1p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

Csekély mértékben módosult a mandátumok megoszlása az Európai Parlamentben amiatt, hogy több országban csak később összegezték a levélben érkezett távszavazásos voksokat
Csekély mértékben módosult a mandátumok megoszlása az Európai Parlamentben annak következtében, hogy több országban csak később összegezték a levélben érkezett távszavazásos voksokat.

Az EP honlapján olvasható adatok szerint  a jobbközép Európai Néppárt az eddig számítottnál eggyel több, vagyis 264 mandátumra számíthat. A Zöldek mandátumainak száma is növekszik eggyel, 53-ra. A szociáldemokraták azonban az eddig kalkulált 163 helyett csupán 161 mandátumhoz jutottak a legfrissebb adatok szerint.
   
A liberálisok 80, az "euroszkeptikus" csoportok 53 EP-képviselőt küldhetnek a 736 tagú testületbe. Az Egyesült Baloldal nevű EP-frakció, amely a kommunistákat is tömöríti, 32 mandátumhoz jutott. Jelenleg 93 az olyan megválasztott EP-képviselők száma, akik frakción kívüli független képviselőnek tekinthetők. Köztük van a baloldali irányultságú olasz Demokrata Párt 21 képviselője, ők állítólag belépnének a szocialista frakcióba.

Mai ülésén számolja össze a külképviseleteken leadott szavazatokat az Országos Választási Bizottság, majd ezeket összesíti az itthon leadott voksokkal és várhatóan megállapítja a június 7-ei európai parlamenti (EP) választás jogi eredményét. Matematikai esélye azonban már nincs annak, hogy a mandátumok kiosztása megváltozzon.

Nyitott kérdés egyelőre, hogy "hol a helye" a 25 brit konzervatív képviselőnek, valamint a cseh ODS nevű, jobboldali polgári párt képviselőinek. E párt Mirek Topolánek személyében az előző cseh kormányfőt adta. Ők korábban bejelentették, hogy nem kívánnak tovább a néppárti frakcióban maradni, mert az túlságosan integrációpárti számukra. Az önálló frakcióalakításhoz azonban nem csupán 25 képviselő kell, hanem eleget kell tenni annak a kritériumnak is, hogy ezek a képviselők legkevesebb hét tagországot jelenítsenek meg.

Ön szerint az EP-választás eredményének lesznek belpolitikai következményei? Szavazzon!
   
Állítólag érdeklődést mutatna a néppárti frakcióhoz való csatlakozás lehetősége iránt a Nagy-Románia párt három képviselője. E párt az előző ciklusban egy ideig a szélsőjobboldali frakcióban ült, de ott összeveszett az olasz neofasisztákkal, előidézve ezzel annak automatikus megszűnését, mert kiválásukkal a frakció létszáma a szükséges minimum alá süllyedt. Hírek szerint az "Igazi Finnek" nacionalista EP-képviselője is szívesen csatlakozna a néppárti frakcióhoz. Felettébb kétséges azonban, hogy a Néppárt befogadja-e ezeket a képviselőket.

Európai Parlament: milyen sors vár az ex-képviselőkre?

Európai parlamenti források szerint pillanatnyilag legkevesebb 23 megválasztott radikális jobboldali EP-képviselő van, egyelőre frakció nélkül. Ők Ausztriában, Belgiumban, Bulgáriában, Finnországban, Franciaországban, Hollandiában, Magyarországon, Nagy-Britanniában, Romániában, illetve Szlovákiában nyertek mandátumot.

Nincs hely a kiszavazóknak az MSZP-listán?
MDF: ámen Hock, Katona és Pettkó kizárására
4 SZDSZ-es ügyvivő lemondott - nem az EP-kudarc miatt?
Orbánék elmagyarázzák az MSZP-nek
Tömködheti a repedéseit az Unió

MTI

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Magyar Péter: „Nem abból a kőbányából érkezik a paksi beruházásra a több tonna kő, amire sokan gondolnak”
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 13. 17:30
Magyar Péter miniszterelnök és két szakember tartott sajtótájékoztatót a paksi helyzettel kapcsolatban. Arról is beszélt, hogy a két beruházásról döntöttek a Duna vízszintjének megemelése érdekében.  
Makro / Külgazdaság Mi vár az autósokra a benzinkutakon? Itt az előrejelzés
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 13. 16:46
Péntekre sem érkezik újabb nagykereskedelmi árváltozás.
Makro / Külgazdaság Magyar Péter: újra apadásnak indult a Duna
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 13. 16:02
Erről a kormányzati tájékoztatón beszélt.
Makro / Külgazdaság Új fejlemény az MNB-botrányban: dokumentumokat adtak át az ügyészségnek
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 13. 15:02
Az előző jegybanki vezetés idején történt ügyben.
Makro / Külgazdaság Teljesen leálíltják Románia egyetlen atomerőművét a vízállás miatt
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 13. 11:40
Túl alacsony a Duna, és a vízállás folyamatosan és jelentősen csökken. Románia jelentős, 2000 megawattot meghaladó áramimportra szorul a leállítás után az esti csúcsidőben.
Makro / Külgazdaság Nem tétlenkedett Krausz Ferenc: új vállalkozást alapított
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 13. 10:42
Az államhoz kerülnek a Nobel-díjas fizikushoz, Krausz Ferenchez köthető Élvonal Alapítvány közfeladatai és a hozzá tartozó Molekuláris Ujjlenyomat Kutató Központ (CMF) – mindeközben a tudós egy hónapja már létre is hozott egy új vállalkozást.
Makro / Külgazdaság Nagyot megy az autógyártás, de van egy magyar ágazat, ami ennél is meredekebben bővül
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 13. 08:59
A számítógép, perifériás egység gyártása 116 százalékkal emelkedett egy év alatt. Az ipar összességében bővült éves alapon, de májushoz képest júniusban visszaesést mért a KSH.
Makro / Külgazdaság Dübörög az út- és vasútépítés, de az építőipar összességében így is visszaesett
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 13. 08:30
Kevesebb új építőipari szerződést is kötöttek, és az épületek építése is jelentősen csökkent. 
Makro / Külgazdaság A magyar gazdaságnak is jól jön a Sziget fesztivál: kiderült, mennyivel tehet hozzá a GDP-hez
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 13. 07:29
Csak az adó- és járulékbefizetések 4,5 milliárd forintot tehetnek hozzá az államkasszához, az összes hozzájárulás ennél több mint kétszer magasabb.
Makro / Külgazdaság Egy iparág, amiben óriásit kellene fejlődnünk, de itt is Kína fújja a passzátszelet
Imre Lőrinc | 2026. augusztus 13. 05:43
Akár a Paks 2 beruházás sorsát is megpecsételheti a kormány energiafejlesztési programja, aminek egyik központi eleme a magyarországi elektromostároló-kapacitások megháromszorozása 2030-ra. Jelenleg ugyanis az ipari akkumulátorok hiánya jelenti az egyik legfontosabb akadályát annak, hogy a megújulóenergia-források által megtermelt villamos energia még Paks részleges kiesése esetén is stabil hálózatot biztosítson a lakosságnak és a vállalatoknak anélkül, hogy a súlyos milliárdokba kerülő importra kelljen támaszkodnia a hazai ellátásnak. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG