaság Már Kínával üzletel leginkább Németország
Privátbankár.hu | 2026. február 6. 09:55
Nőtt Németország kivitele és behozatala is decemberben, novemberhez viszonyítva – közölte a Destatis német szövetségi statisztikai hivatal. A teljesítmény az elemzőket is meglepte, akik kisebb mértékű bővülésre számítottak.
Makro / Külgazdaság Borús számok: csak árnyéka régi önmagának a magyar ipar
Privátbankár.hu | 2026. február 6. 08:30
Egy havi növekedés összejött az év végére, de 2025-ben is mínuszos volt a magyar ipar teljesítménye.
Makro / Külgazdaság Nem nyúlt a kamatokhoz az EKB, de üzent az inflációról
Privátbankár.hu | 2026. február 5. 16:59
A döntés megfelelt a piaci várakozásoknak.
Makro / Külgazdaság Hideg zuhany év végén: visszaesett a bolti forgalom Európában
Privátbankár.hu | 2026. február 5. 13:41
Havi összevetésben az elemzők által vártnál nagyobb mértékben csökkent a kiskereskedelmi forgalom az euróövezetben decemberben, míg éves szinten a vártnál lassabb növekedést regisztráltak.
Makro / Külgazdaság 300 milliárdot várt a kormány, 92 lett eddig belőle
Privátbankár.hu | 2026. február 5. 13:12
Nem jöttek be az önkéntes nyugdíjpénztári pénzek lakáscélú felhasználásával kapcsolatos várakozások.
Makro / Külgazdaság Hivatalosan is épül Paks II
Privátbankár.hu | 2026. február 5. 12:56
Elindul az igazi kivitelezés, Szijjártó Péternek néhány év múlva igaza lesz?
Makro / Külgazdaság Újabb 165 milliárd forintot gyűjtött be a magyar kormány
Privátbankár.hu | 2026. február 5. 12:22
És még sokkal többet is ajánlottak a befektetők. A kamatok csökkentek.
Makro / Külgazdaság Kilenc éve nem volt ilyen alacsony az infláció Csehországban
Privátbankár.hu | 2026. február 5. 11:11
Az energiaárak közel 10 százalékkal csökkentek, ez is fontos szerepet játszott a 2016 decembere óta nem látott értékben.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG