1p

Svédországban, Finnországban és Észtországban összesen közel félmillió ember már leadta szavazatát az európai parlamenti választások keretében - közölte az EP sajtószolgálata pénteken Brüsszelben. Mindhárom említett országban bizonyos szavazócsoportok - például a külföldön tartózkodók - a hivatalos választási nap (mindegyikük esetében június 7.) előtt már 9-14 nappal leadhatják voksukat.

Az eredményeket természetesen csak azután teszik közzé, hogy valamennyi EU-tagállamban bezártak a szavazóhelyiségek, azaz legkorábban jövő vasárnap éjjel.

Június 7-én szavazhatunk az Európai Parlament új összetételéről. Ön elmegy voksolni? Szavazzon! >>

Svédországban közel 230 ezer választó, a teljes választókorú lakosság 3,2 százaléka élt a korábbi voksolás lehetőségével. Finnországban 232 ezer ember, 5,6 százalék adta le szavazatát. Észtországban, ahol bevezették az internetes szavazás lehetőségét is, eddig 6800-an voksoltak - derül ki a parlament közleményéből.

Öt évvel ezelőtt Svédországban a választók 1,68, Finnországban 4,7 százaléka használta ki a korai szavazás lehetőségét. Több EU-tagállamban bizonyos csoportok levélben is szavazhatnak.

Orbán: a Fidesz tudja, hogy nehéz a feladat 
EP-választás: mégis vitáznak egyet a listavezetők? 
Meddig lesz miniszterelnök Orbán Viktor?
Van-e 1.000.001 szocialista szavazó? Nincs
Navracsics: ha a Fidesz túlnyeri magát, Bajnai mondjon le
Törvénytelen a Fidesz EP-kampánya?
Fiktív számokkal vádolja a Fidesz a kormányt

MTI

 

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Vége a jó világnak a benzinkutakon?
Privátbankár.hu | 2025. július 5. 08:10
Nem kizárt, hogy az árak csökkenése a jövő héten nem fog folytatódni.
Makro / Külgazdaság Végre egy jó hír: tovább csökkentek az energiaárak az EU-ban
Privátbankár.hu | 2025. július 4. 13:31
Az euróövezetben és az Európai Unióban havi összevetésben csökkentek, éves szinten nőttek a termelői árak májusban az Európai Unió statisztikai hivatala, az Eurostat pénteken közzétett adatai szerint.
Makro / Külgazdaság Orbán Viktor: Az országnak lesz kenyere
Privátbankár.hu | 2025. július 4. 09:29
Bővítik az öntözést az Alföldön, szeptembertől indul az Otthon Start.
Makro / Külgazdaság Kapott egy újabb gyomrost a kormány – ezúttal az állami hivataltól
Privátbankár.hu | 2025. július 4. 08:30
A KSH szerint az ipari termelés éves szintű csökkenése kéthavi lassulás után májusban ismét fokozódott.
Makro / Külgazdaság Költekezésbe kezdhet a kormány
Privátbankár.hu | 2025. július 3. 15:27
Mindez az EU által elfogadott országspecifikus mentesítési záradékkal lehetséges. 
Makro / Külgazdaság Érződik a brit gazdaság teljesítményén a globális bizonytalanságok enyhülése
Privátbankár.hu | 2025. július 3. 14:09
A vártnál sokkal nagyobb mértékben javultak a brit gazdaság júniusi aktivitási mérőszámai.
Makro / Külgazdaság Jegybanki előrejelzés: ennyibe kerülhet az üzemanyag
Privátbankár.hu | 2025. július 3. 08:59
Az energiaárak továbbra is kulcsfontosságúak a magyar gazdaság számára.
Makro / Külgazdaság Miért nem jutnak sokan saját otthonhoz Magyarországon? – a lakhatási válság számokban
Privátbankár.hu | 2025. július 3. 06:57
Bár több a lakás, mint a háztartás, egyre többen nem jutnak saját otthonhoz – derül ki a GKI elemzéséből.
Makro / Külgazdaság Elmozdult a 30 éves amerikai jelzáloghitelek kamata
Privátbankár.hu | 2025. július 2. 17:04
Az Egyesült Államokban közel három hónapja a legalacsonyabbra csökkent a 30 éves jelzáloghitelek kamata a június 27-én záródott héten – közölte az amerikai jelzáloghitelező bankok szövetsége (Mortgage Bankers Association of America – MBA) szerdán.
Makro / Külgazdaság Meglepte az elemzőket az euróövezet friss adata
Privátbankár.hu | 2025. július 2. 12:51
Nőtt a munkanélküliség, pedig nem ezt várták.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG