1p
Megszavazta a Magyar Demokrata Fórum (MDF) országos választmánya a párt EP-listáját, amelyet Bokros Lajos volt pénzügyminiszter vezet
Megszavazta a Magyar Demokrata Fórum (MDF) országos választmánya a párt EP-listáját, amelyet Bokros Lajos volt pénzügyminiszter vezet - jelentette be hivatalosan Makay Zsolt, az MDF országos választmányának elnöke Budapesten. Almássy szerint az MDF vezetése a "Bokros-csomag elfogadtatásával" újabb lépést tett a baloldal felé.

Thaisz Miklós, az Ifjúsági Demokrata Fórum (IDF) alelnöke az ülés után elmondta: 48-44 arányban fogadták el a párt EP-listáját.

Makay Zsolt ismertette az MDF EP-listáját. A tíz név a következő: Bokros Lajos, Habsburg György, Kerék-Bárczy Szabolcs, Joó Szabolcs, Dávid Ibolya, Járai Zoltán, Pusztai Erzsébet, Nagy Tamás, Farkas Péter és Kemény Attila.

Dávid Ibolya a választmányi ülés utáni sajtótájékoztatón kiemelte: június 7-én azok is megértik ennek a döntésnek a jelentőségét, akik ma szkeptikusak voltak a listával szemben. Hozzátette: az MDF egy demokratikus párt, amely demokratikus döntést hozott. Közölte: Bokros Lajos felhatalmazta arra, hogy elmondja, elvállalja az MDF listavezetését. Dávid Ibolya hangsúlyozta: nem jelent ideológiai törést az MDF-en belül Bokros Lajos jelölése.

Arra a felvetésre, hogy Boross Péter ugyan nem ért egyet, bár elfogadja a volt pénzügyminiszter listavezetését, azt mondta: ezzel a javaslattal 44 választmányi tag sem értett egyet. Azonban amikor egy testület meghozza a demokratikus döntését, az mindenkire nézve kötelező - tette hozzá.

Makay Zsolt közölte azt is: az MDF megyei szervezetei, azok is, amelyek a választmányi ülésen nem fogadták el a listát, tovább dolgoznak majd az MDF sikeréért.

Olajos Péter, a párt jelenlegi EP-képviselője az ülés után azt nyilatkozta: kilép az MDF-ből. Hozzátette: a választmány döntését tudomásul veszi, és sok sikert kíván Bokros Lajosnak és Habsburg Györgynek. Arra a kérdésre, hogy a jövőben más pártban akarja-e folytatni munkáját, azt válaszolta: minden előfordulhat.

Az MTI információ szerint heves vita bontakozott ki a küldöttek között a közel hatórás választmányi ülésen. Információk szerint a frakciótagok közül a jelenlévő Hock Zoltán, Katona Kálmán és Csáky András is elutasította az EP-listát. Herényi Károly és Csapody Miklós a lista mellett érvelt. Katona Kálmán az ülésről távozva annyit mondott: "sasszéztunk egyet balra, de nem végzetes, hét szavazat híján sikerült".

Almássy Kornél, az MDF volt alelnöke az MTI-nek azt mondta: az MDF vezetése a "Bokros-csomag elfogadtatásával" újabb lépést tett a baloldal felé. Véleménye szerint mindez előkészítése a Gyurcsány Ferenc által az utóbbi időben sokat hangoztatott "reformkoalíciónak". "Ennek megakadályozására az országért felelősséget érző jobboldali politikusként mindent megteszek" - jelentette ki.

A KISZ-titkárság miatt nem lehet Bokros az MDF jelöltje?
Dávid Ibolya: nincs erkölcsi kötelezettség
Megvan az MDF listája - Olajost "lefelejtették"

MTI

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Vége a jó világnak a benzinkutakon?
Privátbankár.hu | 2025. július 5. 08:10
Nem kizárt, hogy az árak csökkenése a jövő héten nem fog folytatódni.
Makro / Külgazdaság Végre egy jó hír: tovább csökkentek az energiaárak az EU-ban
Privátbankár.hu | 2025. július 4. 13:31
Az euróövezetben és az Európai Unióban havi összevetésben csökkentek, éves szinten nőttek a termelői árak májusban az Európai Unió statisztikai hivatala, az Eurostat pénteken közzétett adatai szerint.
Makro / Külgazdaság Orbán Viktor: Az országnak lesz kenyere
Privátbankár.hu | 2025. július 4. 09:29
Bővítik az öntözést az Alföldön, szeptembertől indul az Otthon Start.
Makro / Külgazdaság Kapott egy újabb gyomrost a kormány – ezúttal az állami hivataltól
Privátbankár.hu | 2025. július 4. 08:30
A KSH szerint az ipari termelés éves szintű csökkenése kéthavi lassulás után májusban ismét fokozódott.
Makro / Külgazdaság Költekezésbe kezdhet a kormány
Privátbankár.hu | 2025. július 3. 15:27
Mindez az EU által elfogadott országspecifikus mentesítési záradékkal lehetséges. 
Makro / Külgazdaság Érződik a brit gazdaság teljesítményén a globális bizonytalanságok enyhülése
Privátbankár.hu | 2025. július 3. 14:09
A vártnál sokkal nagyobb mértékben javultak a brit gazdaság júniusi aktivitási mérőszámai.
Makro / Külgazdaság Jegybanki előrejelzés: ennyibe kerülhet az üzemanyag
Privátbankár.hu | 2025. július 3. 08:59
Az energiaárak továbbra is kulcsfontosságúak a magyar gazdaság számára.
Makro / Külgazdaság Miért nem jutnak sokan saját otthonhoz Magyarországon? – a lakhatási válság számokban
Privátbankár.hu | 2025. július 3. 06:57
Bár több a lakás, mint a háztartás, egyre többen nem jutnak saját otthonhoz – derül ki a GKI elemzéséből.
Makro / Külgazdaság Elmozdult a 30 éves amerikai jelzáloghitelek kamata
Privátbankár.hu | 2025. július 2. 17:04
Az Egyesült Államokban közel három hónapja a legalacsonyabbra csökkent a 30 éves jelzáloghitelek kamata a június 27-én záródott héten – közölte az amerikai jelzáloghitelező bankok szövetsége (Mortgage Bankers Association of America – MBA) szerdán.
Makro / Külgazdaság Meglepte az elemzőket az euróövezet friss adata
Privátbankár.hu | 2025. július 2. 12:51
Nőtt a munkanélküliség, pedig nem ezt várták.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG