2p

New Yorkban dugódíjat kell fizetni az autósoknak mostantól. 

Élesítették New Yorkban a dugódíjat. Janno Lieber, a Fővárosi Közlekedési Hatóság (MTA) vezérigazgatója elmondta, hogy jelenleg négyszáz forgalmi sávot több mint 1400 kamera figyel 110 észlelési ponton. Kihelyeztünk több mint 800 figyelmeztető táblát is. A megválasztott elnök, Donald Trump azok közé tartozik, akik elutasítják a rendszert, de Lieber kijelentette, bízik abban, hogy a kormánnyal kötött megállapodások „kiállják az adminisztrációs változásokat” – írja laptársunk, a Klasszis Médiához tartozó Piac és Profit. 

A dugózóna a Central Parktól délre fekvő területet fedi le, olyan jól ismert helyszínekkel, mint az Empire State Building, a Times Square és a Wall Street körüli pénzügyi negyed. A program célja, hogy enyhítse New York hírhedt közlekedési problémáit, és milliárdokat gyűjtsön a tömegközlekedési hálózat számára. New York állam kormányzója, Kathy Hochul már két évvel ezelőtt javasolta a dugódíj bevezetését, de az ingázók és vállalkozások panaszai miatt elhalasztották a rendszer startját és felülvizsgálták az elképzelést.

Az új terv most készült el, amely a legtöbb sofőrnek naponta egyszeri 9 dolláros, azaz mostani árfolyamon 3600 forintos költséget jelent csúcsidőben, máskor pedig 2,25 dollárt. A kis teherautók és a nem ingázó buszok csúcsidőben 14,40 dollárt fizetnek Manhattanben, míg a nagyobb teherautók és turistabuszok 21,60 dollárt fizetnek. Az Associated Press jelentése szerint néhány órával a terv startja után a forgalom élénken haladt a dugózóna északi szélén, a 60. utcában és a 2. sugárúton. Úgy tűnik azonban sok autós nem tud arról, hogy az újonnan aktivált kamerák új költséget jelentenek. Lieber szerint a járművezetők néhány napon belül látni fogják az útdíjakat számlájukon. 

 

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Uniós pénzből épül meg Moldova első autópályája – Székelyföldre is el lehet majd jutni rajta
Privátbankár.hu | 2025. december 30. 15:33
A végpont a román-moldáv határon túl lesz.
Makro / Külgazdaság Jobb év vár 2026-ban a nyugdíjasokra
Dobos Zoltán | 2025. december 30. 14:33
Nyugdíjemelés lesz, érkezik a tizenharmadik havi nyugdíj és a tizennegyedik havi juttatás egyheti összege is. De vajon érkezik-e nyugdíj-kiegészítés, és várhatnak-e nyugdíjprémiumot idős honfitársaink az előttünk álló évben?
Makro / Külgazdaság Megint begyűjtött 60 milliárdot az Orbán-kormány, de némi zavar is volt az erőben
Privátbankár.hu | 2025. december 30. 13:43
Volt olyan kincstárjegy a keddi aukción, amire nem érkezett elég ajánlat. De emelkedtek vagy csökkentek az átlaghozamok?
Makro / Külgazdaság Május előtt nem mondanak ítéletet a magyar gazdaságról
Privátbankár.hu | 2025. december 30. 12:09
Közzétették a menetrendet a hitelminősítők.
Makro / Külgazdaság Év végére még kapnak egy gyomrost az autósok a kutakon
Privátbankár.hu | 2025. december 30. 10:47
Már érezhető a legutóbbi áremelkedés hatása.
Makro / Külgazdaság Adókedvezmény jár a hálózat fejlesztéséért – itt a rendelet
Privátbankár.hu | 2025. december 30. 09:44
Akár 80 százalékos adókedvezményt is lehet szerezni a következő öt évre – de kinek?
Makro / Külgazdaság A külföldieknek beruházási paradicsom vagyunk, a hazai kkv-knak jön a támogatás
Imre Lőrinc | 2025. december 30. 09:27
Látszólag szöges ellentétben állnak egymással Szijjártó Péter szavai és a Központi Statisztikai Hivatal adatai. A külgazdasági és külügyminiszter arról beszélt, hogy 2025-ben minden idők harmadik legtöbb külföldi befektetése érkezett Magyarországra, miközben a KSH szerint közel két éve csökken a nemzetgazdasági beruházások volumene. A jelenség hátterét, valamint az év legfontosabb, vállalkozásokat segítő intézkedéseit laptársunk, az Mfor.hu foglalta össze.
Makro / Külgazdaság Bóvli lett Budapest, Karácsony Gergely szerint ez a kormány politikájának következménye
Privátbankár.hu | 2025. december 30. 09:03
A befektetési szint alá ontotta Moody's a főváros besorolását, a főpolgármester szerint „ezt nem fogja megúszni” a kormány.
Makro / Külgazdaság Mindent borít az állítólagos ukrán dróntámadás
Privátbankár.hu | 2025. december 30. 08:49
Putyin életére törtek volna az ukránok? Zelenszkij tagad, Trump dühös, az oroszok „felülvizsgálják” álláspontjukat.
Makro / Külgazdaság Ki hozza a csákányt és a lapátot a mesterséges intelligenciához?
Privátbankár.hu | 2025. december 29. 18:28
Mi a válasz a 21 ezer milliárd dolláros kérdésre?
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG