Elszaladt az infláció: 12 nullát vágtak le
A hiperinfláció elleni harc technikai eszközeként a zimbabwei központi bank hétfőn hivatalosan 12 nullát "vágott le" a nemzeti valutából, a zimbabwei dollárból.
A tavalyi év közepén már tíz nullával csökkentették az elértéktelenedő pénz nominális értékét. Vasárnap egy amerikai dollár 250 ezer milliárd zimbabwei dollárt ért.
Alulnézetben a béka: nagyot zuhant az euró-infláció
Háború óta nem látott mínuszok
MTI
A szankciókat ideiglenes felfüggesztik.

Lerántotta a leplet: ezzel zsebelte be az idei díjakat az Erste profija
A magyar sztori jó és a forint erősődésén keresztül megfelelő dezinflációs folyamatok indultak el




