3p

A kohéziós forrásból származó uniós pénz ügyében viszont a juttatás befagyasztását javasolják.

Az Európai Bizottság (EB) támogatja a koronavírus-járvány utáni gazdasági helyreállítást segítő uniós források lehívását lehetővé tevő magyar terv elfogadását, ami 5,8 milliárd euró (mintegy 2300 milliárd forint) vissza nem térítendő támogatás felhasználását teszi lehetővé Magyarország számára – írja az MTI. Az Index ugyanakkor azt írja Valdis Dombrovskis bizottsági ügyvezető alelnökre hivatkozva, hogy az EB a 7,5 milliárd eurónyi felzárkóztatási forrás befagyasztására tett javaslatot.

Az MTI tudósítása szerint Didier Reynders, az Európai Bizottság igazságügyi biztosa brüsszeli sajtótájékoztatóján hangsúlyozta: a testület azzal a feltétellel tudja támogatni a magyar terv elfogadását, amennyiben Magyarország teljesíti a jogállamisági mérföldköveket.

Közölte:

a brüsszeli testület ugyanakkor fenntartja a pénz egy másik részének, a felzárkóztatási források 7,5 milliárd eurót (mintegy 3000 milliárd forintot) kitevő összegének a zárolását.

Szavai szerint a testület úgy értékelte: Magyarország nem haladt előre megfelelő mértékben a szükséges, az Európai Bizottság aggályainak eloszlatására hozott reformok terén.

A felzárkóztatási források felfüggesztésére a Magyarországgal szemben megfogalmazott aggályok miatt tett javaslatot az Európai Bizottság az uniós költségvetés védelmét szolgáló általános feltételrendszerről szóló rendeletkeretében – emlékeztett az uniós biztos az MTI tudósítása alapján.

A helyreállítási alap jóváhagyásáról szóló hírt a távirati iroda nem sokkal azt követően tette közzé, hogy a Kormányzati Tájékoztatási Központ meghívót küldött egy szerda délután fél 3-kor kezdődő Kormányinfóra, melyet a megszokott páros (Szentkirályi Alexandra kormányszóvivő és Gulyás Gergely kancelláriaminiszter) mellett

Navracsics Tibor területfejlesztési miniszter

fog tartani.

Az esemény helyszíne a Karmelita kolostor lesz, ugyanis – ahogy Orbán Viktor Facebook-oldalán olvasható – a mai napon kormányülést is tartanak.

Navracsics Tibor teületfejlesztési miniszter, korbbi uniós biztos felel az Európai Bizottsággal történő tárgyalásokért, melyek célja, hogy hazánk hozzájusson a befagyasztott helyreállítási alapból jutó pénzek mellett a kohéziós forrásokból felfüggesztett uniós pénzekhez is.

Az eseményről laptársunk, az Mfor percről percre tudósításban fog beszámolni.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Sulyok Tamás marad hivatalában
Privátbankár.hu | 2026. április 14. 19:21
Sulyok Tamás köztársasági elnök Magyar Péter felszólítása ellenére sem mond le tisztségéről. A Sándor-palota közlése szerint az államfő szigorúan az alkotmányos előírásokat követve hívja majd össze az új Országgyűlést, és tesz javaslatot a miniszterelnök személyére.
Makro / Külgazdaság Híre hamva sincs a Magyar Pétert bennfentes kereskedelemmel vádoló vizsgálatnak
Privátbankár.hu | 2026. április 14. 18:59
Megszüntette a főügyészség a Magyar Péterrel kapcsolatos büntetőeljárást.
Makro / Külgazdaság Zelenszkij elárulta mikor fejezik be a Barátság kőolajvezeték javítását
Privátbankár.hu | 2026. április 14. 16:52
Április végéig befejezik az ukrán szakemberek az orosz támadásban megrongálódott Barátság kőolajvezeték javítását – jelentette ki Volodimir Zelenszkij ukrán elnök kedden Berlinben Friedrich Merz német kancellárral közösen tartott sajtótájékoztatóján.
Makro / Külgazdaság Közleményt adott ki az üzemanyagkészletekért felelős szövetség
Privátbankár.hu | 2026. április 14. 16:41
Tájékoztatást adott a Magyar Szénhidrogén Készletező Szövetség.
Makro / Külgazdaság Az EU üzent a magyar helyreállítási források hazahozataláról
Privátbankár.hu | 2026. április 14. 16:21
Az európai uniós szóvivő szerint a helyreállítási alap forrásainak lehívásához Magyarországnak teljesítenie kell a szupermérföldköveket.
Makro / Külgazdaság Egy mandátum átvándorolt a Tiszától a Fideszhez
Privátbankár.hu | 2026. április 14. 14:59
Még mindig várható átrendeződés a mandátumokat illetően a vasárnapi választások eredményeiben, hiszen az átszavazók és a levélszavazatok, valamint az újraszámlálás miatt négy egyéni választókerület sorsa továbbra is kérdéses.
Makro / Külgazdaság A blokáddal is hatalmas öngólt lőhet Trump
Litván Dániel | 2026. április 14. 14:31
Az olajárak már kilőttek, az irániak fogadkoznak, a Hormuzi-szoros blokádját pedig nehéz és drága lenne fenntartani. Meg lehet így törni Iránt?
Makro / Külgazdaság Felemás eredmény jött a japán gazdaságról
Privátbankár.hu | 2026. április 14. 13:37
Japán ipari termelése éves összevetésben nőtt, havi szinten csökkent februárban.
Makro / Külgazdaság Évtizedes tendenciát sikerült megtörnie Magyar Péteréknek?
Privátbankár.hu | 2026. április 14. 12:37
Így szavaztak a legszegényebb magyarországi járásokban.
Makro / Külgazdaság Így vezetheti be Magyarország az eurót
Privátbankár.hu | 2026. április 14. 11:21
Húsz éve tologatjuk az euró bevezetését. Most újra van politikai akarat, de a költségvetés állapota és a maastrichti feltételek nem teszik könnyűvé a dolgot – írja elemzésében a Bankmonitor. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG