3p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

A mai nap mindenki kapkodta a fejét: állítások és cáfolatok születtek viharos sebességgel a menekültügyben. Pedig a normális gazdasági élet is tartogatott volna elég kitárgyalnivalót - ez történt ma.

A mai nap a hírek és cáfolatok jegyében telt – s lényegében minden a menekültek körül forgott.

Kezdődött minden a MÁV nevezetes döntésével, hogy minden Nyugat-Európába tartó vonatát bizonytalan időre törli. Már ekkor sokaknak feltűnt, hogy furcsa, hogy az intézkedéssel egy időben a migránsokat visszaengedték a Keleti pályaudvarra, ahol ők lényegében megrohamoztak egy Sopron felé induló vonatot. Délután egyébként a MÁV is megpróbálta megmagyarázni lépésének indokait.

A vonatról ugyanakkor kiderült, hogy a hivatalos szervek elképesztően cinikus megoldása arra, hogy a pályaudvaron felgyűlt embereket eltüntessék a fővárosból.

Miután a várható volt, hogy a bicskei állomáson felsorakozott rendőr-sorfal és a menekülttáborhoz történő szállításra kirendelt buszok látványa ráébreszti a menekülteket, hogy át lettek verve, nem volt meglepő, hogy történtek olyan esetek az állomáson, amelyek nyomán olyan képek járhatták be percek alatt a világot, amely aligha vetett jó fényt hazánkra. (A vonaton több újságíró és fényképész tartott a menekültekkel.) Ennek okán nem volt meglepő, hogy a rendőrség az MTI híre szerint műveleti területté nyilvánította a bicskei állomást. Amikor ez a hír körbefutott (s persze ismét nem aratott szimpátiát, akkor a rendőrség gyorsan és határozottan cáfolta a nemzeti hírügynökség korábbi hírét, állítva: nem nyilvánították műveleti területté a bicskei vasútállomást.

Történt mindez azokban az órákban, amikor az EU vezetői a menekültkérdés megoldásáról tárgyaltak. Orbán Viktor miniszterelnök – sokak szerint szembemenve a Nemzeti Konzultáció alapjait megfogalmazó tételekkel – Brüsszelben arról beszélt, hogy egyetlen menekült sem akar Magyarországon maradni, ezért nekünk csak az ő regisztrációjuk a feladatunk.

Sajnos, nap közben a miniszterelnök és kancelláriaminisztere is Németországra mutogatott, ott viszont nem nézték túlságosan jó szemmel, hogy őket nevezi ki a menekültválság fő okozóinak a magyar kormányfő. Az már csak hab a tortán, hogy az uniós csúcson megfogalmazott új javaslatokról napközben csak a külföldi honlapokat nézegetve lehetett itthon hírt kapni.

A civil segítők türelme is fogytán: a tegnapi tüntetésük nyomán a stúdióban vendégül látott képviselőjük arról beszélt: nem akarnak politizálni, de azt sem, ha elvben állami feladatokat testálnának egyre nagyobb mértékben rájuk. Szó esett arról is, miért nincs mondjuk útlevele a menekülteknek.

Persze, közben azért zajlott az élet a gazdaságban is. Ismét kaptunk egy kellemes kiskereskedelmi adatot, amit persze illik annak fényében kezelni, hogy sok elemző szerint egyszerűen a kereskedelem tisztulása, a pénztárgépek az okozói a dinamikának.

Megkezdődött Miskolcon a közgazdász vándorgyűlés. Az első nap talán legnagyobb érdeklődéssel várt előadásában Csányi Sándor, az OTP elnök-vezérigazgatója cáfolta azokat a véleményeket, mely szerint a bankok nem akarnak hitelezni, arra ugyanakkor figyelmeztetett, hogy az elmúlt évtized komoly veszteségei óvatosabbá tették a bankokat. Persze, kérdés, lehet-e hitelbővülést várni akkor, ha a növekedés lassulása várható.

Az elmúlt napok hírei kapcsán annak is igyekeztünk utánajárni, hogy mit kell tenniük az Astra Biztosító ügyfeleinek azt követően, hogy az anyacég Romániában tönkrement. Ez az első fióktelep-csőd, ami kapcsán véleményünk szerint a kgfb-esetében bizonyosan szabályozói lépések megtételére volna szükség.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Nem nézi jó szemmel a lengyel elnök és Orbán Viktor találkozóját Donald Tusk
Privátbankár.hu | 2026. március 22. 17:31
Donald Tusk lengyel kormányfő és Radoslaw Sikorski külügyminiszter is élesen kritizálta Karol Nawrocki hétfői, budapesti látogatását. Végzetes hibának tartják, hogy Nawrocki „oroszpárti és euroszkeptikus politikusokkal” találkozik Budapesten.
Makro / Külgazdaság Zelenszkij: Putyin érdeke, hogy az iráni háború minél tovább elhúzódjon
Privátbankár.hu | 2026. március 22. 15:07
Az iráni háború miatt kevesebb védelmi erőforrás jut Ukrajnának az Egyesült Államok részéről, a hosszan tartó háború pedig apasztja az USA fegyverkészleteit. Erről is beszélt az ukrán elnök a BBC-nek. 
Makro / Külgazdaság Hárommillió szegény élhet Magyarországon, a kutatókat is meglepték a friss adatok
Privátbankár.hu | 2026. március 22. 14:08
A 2021-ben és 2025-ben is elvégzett magyar kutatás alapján a társadalom 42 százaléka az alsó réteghez tartozik. A kutatást vezető Kovách Imre arról beszélt, sok társadalmi probléma erősödött fel az elmúlt években.
Makro / Külgazdaság Orbán Viktorról és a szlovák-magyar viszonyról is beszélt Robert Fico az állami rádióban
Privátbankár.hu | 2026. március 22. 13:06
A szlovák közszolgálati rádiónak adott interjújában azt is elmondta, hogy szerinte hogyan eshet szét a NATO. 
Makro / Külgazdaság Ez az alapanyag sem jut át a Hormuzi-szoroson – és majdnem olyan fontos, mint az olaj
Privátbankár.hu | 2026. március 22. 11:50
A műtrágyaforgalom fennakadása egyelőre nem okoz áremelkedést a magyar mezőgazdaságban, de az agrárminiszter már az Európai Bizottsághoz fordult egy termék importengedélyezése miatt. A tankolásnál is tapasztal fennakadást a gazdák egy része.
Makro / Külgazdaság Egészségügyi digitalizáció: az egész világ útkeresésben van
Kormos Olga | 2026. március 22. 06:04
Bár sokan csak a tehetősek divathóbortnak tartják a longevity-t, a hosszú élettel foglalkozó tudományt, valójában sokkal mélyebb rétegeket érintő szegmens. Mindeközben a mesterséges intelligencia megjelenésével még inkább gellert kapnak az ezzel foglalkozó innovációk – a március 26-i Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia pedig épp ilyen fókuszból tekint a témára, melyről a résztvevők közül két szakértő beszél.
Makro / Külgazdaság Újabb rémálmok várhatnak a benzinkutakon azokra, akik piaci áron tankolnak
Privátbankár.hu | 2026. március 21. 10:49
További áremelkedés jöhet.
Makro / Külgazdaság Fontos döntést hoztak az iráni olajról Washingtonban
Privátbankár.hu | 2026. március 21. 08:54
A tengeren szállított olajt érinti a szankciók felfüggesztése.
Makro / Külgazdaság Megvágja az üzemanyagok áfáját egy nagy uniós ország az iráni háború miatt
Privátbankár.hu | 2026. március 20. 17:01
A spanyol kormány 80 pontból álló, 5 milliárd euró értékű intézkedéscsomagot fogadott el a közel-keleti konfliktus gazdasági hatásainak ellensúlyozására rendkívüli ülésén pénteken Madridban.
Makro / Külgazdaság Rekordösszeget költ Csehország honvédelemre, de még ez is kevés lehet a NATO-nak – az államfő aláírta a költségvetést
Privátbankár.hu | 2026. március 20. 15:01
Fenntartásokkal, de aláírta az idei költségvetést Petr Pavel cseh köztársasági elnök pénteken – közölte az elnöki hivatal.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG