4p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

Annak apropóján, hogy fizetőeszközünk mélyrepülésbe kezdett, egy euróért már 413 forintnál is többet kell adni a devizapiacon. Regisztráljon és kérdezzen Ön is ma délután 15 óra 30 perctől.

A ma 15:30-kor kezdődő rendezvényünket a Klasszis Média Lapcsoport Klasszis nevű YouTube-csatornáján és Facebook-oldalunkon követhetik élőben. A konkrét linket az eseményre előzetesen regisztráltaknak küldjük meg. Hogy ne maradjon le:

Regisztráljon most! >>

Már egy ideje rezignáltan vesszük tudomásul, amikor a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) megjelentet egy makrogazdasági adatot. Például azt, hogy a magyar gazdaság a tavalyi után az idén is recesszióba süllyedt. Ami nem csoda, hiszen az ipari termelés – azon belül is az építőipar –, valamint a beruházások jócskán elmaradnak a tavalyi szintektől. Pedig azok sem voltak túl magasak, emiatt azt gondolhattuk volna, bravúr őket alulmúlni. Hát sikerült.

Ráadásul a GDP-termelés másik fontos eleme, a lakossági fogyasztás sem jelenthet lendítő erőt. Hiába a KSH által kimutatott két számjegyű reálbér-emelkedés, egyrészt ebben sokan egyáltalán nem részesülnek, másrészt éppen a már említett gazdasági gondok, bajok, azok enyhülésének bizonytalan ideje miatt nem mernek költeni. Attól tartanak ugyanis, hogy a 2022–23-ban hosszabb időn át európai uniós rekorder, igaz, már csak a rendkívül magas bázis miatt is az idén óhatatlanul lejjebb ment inflációnk ismét felpörög. Aminek jelei az októberi adatokban – különösen az átlagos fogyasztóiár-indexnél szokatlanul magasabb maginflációban – már tetten is érhetők.

Ebben a helyzetben sokan inkább félreteszik a pénzüket, még ha ezt a kormány nem is nézi jó szemmel. Hiába, kell a kereslet a kormányzati GDP-növekedési tervek (erre az évre 4, 2025-re 3-6, de a költségvetésben már csak 3,4 százalékos) megvalósulásához. Ezért minden „fiókba” belenéznek Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter vezérletével, honnan lehet pluszforrást szerezni. Az ötletbörze során jönnek aztán az olyan eretnek gondolatok, mint hogy az emberek idős éveikre fialtatott pénzeit is be lehetne vonni a körforgásba, lehetővé téve, hogy az önkéntes nyugdíjpénztárakban lévő összegeket adómentesen lehessen lakáscélokra fordítani. Azokon belül is nem csak vásárlásra, korszerűsítésre, felújításra, hanem adósság törlesztésére, legyen az akár (horribile dictu!) szabad felhasználású jelzáloghitel.

Felcsuti Péter ma délután 15 óra 30-tól válaszol a kérdésekre a Klasszis Klubban
Felcsuti Péter ma délután 15 óra 30-tól válaszol a kérdésekre a Klasszis Klubban
Fotó: Facebook

Hogy mennyire veszélyes az, hogy közel másfél évtizeddel a magánnyugdíjpénztárak kivéreztetése, azok több mint 3 ezer milliárd forintos einstandolása után az Orbán-kormány most a „csak” 2 ezermilliárdos vagyon felett diszponáló önkéntes pénztártagokat arra biztatja, az öngondoskodást sutba vágva az aktuális megélhetésüket könnyítsék meg, s a hosszabb távúnak szánt megtakarításukat most költsék el? Nos, erről is megkérdezzük Felcsuti Péter közgazdászt, a Raiffeisen Bank egykori vezérigazgatóját, a Magyar Bankszövetség exelnökét a következő Klasszis Klub Live-ban.

A szokás szerint ezúttal is egyórásra tervezett beszélgetés során azonban nemcsak mi tesszük fel kérdéseinket, erre olvasóinknak, nézőinknek is lesz lehetőségük. Az adás alatt chaten, valamint előzetesen, a klasszisklub@privatbankar.hu címre is elküldhetik kérdéseiket.

A ma 15:30-kor kezdődő rendezvényünket a Klasszis Média Lapcsoport Klasszis nevű YouTube-csatornáján és Facebook-oldalunkon követhetik élőben. A konkrét linket az eseményre előzetesen regisztráltaknak küldjük meg. Hogy ne maradjon le:

Regisztráljon most! >>

Beszámolók a korábbi Klasszis Klub rendezvényeinkről:

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Itt van Magyar Péter jó híre
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 19. 20:06
Nem kell leállítani az üzemelő turbinákat.
Makro / Külgazdaság Közelít a nyugat-nílusi láz Magyarország felé?
Kormos Olga | 2026. augusztus 19. 18:44
Európában nyáron ismét több nyugat-nílusi láz okozta megbetegedést jelentenek, a héten épp Hollandiában diagnosztizálták egy páciensnél hat év után újra. Egyelőre Magyarország tiszta ebből a szempontból. De van-e okunk félni?
Makro / Külgazdaság Ön is ellenőrizheti, hogy mit csináltak Magyar Péterék 100 nap alatt
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 19. 18:14
Erről Magyar Péter videóban számolt be.
Makro / Külgazdaság Véget ért az ukrán pénzszállítók kalandos története
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 19. 15:22
Nem történt bűncselekmény.
Makro / Külgazdaság Ilyen is van: Magyarország lepipálta Németországot és Franciaországot
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 19. 11:26
Az Eurostat mai közlése megerősíti a Privátbankár Európai Inflációs Körkép megállapításait, miszerint a júliusi 1,6 százalékos harmonizált fogyasztóiár-indexünknél az Európai Unióban csak két országé volt alacsonyabb, Svédországé és Csehországé.
Makro / Külgazdaság Az előző rendszerek egyik aduászához nyúl hozzá a Tisza-kormány
Imre Lőrinc | 2026. augusztus 19. 10:34
A kormány több, jelentős helyi tiltakozást kiváltó beruházás nemzetgazdasági szempontból kiemelt státuszát visszavonja – jelentette be a héten Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter. A tárcavezető korábban azt is jelezte, hogy módosítják az építészeti törvényt abból a célból, hogy a kiemelt beruházások esetében se kerülhessenek háttérbe a településfejlesztési, környezetvédelmi és természetvédelmi szempontok.
Makro / Külgazdaság Brüsszel még a korábbi pozitív magyar hírekre is rátromfolhat
Csabai Károly | 2026. augusztus 19. 05:45
Az Európai Bizottság statisztikai hivatala ma délelőtt megjelenő adatai szerint a 27 európai uniós tagország közül már csak kettőben lehetett alacsonyabb júliusban az Eurostat által számolt inflációs mutató, a harmonizált fogyasztóiár-index, mint nálunk. De az általános inflációk összevetésében is a negyedik legalacsonyabb a miénk az unióban, valamint az adataikat cikkünk megjelenéséig közlő 40 kontinentális állam között egyaránt – derül ki lapunk friss Privátbankár Európai Inflációs körképéből.
Makro / Külgazdaság Megint drágul az üzemanyag
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 18. 13:24
Jelentősen emelkednek az üzemanyagok nagykereskedelmi árai augusztus 19-től. A 95-ös benzin és a gázolaj beszerzési ára is bruttó 8 forinttal lesz magasabb a szerdai változással.
Makro / Külgazdaság Új vezető érkezik az MBH Bankhoz
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 18. 10:41
Gózon Gergelyt nevezték ki az MBH Bank stratégiáért és pénzügyekért felelős vezérigazgató-helyettesének.
Makro / Külgazdaság Itt a 4iG álláspontja a kormányzati vizsgálatról
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 18. 09:48
A hatályos magyar és európai uniós jogszabályoknak megfelelően jártak el szerintük.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG