2p

A hazai növekedési ütem bőven meghaladja az uniós átlagot, így az idei évben az egy főre jutó GDP vásárlóerő paritáson számolva megközelítheti az uniós átlag 78 százalékát.

Az Eurostat által közzétett adatok alapján a hazai GDP növekedése mind negyedéves, mind éves alapon továbbra is az élmezőnyben tartózkodik - áll Suppan Gergely, a Takarékbank vezető elemzőjének értékelésében.

Mivel a hazai növekedési ütem bőven meghaladja az uniós átlagot, a hazai gazdaság felzárkózása határozottan folytatódhat az idei évben is, nem kizárt, hogy az idei évben az egy főre jutó GDP vásárlóerő paritáson számolva megközelíti az uniós átlag 78 százalékát.

A turizmustól erőteljesen függő spanyol gazdaság mellett a járműgyártás magas súlya miatt a német, a cseh és a szlovák gazdaság sem érte még el a járvány előtti szintet. Forrás: Eurostat, Takarékbank/Bankholding számítás
A turizmustól erőteljesen függő spanyol gazdaság mellett a járműgyártás magas súlya miatt a német, a cseh és a szlovák gazdaság sem érte még el a járvány előtti szintet. Forrás: Eurostat, Takarékbank/Bankholding számítás

A negyedéves, illetve éves növekedési ütemek ugyanakkor továbbra is tartalmaznak egyszeri hatásokat, így jobb összehasonlítási alapot adhat az elmúlt négy negyedév éves növekedéseinek átlaga, valamint a járvány előtti utolsó negyedévhez képest elért teljesítményA stabilan kedvező hazai teljesítménynek köszönhetően a növekedésünk így is az élmezőnybe tartozik. Mivel hat – csillaggal megjelölt – ország még nem jelentette meg a második negyedéves adatait, a sorrend még változhat.

A turizmustól erőteljesen függő spanyol gazdaság mellett a járműgyártás magas súlya miatt a német, a cseh és a szlovák gazdaság sem érte még el a járvány előtti szintet, míg a sereghajtók közé tartozik az olasz, a francia és a portugál gazdaság is.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Hatalmasak a különbségek a fizikai munkások bérében is a régiók között
Privátbankár.hu | 2026. április 27. 08:12
De mennyi most az annyi?
Makro / Külgazdaság A szerbek már küldenék az utasokat, de a MÁV még húzza a lábát
Privátbankár.hu | 2026. április 27. 07:42
Technikai probléma van a magyar oldalon, azért nem indulnak a személyvonatok.
Makro / Külgazdaság Bécs érintésével menekítik a vagyonukat az Orbán-kormány alatt meggazdagodottak – írja a Guardian
Privátbankár.hu | 2026. április 27. 07:19
Folyik a vagyonmentés?
Makro / Külgazdaság Soha nem költött még ennyit a világ fegyverre
Privátbankár.hu | 2026. április 27. 06:57
2,89 ezer milliárd. Dollár.
Makro / Külgazdaság Berágott Kína az unióra – vissza is csaphat
Privátbankár.hu | 2026. április 27. 06:41
Diszkriminatív az új uniós jogszabály?
Makro / Külgazdaság Európai Bizottság: addig is folytatjuk a munkát, amíg a Magyar-kormány a felállására készül
Privátbankár.hu | 2026. április 26. 15:09
A brüsszeli intézményben is érezhetik, hogy sürget az idő: a következő hetekben is folytatódhat a Tisza Párttal az egyeztetés.
Makro / Külgazdaság Egyre sürgetőbb a szegedi vasút felújítása, de csak jövőre kezdhetik el a munkát
Privátbankár.hu | 2026. április 26. 13:48
Hiába vannak kész tervek, évek óta csúszik a Szeged-Kiskunfélegyháza vasútvonal felújítása. A Tisza Párt a Szeged és Budapest közötti menetidőt másfél órára csökkentené a jelenlegi két és fél óra helyett, de ehhez az említett szakasz renoválása elengedhetetlen.
Makro / Külgazdaság Hiába illegális, egész Európát ellepték a kínai vape-ek
Privátbankár.hu | 2026. április 26. 12:32
A szabályozatlan vape termékek forgalma már most is meghaladja a 6,6 milliárd eurót, éveken belül pedig tízmilliárdos üzlet lehet Európa-szerte.
Makro / Külgazdaság Indul a verseny az idővel: Magyar Péter szerdán Brüsszelbe megy
Privátbankár.hu | 2026. április 26. 12:07
Az uniós források Magyarországra juttatásáról tárgyal Magyar Péter Ursula von der Leyennel szerdán Brüsszelben. 
Makro / Külgazdaság Velük lehet teljes Magyar Péter kormánya
Privátbankár.hu | 2026. április 25. 16:41
Még négy miniszter személye nem ismert a tizenhatból. Jövő héten az ő kilétükre is fény derülhet.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG